Anasayfa / Turizm ve Tatil / Turizm Sektörüde Alt Markalarını Oluşturmaya Başladı

Turizm Sektörüde Alt Markalarını Oluşturmaya BaşladıTurizm Sektörü, Alt Markalar, Oluşturma, ikinci marka yaratma, alt markalar oluşturan şirketler, Dedeman Hotels & Resorts International

Perakendeden elektroniğe, gıdadan tekstile kadar pek çok sektörde şirketler alttan gelen fiyat rekabetine fiyat kırarak cevap vermektense ikinci marka yaratmayı daha doğru buluyor. Son birkaç yıldır bu stratejinin turizm sektöründe de kullanıldığına şahit oluyoruz. Özellikle lüks otel zincirleri pazardaki 3-4 yıldızlı otel açığını oluşturdukları alt markalarıyla kapatma yönünde bir yol izliyor. Ekonomik sınıfta alt markalar oluşturan şirketler Anadolu’daki büyük şehirlerde ana markalarıyla varlık gösterirken küçük şehirlerde ise alt markalarıyla otel açıyorlar.
Son olarak Dedeman, bu strateji doğrultusunda hareket edeceğini açıkladı. Dedeman Park alt markasıyla ilk otel Mart ayında Denizli’de açılacak. Bu otelin iş adamlarına yönelik ekonomik bir otel olacağını söyleyen Dedeman Hotels & Resorts International CEO’su Tamer Yürükoğlu, bu otellerin inşaatlarını kendilerinin yapacağı ve tek tip binalar olacağını anlatıyor. 120 odayı geçmeyen bu otellerde misafirlerin kullanmadıkları hizmetler çıkarılıp fiyatiandırma ona göre yapılacak.

Dedeman Park’ın İkincisi ise 2014’te Mosova’da açılacak. Rusya’ya Dedeman’la değil Dedeman Park’la gitme nedenlerini o şehrin beş yıldızlı otele doymuş olmasına bağlayan Yürükoğlu 3-4 yıldızlı otel açığı olduğunu görüp bu şehre alt markalarıyla girmeye karar verdiklerini belirtiyor.

  Turizmde transfer sezonu açıldıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Turist başına gelir nasıl artırılacak?

Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmde Türkiye Akdeniz bölgesinin en hızlı gelişen, ülkelerinin başında yer alıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir