Anasayfa / Haberler / Türk iş adamlarından Ukrayna’ya örnek proje

Türk iş adamlarından Ukrayna’ya örnek projeTürk işadamları, son olarak düzenlediği Avrupa Şampiyonası ile gündeme gelen Ukrayna’da gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle Türkiye’nin bilinirliğini ve imajını artırmak için tam gaz çalışıyor.
Bu projelerin sonuncusu, ülkenin tatil beldesi Odessa’ntn en büyük ikinci yetimhanesi olan Solnisko Kimsesizler Yurdunun onarımıyla gerçekleşti. Türk-Ukrayna İşadamları Derneği’nin (TUİD) liderliğinde yapılan projeyle uygun şartlar altında barınma şansı bulamayan terk edilmiş Ukraynalı 110 çocuk güvenli ve konforlu bir yetimhaneye kavuştu. Projeye imza atan TUİD önümüzdeki dönemde de benzer projeleri hayata geçirmeyi hedefliyor. Proje ile ilgili değerlendirmelerde bulunan TUİD Yönetim Kurulu Başkanı Cem Murat Aytaç, Türkiye’nin bilinirliğini artırmada Türk iş adamlarına büyük sorumluluk düştüğünü söyledi.

Ülke çapında 200 üyesi bulunan TUİD, onarım için 150 bin dolardan fazla yardımda bulundu. Ukrayna’da 700 Türk firması faaliyet gösteriyor. Türk iş adamlarının burada yaklaşık 1.5 milyar dolarlık yatırımları bulunuyor. İki ülke arasında 6 milyar dolarlık ticaret hacmi var. Ukrayna’ya 1.5 milyar dolarlık ihracat yaparken, 4.5 milyar dolarlık ithalat gerçekleştiriliyor. İş adamları, yaklaşık 46 milyon nüfusa sahip önemli bir tarım ve madencilik ülkesi olan Ukrayna’daki potansiyelin daha iyi şekilde kullanılması gerektiğine dikkat çekiyor. Türk firmaları bu ülkede genellikle büyük inşaat projeleri, perakende ve telekomünikasyon alanlarında faaliyet gösteriyor.

  Triko Atölyesi Kaça Kurulur?Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir