Anasayfa / Haberler / Türk ve İngiliz KOBİ’leri İçin KOBİ İşbirliği Portalı Kuruldu

Türk ve İngiliz KOBİ’leri İçin KOBİ İşbirliği Portalı Kuruldu

Türkiye-ingiltere arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi için aktif çalışmalar yürüten Türkiye’deki İngiliz Ticaret Odası, iki ülkenin KOBİ’lerine özel bir işbirliği portalı oluşturdu…

TÜRKİYE’DE İngiliz Ticaret Odası, Türkiye ile İngiltere arasındaki ticari faaliyetlerin geliştirilmesi amacıyla faaliyet gösteriyor. Merkezi İstanbul Galatasaray’da bulunan oda, iki ülke arasındaki ticari engellerin azaltılmasına yardımcı olmaktan karşılıklı işbirliğinin artırılmasına, tercüme hizmetinden pazar araştırmasına kadar birçok konuda hizmet veriyor. Türkiye’de iş yapmak isteyen İngiliz şirketlerine partner buluyor, Ingiltere’de iş yapmak isteyen Türk şirketlerine yol gösteriyor. Örneğin eğitim sektöründe faaliyet gösteren Oxford House College, uluslararası taşımacılık alanında faaliyet gösteren Batu Lojistik ve kimya sektöründe faaliyet gösteren Novatemed, İngiliz Ticaret Odası’nın aracığıyla İngiltere’de yatırım yapmışlar…

Türkiye’de Ingiliz Ticaret Odası şimdi de Türk ve İngiliz KOBİ’leri arasındaki ticari faaliyetlerin geliştirilmesi amacıyla bir “KOBİ işbirliği portalı” kurdu.

“KOBİ’LERİ TANIŞTIRIYORUZ”Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Jonat-han Beard, “İşbirliği portalımızı internet üzerinden iş yapmak isteyen KOBt’lerin hizmetine sunduk. Burada Türk ve İngiliz KOBl’lerin tanışmalarına aracı oluyoruz. Artık Türk KOBt’leri, Ingiltere’de aradıkları iş ortağını internet ortamında hızlı ve güvenli şekilde bulabilecek. Aynı hizmet İngiliz şirketleri için de geçerli” diyor.

Türkçe ve İngilizce yayın yapan KOBİ işbirliği portalına Bcct.org.tr adresinden ulaşmak mümkün. Portalın tüm hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız üye olmanız gerekiyor. Yıllık üyelik ücreti 300 TL. Kısa bir süre önce faaliyete geçen por-tal, şimdiden 100 üyeye ulaşmış. Günlük ziyaretçi sayısı da 2 binleri bulmuş.

NASIL KULLANACAKSINIZ?

Türkiye’de Ingiliz Ticaret Odası’nın KOBİ işbirliği portalına girdiğinizde karşınıza önce Türkiye ve İngiltere haritaları çıkıyor. Bu haritaların üzerinde herhangi bir şehri tıkladığınızda, o bölgenin iklim koşullarından ekonomisine, ticaret ve sanayi odalarının iletişim bilgilerine kadar birçok yararlı bilgi karşınıza çıkıyor.

İlgili bölüme firmanızı tanıtan bilgileri, yaptığınız işin kısa bir tanımını ve ticari işbirliği talebinizi yazdığınızda, tüm portal üyeleri bu bilgilere ulaşabiliyor. Eğer odanın desteğiyle daha hızlı ilerlemek istiyorsanız “İş ortağı arıyorum” butonunu tıklamanız yeterli. Burada karşınıza çıkacak formlara taleplerinizi yazmanız isteniyor. Bu talepler İngiliz şirketleri tarafından görülüyor, isterseniz bu süreçte Türkiye’de Ingiliz Ticaret Odası’nm deneyimli çalışanları danışmanlık hizmeti de sunuyor.

Bu arada, odanın vveb sitesi üzerinden yıl içerisinde düzenlenen diğer etkinlikleri takip edip katılım için online kayıt yaptırmak da mümkün. Örneğin, bu yıl İngiltere’deki 17 ticaret odasına ziyaretler planlanıyor. Benzer etkinlikler Türkiye’de de yapılacak.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir