Şirket Haberleri

Ülker, Habertürk’e Talip Oldu

Son dönemlerin belki de ne büyük medya dedikodusu.. Ülker Grubu medya sektörüne girmekte kararlı görünüyor.
Geçtiğimiz aylarda Doğan Yayın Holding’e bağlı gazetelerin ve televizyonların satışı ile ilgili pazarlıklarda adı geçen Ülker, son üçe kalan taliplerden ABD’li girişim sermaye şirketi Kohlberg Kravis Roberts & CO (KKR), birlikte Doğan Grubu’na talip olmuştu. Satış gerçekleşmedi. Ama Ülker Grubu da pes etmedi.

3 BÜYÜĞE TALİP

Medya sektörü konusunda ısrarını sürdüren grup bugünlerde Türkiye’nin 3. büyük medya şirketine talip.. Medya dünyasında bomba etkisi yapacak bu haber sektörü oldukça şaşırtacak cinsten.. Çünkü Ülker, Ciner Medya Holding bünyesindeki Habertürk’ talip.. Ülker alım için girişimde bulundu ancak konuyla ilgili gelişmeler henüz net değil..

HABERTÜRK-ÜLKER SAVAŞI

Ülker grubun yıldızı, kanalın başındaki isim Yiğit Bulut’la pek barışık değil.. Bunun nedeni de geçtiğimiz aylarda Haberturk-Ülker arasında yaşanan şeker savaşları.. Ciner’e bağlı Habertürk TV, gazete, internet sitesiyle Ülker Grubu’na savaş açtı. Habertürk TV, her gün “Nişasta Bazlı Şeker” dosyasıyla Ülker grubunu hedef aldı. Savaş o kadar kızıştı ki Ülker, Habertürk Televizyonuna ‘Dehşet Verici Gerçek’ ve ‘Tatlıda Tatsız Haber’ başlıklı haberlerle ilgili olarak tekzip yayınlattı.

YİĞİT BULUT’UN KOLTUĞU TEHLİKEDE Mİ

Yiğit Bulut’un Ülker’e açtığı bu savaş onu koltuğundan edebilir.. Ülker Grubu’na satış gerçekleşirse grup ona açılan bu savaşı unutmayacaktır. Her fırsatta Ülker grubunu hedef alan yayınlar yapan Bulut, kanal el değiştirince bakalım yerinde olacak mı?

ensonaberBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu