Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Ücretsiz Android Mesajlaşma Uygulamaları

Ücretsiz Android Mesajlaşma UygulamalarıAndroid mesajlaşma, android ücretsiz mesaj, Android ücretsiz uygulamalar, fring android, Google Voice Android, Kik Messenger Android, Meebo IM Android, Nimbuzz Android, ücretsiz konuşma uygulamaları, ücretsiz mesajlaşma uygulamaları, Viber Android, WhatsApp Messenger Android

Ücretsiz Android Mesajlaşma Uygulamaları

Akıllı telefonların sayısının artması ile; ücretsiz mesajlaşma uygulamalarıyüzünden, SMS kullanımı konusunda ciddi bir düşüş olduğu aşikar.

Ücretsiz mesajlaşma ve ücretsiz konuşma hizmeti sunan uygulamalar varken; SMS için ayrı para vermek istemeyenler için, bu yazımızda Android Market‘teki ücretsiz mesajlaşma uygulamalarının en popüler olanlarını inceleyeceğiz…

 

Fazla konuşmadan uygulamalarımızdan bahsetmeye başlayalım isterseniz:

1-) WhatsApp Messenger

Oldukça popüler olan WhatsApp Messenger uygulamasını eminiz duymuşsunuzdur. 3G/EDGE ve Wi-Fi üzerinden; arkadaşlarınızla ücretsiz olarak mesajlaşmanın yanısıra resim, video ve sesli notlar kaydedip paylabiliyorsunuz. Grup Chat özelliğinin yanısıra; Push Notification yani anlık bildirim ile size gelen mesajlar anında size bildiriliyor. Ayrıca, telefonunuzu kapattığınızda size gelen mesajlar; online olduğunuzda size iletiliyor. WhatsApp Messenger uygulaması ile; bulunduğunuz konumu paylaşabilme, rehber kayıtlarınızı gönderebilme, özel bildirim sesleri, özel duvar kağıdı ayarlama ve daha fazlasına sahipsiniz. Mesajınızın karşı tarafa iletilip iletilmediğini de görebildiğiniz uygulama oldukça başarılı.

WhatsApp Messenger uygulamasını Android Market üzerinden ücretsiz olarak buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

2-) Viber

3G/EDGE ve Wi-Fi

üzerinden ücretsiz konuşma ve mesajlaşma imkanı sunan Viber‘in Android uygulaması aslında Android Market’te kısa bir süre önce yayınlandı ve oldukça popüler bir uygulama. Ücretsiz VoIP uygulaması olan Viber ile dünyanın heryeri ile ücretsiz olarak telefonla konuşabiliyor ve mesajlaşabiliyorsunuz. Viber için ayrıca hiçbir üye kaydı veya kullanıcı adı gerekmiyor.

Viber uygulamasını Android Market üzerinden ücretsiz olarak buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

3-) Google Voice

Google Voice‘in Android için bazı özellikleri henüz Türkiye için tam anlamıyla desteklenmiyor olsa da uygulama ile ücretsiz olarak mesajlaşabiliyor ve Google Voice kullanıcılarıyla ücretsiz konuşabiliyorsunuz. Ayrıca Google’dan alacağınız özel bir numara ile çok uygun fiyatlara SMS gönderimi ve telefon aramaları da yapabiliyorsunuz.

Google Voice uygulamasını Android Market üzerinden ücretsiz olarak buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

  Razer’dan, Mobil Oyun Bilgisayarı: Switchblade

4-) Meebo IM
Meebo, bilgisayarlar için de hizmet veren çok başarılı bir uygulama aslında. Yahoo, Google Talk, MSN Messenger, Jabber, ICQ, MySpace gibi yerlerdeki hesaplarınızın hepsine birden aynı anda ulaşabiliyorsunuz. Çok başarılı bir IM yani anlık mesajlaşma uygulaması olan Meebo IM’yi telefonunuzdan kullanmak için uygulamaya da gerek yok aslında. Telefonunuzdan http://www.meebo.com/ adresine girerek hesaplarınıza giriş yapabilirsiniz, mesajlaşabilirsiniz.

Meebo IM uygulamasını Android Market üzerinden ücretsiz olarak buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

5-) Fring

3G ve Wi-Fi üzerinden hizmet veren uygulama ile ücretsiz olarak arkadaşlarınızla mesajlaşabilir ve görüntülü konuşabilirsiniz. Ayrıca 4 kişiye kadar ücretsiz olarak sunulan video chat özelliği sayesinde grup olarak görüntülü konuşabiliyorsunuz.

Fring uygulamasını Android Market üzerinden ücretsiz olarak buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

6-) Kik Messenger

Kik Messenger uygulaması akıllı telefonlar için en hızlı mesajlaşma uygulaması olduğunu iddia ediyor. Uygulama ile grup chat, resim paylaşma ve normal anlık mesajlaşabiliyorsunuz. Oldukça güzel bir arayüze sahip olan Kik Messenger‘da reklam gibi sinir bozucu şeyler de bulunmuyor. Mesajınızın gönderildiğini ve okunduğunu da görebildiğiniz uygulama da oldukça başarılı.

Kik Messenger uygulamasını Android Market üzerinden ücretsiz olarak buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

7-) Nimbuzz – Free Calls & Chat

Nimbuzz‘un da Viber tarzı bir uygulama olduğunu söyleyelim. HD kalitede ücretsiz telefon konuşmaları yapabiliyorsunuz. Ayrıca ücretsiz olarak anlık mesajlaşabiliyorsunuz. Push Notification yani anlık bildirimleri destekleyen uygulama ile Yahoo! Messenger, MSN Messenger, AIM, ICQ, GoogleTalk, Facebook + Facebook Chat, MySpace ve Hyves hesaplarınıza da giriş yapıp, mesajlaşabiliyorsunuz.

Nimbuzz uygulamasını Android Market üzerinden ücretsiz olarak buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

8 -) imo Instant Messenger

imo da oldukça güzel bir mesajlaşma uygulaması. imo ile Skype, Facebook + Facebook Chat, GTalk, MSN, ICQ/AIM, Yahoo, Jabber, Vk.com, Hyves hesaplarınıza giriş yapıp, mesajlaşabiliyorsunuz. Fotoğraf paylaşımı ve grup chat‘e de izin veren uygulama ile ses, video ve dosya gönderimi yapabiliyorsunuz.

imo Instant Messenger uygulamasını Android Market üzerinden ücretsiz olarak buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Kaynak : http://www.androidhaber.org/en-populer-ucretsiz-android-mesajlasma-uygulamalari/
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

3 Yorumlar

  1. ama ben “ücretsiz mesajlaşma sitesi” indirmek istiyorum…

  2. Esmooq ileti servisi var bir de TÜRK yapımı gerçekten güzel br uygulama bence

  3. internette sorun olmadığı halde whatsapp da mesaj alamıyorum ve mesajlarım iletilmiyor. ne yapabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir