Anasayfa / Haberler / Türkiye’de ilk kez patronlara özel bir eğitim platformu oluşturuldu

Türkiye’de ilk kez patronlara özel bir eğitim platformu oluşturulduProf. Dr. Deniz Gökçe ve Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’nun danışmanlığında, Piar Danışmalık’ın  Kurucusu Sibel Kaya tarafından hayata geçirilen “Patronlar Okulu” projesi ile Türkiye’de bir ilk gerçekleşecek. Şahıs Firması, Kobi ve Büyük İşletmeler arasında ayırım yapılmaksızın Patronlar, iş dünyasına yön verebilecek uzmanlar ve akademisyenlerle bir araya gelerek geleceği yönetecekler.

 “Patronlar Okulu”, 27 Ocak tarihinden itibaren her hafta düzenli olarak Çırağan Sarayı’nda 12- 16 kişilik butik sınıflarda 2- 2,5 saat süreli buluşmalarla gerçekleşecek.

Her kesimden patronları bir araya getiren “Patronlar Okulu”, Ağaoğlu İnşaat’ın destekleriyle, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanıyor.  Patronlar Okulu’nun “Patron” katılımcıları,  şahıs firması, kobi ve büyük işletmelerden olabiliyor ve katılımcılar alanının uzman isimleriyle iş stratejileri, rekabet ortamları, verimlilik, sürdürülebilirlik, kriz yönetimi gibi konularda fikir alışverişinde bulunuyor.

Prof. Dr. Deniz Gökçe ve Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’nun danışmanlığında, Piar Danışmalık Kurucusu Sibel Kaya tarafından hayata geçirilen “Patronlar Okulu” projesi, 27 Ocak tarihinden itibaren haftada bir gün Çırağan Sarayı’nda düzenlenecek eğitim seminerleriyle devam edecek. Seminerlerde, Prof. Dr. Deniz Gökçe ve Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’nun yanı sıra, Türkiye ve dünyanın önemli ve merak edilen akademisyen ve duayenleri patronlarla buluşuyor olacak. İlk eğitime “Dünya Siyasetinin Türkiye Ekonomisine Etkileri” konu başlığı ile Prof Dr Deniz Ülke Arıboğan ve Prof Dr Deniz Gökçe ev sahipliği yapacaklar. Seminerlere katılımın www.patronlarokulu.com üzerinden yapılacağı proje ile Türkiye’nin patronları için yeni bir vizyon yaratılacak.

“Siyaset ve Ekonomi Yönetimi Platformu” ve “İnsan Yönetimi ve Entelektüel Sermaye Platformu” başlıkları altında paylaşımların gerçekleşeceği eğitim platformunda, Patronlara, uzmanlar tarafından bilgi aktarımı, bilgi paylaşımı yapılırken, okul niteliğinde eğitim, toplantı, sohbet, seminer, konferans gibi buluşmalar da gerçekleşiyor olacak. Ayrıca sektörlerinin önemli iş adamları da iyi ya da kötü iş deneyimlerini bu platformda merak eden katılımcılara bire bir aktarıyor olacaklar.
Patronlara, siyaset, politika, ekonomi, hukuk, piyasa, organizasyon, süreç yönetimi, değişim yönetimi, insan yönetimi, satış, operasyon, lojistik, küresel bakış, etik yönetim gibi iş dünyası için gerekli her türlü başlıkları konuşabilecekleri bir fırsat sunan “Patronlar Okulu”, patronların işletmelerine üçüncü gözden bakmalarını sağlamayı hedefliyor.

  Piyasa fiyatlarıyla doğalgaz temin etmek istiyoruz

Okul’un Gelirleri WWF’e!

Her hafta gerçekleşecek bu buluşmaların katılımlarından elde edilecek gelirlerin önemli bir kısmı yıl boyunca “ Patronlar Dünyayı Kurtarıyor” sloganı ile WWF Türkiye’ye aktarılıyor olacak.

Dünyanın Önde Gelen İsimleri “Başarı Konferansı”nda!

Patronlar Okulu, her hafta devam edecek paylaşım platformunun yanı sıra senede bir kez, Türkiye’den ve Dünya’dan başarılı insanların konuşmacı olarak katılıp başarı hikayelerini paylaşacakları bir konferansa da ev sahipliği yapacak.

 “Başarı Konferansı” olarak adlandırılan konferansta Türkiye’nin ve Dünyanın başarısı kabul görmüş konuşmacılarının geniş kitlelere ulaşabilmesi için yurt içi, yurt dışı katılıma açık olacak ve katılım bilet satışıyla gerçekleşecek. Elde edilen gelirin büyük bir bölümü WWF Türkiye- WWF International a aktarılıyor olacak. Sürdürülebilir başarının önemine inandığını her fırsatta vurgulayan Sibel Kaya “Patronlar birçok şeyi başarmış olabilirler ancak eğer dünyayı kurtarmayı başaramazsak hiçbir başarının anlamı olmayacak” diye neden WWF Türkiye sorusunun cevabını vermiş oluyor.

Patronlar Okulu, Geleceğe Ayna Rolü Üstelenecek

Piar Danışmalık Başkanı Sibel Kaya, projeye ilişkin olarak, “Bugüne kadar iş dünyası için gerek sivil toplum kuruluşlarının, gerek hükümetin düzenlediği toplantı, seminer ve kongrelerde genelde tespitler sunuldu ve sunulmaya devam ediliyor. Var olan durum, olması gereken durumdan bahsediliyor. Ekonomik, sosyal, yapısal reformlar, politikalar olmalı deniliyor. Ben bir patron olarak önümü görmek için, o olması gereken duruma giden yol için çözüm önerilerini bilmeliyim. Bu politikalar, reformlar nedir, ne kadar uygulanılabilir, ne kadar gerçekleşebilir takip edebilmeliyim. Önümü göreyim ki, yatırım yapayım, yeni oluşumlara ortak olayım, rekabet edebileyim, istihdamı, verimliliği, büyümeyi arttırayım. Yani ekonomiyi canlandırayım, ülkemi kalkındırayım. Bu sebeptendir ki sadece “ Patronlar Okulu”nun, ekonomik, sosyal, yapısal reform ve politikaları gözler önüne sererek, tespit değil çözüm önerileri sunarak Patronlara geleceğin aynasını tutacağına inanıyorum.” diye konuştu.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir