Anasayfa / Haberler / Türk Şiirinin Usta Kalemi Bekir Sıtkı Erdoğan’a Saygı

Türk Şiirinin Usta Kalemi Bekir Sıtkı Erdoğan’a Saygı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ve Edebiyat Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’in ortaklaşa düzenlediği etkinlik, 7 Ocak Cuma günü saat 18.30’da, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Moderatörlüğünü Mehmet Nuri Yardım’ın yapacağı ‘Geleneği Yaşatan Şair Bekir Sıtkı Erdoğan’ başlıklı panelde, Erdoğan’ın Türk şiirindeki yeri üzerinde durulacak. Ahmet Özdemir, Melda Özata ve Halil Gökkaya’nın konuşmacı olarak katılacağı panelin sonunda usta şair Bekir Sıtkı Erdoğan’da kendi şiirlerinden örnekler sunacak.İBB Kültür A.Ş. Hakkında:

Kültür A.Ş. 2 Ekim 1989 tarihinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kültür, sanat ve turizm hizmetleri sunmak üzere kurulmuş ticari amaçlı bir anonim şirkettir. Kültür A.Ş. kuruluş amacı doğrultusunda, kültür-sanat alanında Türkiye’de ve dünyada gerçekleşen yenilik ve gelişmeleri yakından izleyerek üstün nitelikli hizmetler sunmaktadır. Birçok şehrin şiiri vardır, ama İstanbul’un kendisi bir şiirdir. Bir medeniyetin başkenti olan İstanbul’a hizmet vermenin sorumluluğunu taşıyan Kültür A.Ş., gerçekleştirdiği”Taşkent-Lima Şiir Hattı? gibi uluslararası etkinliklerle bu güzide şehirde Doğu ve Batı’yı buluşturmuş, farklı kültürlerin birbirleri ile tanışmasını sağlamıştır. Bir tarih ve kültür başkenti olan İstanbul’un mümkün olan en kısa sürede Avrupa Kültür Başkenti ilan edilmesi için başlatılan çalışmalar hızlanarak sürdürülmektedir.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir