Anasayfa / Haberler / Twitter hesabınızı nasıl korursunuz?

Twitter hesabınızı nasıl korursunuz?Son zamanlarda dünyanın en önemli markalarının Twitter üzerinde kullandıkları hesapların bilgisayar korsanları saldırısına uğradığı gözleniyor. Markalar kadar kişilerin de en büyük sıkıntısı bu. Japonya merkezli siber güvenlik şirketi Trend Micro, kullanıcıların sosyal medya hesaplarını bir kaç adımda nasıl koaıyacağıyla ilgili ipuçlarını paylaştı.

■ İnternet üzerinden kullanılan her hizmet için farklı bir şifre belirleyin. Eğer birçok şifreyi aklınızda tutmakta zorlanıyorsanız şifre yöneticisi programlardan birini kullanabilirsiniz.
■ İki aşamalı kimlik tanıma yöntemlerini seçin.

Twitter’da son dönemde artan saldırılar üzerine tartışılan iki aşamalı giriş sistemi sayesinde sosyal medya hesaplarınızı güvende tutabilirsiniz. Facebook ve Google’da yer alan, Twitter’da da kısa sürede hayata geçmesi beklenen sistemlerle kullanıcı adı ve şifre girişinin yanında özel bir soaıya yanıt vererek hesaba giriş yapabilirsiniz. Bunun yanında Türkiye’deki bankalardan da alışık olduğumuz şekilde, kullanıcı adı ve şifre girişinin ardından cep telefonlarına gönderilen kısa mesajda gelen ikinci şifreyle giriş yapmak da mümkün.

■ Tanımadığınız kişiler tarafından gönderilen bağlantılara itibar etmeden önce iki kez düşünün. Ayrıca tanıdığınız kişilerden gelen mesajların da gerçekliğine dikkat edin.

 

  Bakkallar Artık Yumurta SatamayacakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir