Anasayfa / Şirket Haberleri / Türkiye’nin İlk Güneş Enerjisi Tesisi İstanbul İkitelli’de Kuruldu

Türkiye’nin İlk Güneş Enerjisi Tesisi İstanbul İkitelli’de KurulduTürkiye’nin İlk Güneş Enerjisi Tesisi İstanbul İkitelli’de Kuruldu

Türkiye, enerjide yerli kaynaklarını yerli ekipmanla ekonomiye kazandırmak için önemli bir adım atıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK Marmara Araştırmaları Merkezi ve İnosol Enerji işbirliği ile Türkiye’nin ilk güneş enerjisi tesisini kurdu.
İstanbul İkitelli’de kurulan tesis 500 kilovat kapasite ile Türkiye’nin ilk güneş enerjisi tarlası olma özelliğini taşıyor. TÜBİTAK ile İnosol Enerji‘nin geliştirdiği teknoloji ile üretilen paneller sayesinde Türkiye geneli ihalesi ilan edilen ve 2 milyar euroya mal olması beklenen yaklaşık 600 megavatlık elektrik tesis yatırımının tamamen yerli olarak inşa edilmesinin de önü açıldı.

ALIM GARANTİSİ % 50 FAZLA

İnosol Enerji CEO’su İlkem Şahin test ettikleri sisteminin beklediklerinden daha verimli olduğunu belirterek, güneş enerjisi potansiyeli oldukça yüksek olan Türkiye’de kurdukları sistemin yerli kaynakların hayata geçmesi açısından büyük öneme sahip olduğunu aktardı. Güneş enerjisiyle üretilen elektriğin kilovatına 13.3 dolar teşvik verildiğini hatırlatan Şahin, “Yerli ekipman kapsamında bu teknolojinin kullanılacağı yatırımda alım garantisi 18.5 dolar cente yükseliyor” dedi.

  MSE Proje Yenilenebilir Enerji Çözüm ve ÜrünleriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Anonim Şirketlerin Özellikleri ve İnceleme

Bu yazımda; “Anonim Şirketlerin” özelliklerini incelemeye ve özet şekilde sunmaya çalışacağım. Anonim Şirketler ve özellikleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir