Anasayfa / Kariyer ve İş / Tutkularla Hareket Cesaret Değil, Kararlılık İster

Tutkularla Hareket Cesaret Değil, Kararlılık İsterTutkularla Hareket Cesaret Değil, Kararlılık Ister, Tutkularınızın peşinden gitmek konusundaki en büyük korkunuz nedir?

Fatmanur Erdogan

Çoğu kişinin istediği bir hayattır yurt dışında yaşamak. Uluslararası şirketlerde üst düzey konumlara gelmek. Başarılı olmak. Iyi bir aile hayatına sahip olmak. Sayılan ve sevilen biri olmak.

Özenir böyle bir hayata sahip olmayanlar.

Meltem, özenilen bir hayata sahip olanlardan.

Amerika, Ingiltere, Israil ve Romanya’da yaşadı. Üsküdar Amerikan’dan okul ikincisi, Boğaziçinden onur derecesiyle mezun oldu.Unilever’de 15 yıl süren kariyerinde Pazarlama Direktörlüğü yaptı. Group Bel’in Türkiye Genel Müdürü oldu.

Sonra girişimci olmaya karar verdi.

Zordur. Bırakıp yeniden başlayabilmek ürkütür. Bunca statüye sahip olduktan sonra bırakabilmek ve girişimci olabilmek önce özgüven ister. Kişinin kimliğini ünvanlara, şirketlere, statülere bağlı olmadan yaşatması, yaşatabilmesi büyük bir özgürlüktür. O özgürlüğe sahip olabilmek güçlü bir karakter ve istediklerinin peşinden gidebilecek kararlılığı gerektirir.

Herkese nasip olmaz. Çünkü bunu yapabilmek için bir arayıştan geçmeye hazır olmak, duygusal dalgalanmalar yaşamaya açık hissetmek ve en önemlisi ileriye doğru hareket edebilmek için bırakabilmeyi göze alabilmek gerekir.
Hep “hedefinizi bulun” diye nasihat edilir. Kimse “tutkularınızı bulun” nasihatini pek vermez. Oysa bizleri harekete geçiren, hayatımızdan tatmin olmamızı sağlayan, ilginç ve yaşamaya değer bir hayat içinde olmamızı sağlayan tutkularımız ve heyecanlarımızdır.

Şimdi kendinize sorun.

Neye, nelere tutkulusunuz?

Tutkularınızı nasıl bulmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Daha verimli, daha mutlu, daha tatminkar, daha başarılı bir hayat yaşamak için tutkularınızı nasıl canlandırabileceğinizi biliyor musunuz?

Temmuz 2011’de Pensilvanya’da katıldığım 2. Pozitif Psikoloji Dünya Kongresinde Dr. Bob Vallarand, tutkuların tatminkar bir hayat yaşamak için olan önemini bilimsel olarak açıkladı. Vurucu, etkileyici ve göz açıcıydı.

Tutkularınızı nasıl belirlemeniz gerektiğini öğrenmek istiyorsanız, hangi konularda tutkularınızın peşinden gitmeniz gerektiğini anlamak istiyorsanız, Miracles Academy’nin eğitimlerine mutlaka katılmalısınız.

  Memur Alım İlanları Ekim 2013

Tutkularınızı bulmanız, hayatınıza nasıl yön vermek istediğinizi de bulmanızı sağlayacaktır. Tutkularınızı keşfetmenin ötesinde nasıl peşinden gidebileceğinizi ve bu yolda çıkan zorluklarla nasıl başedecebileceğinize dair de yöntemler ögrenebileceğiniz bir seminer bu.

Dünya’nın önde gelen yöntemlerini Türkiye’de uygulayan Miracles Academy’nin seminer programı aşağıdaki gibi. Arayın, konuşun. Katılın.

Ben de ordayım.

Tutkularınızı Keşfedin, Istediğiniz Hayata Yaklaşın.

15 Ekim 2011 Cumartesi 10.00-18.00

(Dilerseniz yarım gün ya da tam gün de katılabilirsiniz.)

26-27 Kasım 2011, Cumartesi ve Pazar.

(Dileyen yarım gün, tam gün ya da 2 gün de katılabilir.)

Daha detaylı bilgi için Meltem Heper Yıldırım’la irtibata geçin meltem.hy@miraclesacademy.com

Tutkularınızın peşinden gitmek konusundaki en büyük korkunuz nedir?

Yazan : Fatmanur Erdogan : kariyeryolculugu.com
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir yorum

  1. yaratıcı yazı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir