Kariyer ve İş

Turizm Otelcilik Mezunlarına Mecliste Çalışma İmkanı

Turizm otelcilik mezunlarına mecliste iş imkanı

TBMM’nin protokol yemeklerinde eğitimli garsonlar görev yapacak

TBMM Başkanlık Divanı, son yaptığı toplantıda, ”Mecliste yemek üretim ve sunum hizmetlerinin daha nitelikli çalışanlar tarafından etkin, verimli ve ekonomik olarak yerine getirilmesi amacıyla ihtiyaç duyulan personelin hizmet alımı yoluyla karşılanması” kararını aldı.
Destek Hizmetleri Başkanı Fahrettin Böke, yaptığı açıklamada, alınan karar uyarınca özellikle TBMM Başkanı’nın ve diğer protokol yemeklerinde turizm otelcilik meslek yüksek okullarından yetişmiş garson çalıştırılacağını belirterek, bunun hizmet alımı yoluyla gerçekleştirileceğini söyledi.

Eğitimli garsonların yemek sunumunun farklı olduğunu ifade eden Böke, önemli misafirlerin ağırlandığı Mecliste yemek sunumunda belirli bir kalitenin yakalanmasını hedeflediklerini anlattı.

Başkanlık Divanının aldığı kararın yanlış anlaşılmaması gerektiğine işaret eden Böke, ”lokantanın özelleştirilmesi” gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Her gün 5-6 bin kişinin yemek yediği lokantalarda görev yapan garsonların durumunda bir değişiklik olmayacağını belirten Böke, ancak emekli olan garsonların yerine yeni garson almak yerine, hizmet alımı yoluyla garson çalıştırılacağını kaydetti.

AA


Bir Yorum

  1. 1979 doğumluyum 15 senedir bir işletmede şef garson olarak görev yapmaktayım bu güzel kurumda calışmak isrerim değerlendirirseniz sevinirim teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu