Anasayfa / Kariyer ve İş / Türkiye’nin ilk ve tek yurt dışı yaşam, sağlık ve eğitim merkezini açtı

Türkiye’nin ilk ve tek yurt dışı yaşam, sağlık ve eğitim merkezini açtı

Türkiye’de doğdu, Ortadoğu’ya açılıyor

Yurt dışında eğitim, sağlık ve oturma izni konularında hizmet veren Yeni Bir Hayat, Türkiye’den sonra Ortadoğu’da da hizmet vermeye başlayacak. Ocak ayından itibaren ise yurt dışına iş amaçlı giden şirket yöneticilerinin havaalanı karşılanması, otel, restoran, toplantı odası, sanal ofisi rezervasyonlarının yapılmasından, rehberlik hizmetine kadar bir dizi VIP hizmet sunacak.

Yurt dışında eğitim, yurt dışında sağlık hizmeti almak, yurt dışında oturum… Bunların hepsi bu ülkede yaşayan ve yaşamını yurt dışında devam ettirmek isteyen kişiler için büyük handikaplar oluşturabiliyor. Bu konuda uzman bir şirketten danışmanlık hizmeti alınması önem taşıyor. Şevki Aydın, Yeni Bir Hayat firmasının kurucusu. Yeni Bir Hayat bu anlamda kapsamlı danışmanlık hizmeti veren bir şirket. Türkiye, Kanada ve Ingiltere’de 18 yıla yakın bir iş tecrübesinden sonra 2011 yılında Türkiye’ye dönerek Yeni Bir Hayat’ı kurdu Aydın. Efes Pilsen’de satış müdürlüğü, Kanada Kraft Foods’da üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra İngiltere’ye yerleşti. 2008-2011 arasında ise dünyanın en büyük şarap firması olan Constellation Brands’tn Ingiltere biriminde 25 ülkelik Avrupa pazarından sorumlu olarak pazara giriş stratejilerini belirledi. Kanada vatandaşlığına ve İngiltere’de daimi oturum hakkına sahip.

Yeni Bir Hayat adında şirket kuran Aydın, Türkiye’nin ilk ve tek yurt dışı yaşam, sağlık ve eğitim merkezini açtı. İstanbul, İngiltere ve Amerika ofisleri aracılığı ile faaliyette oldukları alanlarda hizmet sunuyor. Aydın’ın Yeni Bir Hayat’ı kurmasında yurt dışındaki gözlemlerinin etkisi büyük.

Aydın, şirket kurma sürecini “Türkiye’den yurt dışına iş, sağlık veya eğitim amaçlı giden kişilerin eksik veya yanlış bilgilerle karar verdikleri ve bundan dolayı da yurt dışında devamlı olarak sıkıntılarla karşılaştıklarını gördüm. Bu nedenle kendi tecrübelerimi yurt dışına gitmek isteyen kişi ve ailelere aktarmak istedim” diye anlatıyor.

ABD’de teşhis ve tedavi

Yeni Bir Hayat’ta amaç, kişilerin kendi hedefleri doğrultusunda en doğru kararı almalanna ve konusunda uzman bir ekip aracılığı ile hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak. Şu anda İngiltere ve Kanada göçmenlik, Amerika’da doğum, teşhis-te-davi ve donasyon hizmetlerini sunuluyor. Eğitim alanında ise tüm önemli ülkelerdeki eğitim kurumlan ile işbirliği içinde. Ayrıca ocak ayında Avrupa Birliği’ne göçmenlik programına da başlayacaklarını belirten Aydın, verdikleri hizmetleri şöyle anlatıyor:

“Şirketimizin üç ana birimi var. Yeni Bir Hayat Yurt dışı Yaşam departmanımız yurt dışına daimi olarak yerleşmek isteyen kişi, aile ve şirketlere hizmet veriyor. Çok bilinen Kanada’nın dışında İngiltere de Türkiye’den göçmen alımı yapıyor. Bu iki ülkeye göçmenlik hizmeti sunuyoruz. Ocak ayında Almanya, Avusturya, İtalya, İspanya ve Fransa’yı da kapsayan Avrupa Birliği nitelikli göçmenlik hizmetine de başlayacağız. Ayrıca Amerika’da girişimci ve yatmmcı başvuru hizmetini de sunmak için çalışma içindeyiz.Yurt dışı Sağlık bölümümüz Amerika’da doğum, teşhis-te-davi ve donasyon hizmetlerini sunuyor. Bebeğini Amerika’da dünyaya getirerek ona Amerikan vatandaşlığı hediye etmek isteyen anne ve babalar için Amerika’da doğum hizmetimiz bulunuyor. Amerika’nın 20’den fazla eyaletinde 100’e yakın hastanesinde bu hizmeti sunuyoruz. Amerika’da teşhis ve tedavi hizmetimiz ciddi rahatsızlıktan olan kişiler için sunduğumuz bir alternatif. Alanında Amerika’nın ve dünyanın en iyi tıp hizmetini sunan hastane ve tıp merkezleri ile çalışıyoruz.”

Yurt dışında Online eğitim

Konusunda uzman doktorlar tarafından kanser, kalp rahatsızlıktan, çocuk hastalıktan, beyin cerrahisi, Alzheinıer, epilepsi, felç tedavisi gibi bir çok rahatsızlıklarda öncü tedavi yöntemleri Amerika’da geliştiriliyor. Teşhis (ikinci görüş) hizmeti sayesinde tüm tetkikler Amerika’daki tıp merkezleri ile paylaşılıyor ve tedavi konusunda ikinci görüş almıyor. Eğer tedavi Amerika’da gerçekleştirmek istenirse bu hizmetten de faydalanılıyor.

ABD’deki donasyon servisi ise çocuk sahibi olamayan ailelere sperm, yumurta donasyonu, taşıyıcı annelik ve cinsiyet seçimi hizmetlerini sunuyor. Tüm donörlerde ABD’nin önde gelen üniversitelerinden mezun olma, mastır veya doktora eğitimi almalan, genetik taramalanntn yapılması gibi özellikler aranıyor.

Yeni Bir Hayat yurt dışı eğitim ise tüm önemli ülkelerde dil okulu, üniversite, mastır, sertifika eğitimleri sunuyor. Bunlara ilave olarak Avrupa, Amerika ve Kanada’nın önde

gelen okullannda Online eğitim programı hizmetini de sunduklarını ifade eden Aydın, “Lisans, mastır, MBA ve özel sertifika programlarını online olarak almak mümkün. Tüm çalışanlar veya yabancı bir üniversitede eğitim almak isteyen ancak konaklama gibi masraftan karşılamayacak kişiler için ideal bir seçenek” diyor.

VIP hizmet sunacak

Yurt dışı sağlık hizmetini Ortadoğu’ya da sunacaklarını ifade eden Aydın, hedeflerini şöyle anlatıyor:

“Şu anda sadece Ortadoğu’ya özel bir web sitemiz hazırlanıyor. Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan başta olmak üzere tüm Ortadoğu’ya hizmet verecek Dubai ofisimizin açılış çalışmalarını yürütüyoruz. Almanya, Avusturya, İtalya, Ispanya ve Fransa’yı da kapsayan Avrupa Birliği nitelikli göçmenlik hizmetine de başlamak üzereyiz. Amerika’ya girişimci ve yatırımcı vizesi ile yerleşme seçeneğini de ocak ayında ekleyeceğiz. Yine başlamayı planladığımız bir diğer hizmette VIP hizmeti. Bu hizmetin iki ayrı ayağı olacak. Yurtdışına iş amaçlı giden şirket yöneticilerinin havaalanı karşılanması, otel, restoran, toplantı odası, sanal ofisi rezervasyonlarının yapılmasından, rehberlik hizmetine kadar bir dizi hizmeti sunacağız. Aynı şekilde yurt dışından Türkiye’ye gelen yabancı şirket çalışanlanna da bu hizmetleri sunmayı planlıyoruz. Ek olarak Türkiye şirketleri kanalı ile gelen yabancı çalışanlara çalışma izni, ev tutulması gibi hizmetler de sunacağız.”

Girişimci olarak İngiltere’ye yerleşebilirsiniz

En çok Amerika’da doğum ve İngiltere göçmenlik hizmetlerinin ilgi çektiğini belirten Şevki Aydın, İngiltere’nin girişimci vizesi ile göçmen kabul ettiğinin Türkiye’de henüz çok tazla bilinmediğini söylüyor. Buna rağmen kendi kanallarıyla birçok Türk’ün sadece Türk vatandaşlarının yararlanabildiği çok özel bir vize programıyla, İngiltere’ye yerleşerek kendi işlerini kurduklarını ifade eden Aydın, “Ankara Anlaşması olarak da bilinen bu özel programın bir çok avantajları bulunuyor. Öncelikle her meslek grubundan kişiler bir sermaye limiti, belirli bir eğitim mecburiyeti olmadan başvuru yapabiliyorlar. Önemli olan kişinin İngiltere’de kendisine ait bir işyeri kurup işletmeyi ciddi olarak düşünmesi. Burada önemli olan kriterlerden birisi kişinin bu işi yapabilecek kadar eğitimi ve tecrübesinin olması” diyor.

Girişimci olarak yerleşildiğinizde aileniz ve 18 yaşından küçük çocuklarınız da sizinle İngiltere’ye yerleşebiliyorlar. Eğitim ve sağlık sisteminden tüm İngiliz vatandaşları ile eşit şekilde ücretsiz olarak faydalanabiliyorlar. Dört yıl sonra süresiz oturum, beş yıl sonunda da tüm aile İngiliz vatandaşı olarak, Avrupa Birliği pasaportu alabiliyor. Erkek adaylar askerliklerini 38 yaşına kadar erteleyip bedelli askerlik statüsü kazanabiliyorlar.

Burcu Tuvay
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir