Anasayfa / Emlak Haberleri / Türk Yapı Sektörünün ve Bölgenin En Büyük Fuarı

Türk Yapı Sektörünün ve Bölgenin En Büyük Fuarı
Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi, 2005 yılından bu yana mimarlık ve yapı sektöründe yürüttüğü ekoloji, sürdürülebilirlik, çevre dostu binalar ve uygulamaları konularındaki çalışmalarını EKODünya Fuarı ile sürdürüyor. Bölgenin ve Türk Yapı sektörünün en büyük buluşması olan 34. Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul,bu yıl EKODünya Fuarı’na ev sahipliği yapacak. Yapı malzemesi alanındaki sürdürülebilirlik yaklaşımlarını EKODünya Fuarı etkinliği ile hayata geçirecek olan Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul bu alanın tüm ilgililerini buluşturacak. EKODünya Fuarı, 27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi/ Büyükçekmece’de düzenlenecek olan Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul içerisinde Salon 11A’da, çevreye duyarlı yapılaşmanın uygulanabilirliğini göstermek amacıyla, etkinlikleri ve malzeme sergilemeleri ile yer alacak. EKODünya Fuarı, ‘sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen alternatif enerji kaynakları, atık yönetimi ve ekolojik yapı elemanları’ sektörlerini buluşturacak ilk ve tek, en kapsamlı etkinlik olma özelliğini taşıyor.

EKODünya Fuarı özel sektör, hükümet, yerel yönetimler, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları, dernek ve birliklerin bir araya geleceği, sektör ile ilgili gelişme ve yeniliklerin paylaşılacağı bir buluşma noktası olacak.

EKODünya Fuarı öncesinde sektöre gündem yaratacak etkinlikler düzenleniyor!
EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN – Green Drinks Buluşmaları

Fuar projesine ilk adım; bu alandaki uluslararası bir organizasyon olan Green Drinks etkinliği ile birlikte her ayın son Salı’sı Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan toplantılarla atılıyor. Kasım 2010’da başlayan ve Fuar’a kadar sürecek olan toplantılar ‘ulaşım, tasarım, gelecek, finans, network ve enerji’ başlıklarında düzenleniyor. Bu alanlarda üretilen çözümlerin tartışıldığı etkinliklerle sürdürülebilirlik konusunda farklı alanlardan duyarlı toplulukları bir araya getirmek ve bir sinerji yaratmak amaçlanıyor.

Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul Hakkında:

34 yıldır sektör profesyonellerinin verdikleri destekle yapı sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul, 27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi/ Büyükçekmece’de düzenleniyor. Her geçen yıl büyüyerek sektöre olan katkısını büyüten fuar bu yıl, binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmeti; 81.000 m2 alanda, 1.150 katılımcı firma ve 110.000 ziyaretçiyle buluşturacak. Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul, ‘Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, BDT ülkeleri ve Rusya ile Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı’ olma özelliğini taşıyor. www.yapifuari.com.trYapı-Endüstri Merkezi “Yeşil” çalışmaları
Küresel ısınmanın etkilerinin ve yol açtığı sorunların tartışılmaya başladığı günden beri mimarlıkta ekoloji ve sürdürülebilirlik konularında düzenli olarak projeler üreten Yapı-Endüstri Merkezi, yapı alanındaki ekolojik uygulamalara dikkat çekmeyi ve ekolojik uygulamalar ile sürdürülebilirliği ön planda tutan güncel projeleri tartışarak yasal düzenlemelerin önünü açmayı hedefliyor. Yapı-Endüstri Merkezi bu alandaki düzenlediği etkinlikleri, üyelikler ve paralel projeler dışında bünyesinde yer alan YEM Yayın bölümü tarafından hazırlanan yayınlarla da destekleyerek ülkemizde yeşil binalara ilişkin bir gündem yaratmayı hedeflemektedir.

Uluslararası Yapı Fuarları/Turkeybuild 2011 Fuar Takvimi:
34. Uluslararası Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul 27 Nisan – 1 Mayıs 2011
24. Uluslararası Yapı Fuarı/Turkeybuild Ankara 22 – 25 Eylül 2011
17. Uluslararası Yapı Fuarı/Turkeybuild İzmir  13 – 16 Ekim 2011

Yapı -Endüstri Merkezi “Yapı Dünyasının Bilgi Merkezi”
Yapı-Endüstri Merkezi, yapı malzemesi ve teknolojisi alanında çalışan bir bilgi merkezidir. 1968’den beri yapı sektöründe mal ve hizmet üreten kuruluşlar ile yine bu sektörde çalışan profesyonel yöneticiler, mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve yapı malzemesi kullanıcısı tüm kesimlere hizmet vermektedir. Yapı Bilgi Merkezi, YEM Yayın ile yayınladığı sektörel yayınları, YEM Kitabevi, yapı malzemeleri ve teknolojilerinin sergilendiği YAPI Fuarları, yıl bütününe yayılan çeşitli organizasyonları, 2001’ den bu yana hizmet veren kapsamlı ve uzmanlaşmış portalı yapi.com.tr, mimarlık ve tasarım yayın platformu mimarizm.com, sanal ortamdaki mimarlık müzesi mimarlikmuzesi.org ile sektörün temel taşlarından birini oluşturmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.yem.net

Yapı-Endüstri Merkezi Hakkında:

1968 yılında kurulan Yapı-Endüstri Merkezi, yapı sektöründe mal ve hizmet üreten kuruluşlar ile yine bu sektörde çalışan profesyonel yöneticiler, mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve yapı malzemesi kullanıcısı tüm kesimler için hizmet üreten bir bilgi merkezidir. Merkez, üretici ve kullanıcılar arasında ortak platformlar oluşturmaktadır. Uzmanlık fuarları, teknik yayınlar ve periyodikler, profesyonel bilgilendirme hizmetleri, etkinlikler, yapi.com.tr ve mimarizm.com portalları ile yapı dünyasında yer alan veya bu alana yönelik hizmet veren tüm kuruluşlar için başlı başına bir medya grubudur. Yapı-Endüstri Merkezi, yıl bütününe yayılan çeşitli organizasyonları ile 42 yıldan beri sektörün hizmetindedir.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir