Anasayfa / Haberler / Türk Dizileri Ortadoğuda ve Balkanlarda İzlenme Rekorları Kırıyor

Türk Dizileri Ortadoğuda ve Balkanlarda İzlenme Rekorları KırıyorTürk dizileri , başta Ortadoğu ve Balkanlar olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde izlenme rekorları kırmaya devam ediyor. Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlayan diziler turizmcilerin yüzünü güldürürken, ihracat kaleminde de önemli bir yer tutmaya başladı. Dizi sektörünün ihracatı 50 milyon doların üzerinde seyrediyor. 20’den fazla
ülkede 70’i aşkın Türk dizisi beğeniyle izleniyor. Ortadoğu’da yabancı programlarda Türk dizilerinin pazar payı yüzde 60’a ulaştı. Dizi film ihracatının ilk başladığı yıllarda bölüm başına 30-50 dolar istenirken, bugün rakam 20 bin dolara kadar çıkıyor.

Diziler sayesinde özellikle Ortadoğu’dan gelen turist sayısında büyük artış yaşandığına dikkat çeken turizmciler, bu yıl rekor bekliyor. Türk dizilerinde şu anda yayınlananların dışında, geçmiş yıllardaki yapımlar da büyük ilgi görüyor. Bu konuda atv dizileri öne çıkarken, izlenme rekorları kıran Asmalı Konak ve Bir İstanbul Masalı’na ilgi sürüyor. Devam eden dizilerde ise birinciliği Ezel alıyor. Ortadoğu’da birçok ülkede yayınlanan Ezel’i, Kurtlar Vadisi ve Çocuklar Duymasın takip ediyor.

  KOBİ'ler Franchise Eğitiminden Nasıl Yararlanabilir?Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir