Anasayfa / Kariyer ve İş / Turkcell Global Bilgi 2012’de 2.000 Kişiyi İşe Alacak

Turkcell Global Bilgi 2012’de 2.000 Kişiyi İşe AlacakGlobal Bilgi Avrupa’da Yılın İşvereni Seçildi, Global Bilgi İş Başvurusu, Global Bilgi İş İlanları, Global Bilgi Eleman Alımı

Turkcell Global Bilgi, Avrupa’da 30’un üstünde ülkede faaliyet gösteren, 15 bin kurumsal şirket arasından finale kalan 111 şirketin yarıştığı European Business Awards 2011’de Yılın İşvereni Ödülü’ne layık görüldü.

Turkcell Global Bilgi, European Business Awards 2011’de, Microsoft (İtalya), Sanofi-aventis SpA (İtalya), AXA Konzern AG’nin (Almanya) de aralarında bulunduğu dünyanın önde gelen 9 firmasını geride bırakarak Yılın İşvereni Ödülü’nün sahibi oldu. Avrupa’da 30’un üstünde ülkede faaliyet gösteren, 15 bin kurumsal şirket arasından finale kalan 111 şirketin yarıştığı organizasyonun ödül töreni, 22 Kasım’da İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlendi.

Global Bilgi’ye Yılın İşvereni Ödülü’nü getiren insan kaynakları uygulamaları oldu. Yarışmada farklı ve yenilikçi insan kaynakları strateji ve uygulamalarının çalışanlara, şirkete, iş sonuçlarına ve topluma kattığı değerin somut sonuçları değerlendirildi.
İK uygulamalarını Y kuşağına göre belirlediler
Ödülle ilgili açıklama yapan Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ersin Aydın, “İşe alımdan, eğitim ve gelişime, performans ve yetenek yönetiminden, ücret ve yan haklara, çalışan memnuniyetini ve bağlılığını etkileyen tüm İK fonksiyonlarını çalışan odaklı olarak yapılandırıyor, çalışanlarımızın farklı kanallardan sesini dinliyoruz. Müşterilerimiz için sunduğumuz çağrı merkezi uygulamalarını, insan kaynakları uygulamaları için de kullanarak yenilikçi sistemler geliştiriyoruz. Çalışanlarımızı iyi tanıyor, ihtiyaç ve beklentilerini dinliyoruz” dedi.
Global Bilgi’nin çalışan sayısı yaklaşık 10 bin. Çalışanların yüzde 80’i ise Y kuşağından. Global Bilgi bu nedenle 2010 yılı başlarından itibaren İK uygulamalarını Y kuşağının ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yeniden gözden geçirmiş. Aydın, “Örneğin çalışanlarımızın önerilerini paylaştıkları, tüm önerileri yorumlayıp puanladıkları “Çok İyi Bir Fikrim Var” uygulamamız ile hem müşteri hem de çalışan süreçlerimize ilişkin öneriler topluyor ve hayata geçiriyoruz. Şirket binalarımızda çalışanlarımızın sosyal hayatlarını da sürdürebilecekleri kafe, restoran, kuaför, spor salonu, sağlık merkezi, dinlenme ve oyun salonu, sosyal kulüp aktiviteleri gibi olanaklar sunuyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizde çalışanlarımız ile birlikte toplum için değer yaratıyoruz. Çalışanlarımızın hatta adaylarımızın deneyimini sürekli ölçümlüyoruz. İş görüşmesine gelen tüm adayların deneyimini anketle ölçümlüyor, işe alım uygulamalarımızı bu girdi ile geliştiriyoruz” diyor.

  Günümüzde Y kuşağının iş dünyasındaki konumu nedir?

Devir oranı yüzde 14
Global Bilgi’nin 2010 yılı devir oranı yüzde 14. Bu bir çağrı merkezi için oldukça iyi bir oran. Yapılan işin stresli ve yoğun olması, geçici bir iş olarak algılanması nedeniyle sektörde devir oranı yüzde 50’lerde. Aydın, “Bizim için çalışanlarımızı dinlemek ve anlamak, çalışma hayatlarında mutlu olmalarını sağlamak çok kritik. Her çalışan için standart tek tip uygulamalar yerine, butik, kişiye özel, ihtiyacı tam ve doğru karşılayan uygulamalar geliştiriyoruz. Mutlu ve bağlı çalışanlarımızla müşterilerimize eşsiz bir deneyim yaşatmayı hedefliyoruz. Esnek çalışma koşullarımız ile de farklı çalışma seçenekleri sunuyoruz. Tam zamanlı, yarı zamanlı, evden çalışan çalışanlarımız mevcut” diyor.

2.000 kişiyi işe alacaklar
İstanbul, İzmir, Erzurum, Diyarbakır, Ankara, Eskişehir, Karaman ve geçen ay açılan Artvin’de yer alan merkezlerinde 10 bin kişiye istihdam sağlayan Global Bilgi, Anadolu’ya yatırım yapmayı sürdürecek. Özellikle Karadeniz kıyısı, İç Ege ve Orta Anadolu’daki fırsatları araştıran şirket 2012’de 2.000 kişiyi işe almayı planlıyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

CEO’ların yerine yönetim kurulu başkanları geçmeye başladı

Son dönemde bazı şirketlerde ayrılan CEO’ların yerine yönetim kurulu başkanları geçmeye başladı. Son olarak Borusan …

2 Yorumlar

  1. kırıkkalede açılaçak çağrı merkezine girmek istiyorum

  2. erzurum 1980 iş başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir