Anasayfa / Şirket Haberleri / TurkNet Babalar Günü

TurkNet Babalar GünüTurkNet Babalar Günü

Türkiye’nin haber ve eğlence sitesi www.turk.net, Babalar Günü’ne özel olarak düzenlediği 7 farklı anket ile baba olmak ve kendi babalarımız hakkındaki düşüncelerimize dair ipuçları veriyor. 27 Mayıs tarihinde başlayan anketlerde  15 Haziran günü itibarıyla toplam 2.068 kişi oy kullanmış bulunuyor.

Baba sözcüğü size hangi duyguyu çağrıştırır?,  Babanız bir süper kahraman olsaydı hangisi olurdu?, Babanız bir dizi kahramanı olsaydı hangisi olurdu?, Babalar günü için babanıza aşağıdakilerden hangisini armağan etmeyi tercih edersiniz?, Babanızla birlikte yapmayı en çok sevdiğiniz aktivite nedir?, Babanızla telefonda konuşma sıklığınız nedir? Babanızla arkadaş gibi misiniz, ona her şeyi anlatır mısınız? gibi konu başlıklarına sahip anketler, Babalar Günü çerçevesinde, baba olma kavramına dair ayrıntılı fikirler veriyor.

Baba olmak bazen güven vermek, bazen güçlü olmak, bazen sorumluluk sahibi olmak ve bazen de hepsi olmaktır
Baba sözcüğü size hangi duyguyu çağrıştırır? anketi, katılımcıların büyük çoğunluğunun babalık duygusunu güven, güç ve sorumluluk üzerinden algıladığını ortaya koyuyor. Ankete katılanların %58’i, bu soruya Hepsi yanıtını verirken, Güven diyenlerin oranı %25, Sorumluluk diyenlerin oranı %9, Güç diyenlerin oranı da %8 olarak yer aldı.

Bir mermiden daha hızlı, bir lokomotiften daha güçlü babalar
Babanız bir süper kahraman olsaydı hangisi olurdu? anketi çocukların ve gençlerin kafalarında yerleşen baba figürünün dinamiklerine dair ipuçları veriyor. Ankete katılanların %57’si babam bir süperkahraman olsaydı Superman olurdu yanıtını verdi. Hulk yanıtı %14 ile en popüler ikinci yanıt olurken, yeşil devi % 13 ile Batman, %9 ile Ironman ve %7 ile Örümcek Adam izledi.

Bana bir masal anlat baba
Babanız bir dizi kahramanı olsaydı hangisi olurdu? anketinde sonuçlar birbirine oldukça yakındı. Katılımcıların %29’u efsanevi Süper Baba dizisinin ana karakteri olan ve Şevket Altuğ tarafından canlandırılan Fiko’yu seçerken, % 22‘lik dilim Çocuklar Duymasın’ın sevilen karakteri Haluk (Tamer Karadağlı) seçeneğini tercih etti. Diğer sonuçlar ise şöyleydi:

Ali Rıza (Halil Ergün) – Yaprak Dökümü – %21
Ali Haydar (Şener Şen) – İkinci Bahar – %18
Ramiz Dayı (Tuncel Kurtiz) – Ezel – %10

En popüler Babalar Günü hediyesi kıyafet
Babalar günü için babanıza aşağıdakilerden hangisini armağan etmeyi tercih edersiniz? anketi hediyede kıyafet tercihini ön plana taşıyor. Ankete katılanların %35’i babama onun tarzını yansıtan takım elbise, spor giyim ya da diğer kıyafet seçeneklerinden birini almayı tercih ederim diyor. Onun için özel olarak hazırladığınız bir hediye yanıtını tercih edenlerin oranı %28 olarak görülürken, televizyon, müzik seti ve oyun konsolu gibi ev eğlence sistemleri %16’lık oranla üçüncü sırayı aldı. Ankette geri kalan dağılım ise şöyle gerçekleşti:
İş yerinde kullanabileceği işlevsel bir hediye – %10
Almayı düşündüğünü bildiğiniz bir kitap, CD vb. – %6
Pahalı olduğu belli olan bir hediye (saat, iğnesi vb.) – 5

  Collezione Şanlıurfada Fabrika Kuracak

Babalarımızla en çok dertleşmeyi seviyoruz
Katılımcılara Babanızla birlikte yapmayı en çok sevdiğiniz aktivite nedir? sorusunu yönelten www.turk.net anketi babalarımızla en çok dertleşmeyi sevdiğimizi ortaya koydu. Ankete katılanların %42’si dertleşmek yanıtını verirken %18’lik dilim film izlemek yanıtını verdi. Baba ile film izleme keyfini, %15 ile maça gitmek, %13 ile balık tutmak ve %12 ile alışverişe çıkmak izledi.

Babamızı günde 1 defa arıyoruz
Babanızla telefonda konuşma sıklığınız nedir konulu www.turk.net anketine göre babalarımızla telefonda oldukça sık görüşüyoruz. Katılımcıların çoğunluğu babalarını günde en az 1 defa arıyor. Sonuçların dağılımı ise şöyle:

Günde 1 defa – %32
Haftada 2-3 kere – %28
Günde 3-5 kere – %21
Haftada 1 kere – %10
Ayda 1 kere – %7
2 haftada 1 kere – %2

Babalarımıza her şeyi anlatmakta tereddüt ediyoruz
Babanızla arkadaş gibi misiniz, ona her şeyi anlatır mısınız? konulu www.turk.net anketi, babalarımıza kadar tamamen açık olmak için bazı koşulların oluşması gerektiğini ortaya koyuyor. Yanıtlara göre katılımcıların neredeyse yarısı (%49) duruma göre yanıtını işaretlemiş bulunuyor. %41’lik bölüm Evet seçeneğini işaretlerken %10’luk kısım Hayır yanıtını tercih etti.

Babanıza 1095 ile sesinizi iletin
TurkNet, 19 Haziran Babalar Gününü babasından uzakta geçirecek olan kişilere de yardımcı oluyor. Dileyenler arayacakları telefon numarasından önce yalnızca 1095’i tuşlayarak ucuz tarifelerle, babalarına duydukları sevgiyi dünyanın dört bir yanına ulaştırabiliyorlar.

1095 tarifeleri, herhangi bir kampanyaya bağlı olmaksızın, sürekli geçerli tarifeler olduğundan, kullanıcılara her daim tasarruf yapma imkanı sunuyor. 1095’in ekonomik tarifelerinden yararlanmak için, aranacak her numaradan önce 1-0-9-5 rakamlarını tuşlamak yeterli oluyor, ardından alışılan şekliyle numara çevriliyor. Örneğin, İstanbul içinde arama yaparken 1095 + 355 XX XX tuşlanırken, İstanbul’dan İzmir’i ararken 1095 0 232 XXX XX XX tuşlanıyor. 1095, evden ya da işten, her sabit telefondan, her yöne yapılan aramalarda kullanılabiliyor.

1095 ile yapılan aramaların görüşme bedelleri, avantajlı TurkNet 1095 tarifesi üzerinden hesaplanıyor ve Türk Telekom faturalarında TurkNet – 1095 başlığı altında belirtiliyor. Yapılan tüm telefon görüşmelerinin tutarı tek faturada geldiğinden, ayrı bir fatura ödeme derdi de olmuyor.

Turknet Hakkında:

1996 yılında kurulan ve Türkiye’nin en güçlü yeni nesil telekom operatörlerinden biri olan TurkNet, kurumsal telekom pazarında binlerce işletmeye telefon, toplu internet, genişbant, WAN bağlantısı, IP MPLS VPN (özel sanal ağ), veri merkezi ve barındırma hizmetleri sunuyor. Bireysel telekom pazarında ise TurkNet ADSL internet erişim hizmeti ve 1095 ekonomik telefon görüşme hizmetleriyle iddiasını sürdüren firma, aynı zamanda Türkiye’nin ilk haber ve eğlence sitesi olan www.turk.net portalını da işletiyor. Yaptığı yatırımlarla her geçen gün genişlettiği fiber altyapısına kendi yurtdışı çıkışını da ekleyen TurkNet, teknik uzmanlığı ve koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinerek telekom hizmetlerinde avantajlı tarife seçenekleri sunmaya da devam ediyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir