Anasayfa / Haberler / Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW İstanbul

Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW İstanbulBu yıl 7.’si gerçekleştirilen Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW İstanbul, 23 ülkeden 307 firmanın katılımıyla başladı.

İlk gün ziyaretçi akınına uğrayan fuarda, çevre teknolojilerine ilişkin yenilikler bir arada sergileniyor.
İFO Fuarcılık tarafından Çevre ve Orman Bakanlığı’nın desteğiyle bu yıl 7.’si gerçekleştirilen Fuarda katılımcı olarak yer alan Eskişehirli bir firma ürettiği “palet geri dönüşüm teknolojisi” ile, hemen her sektörde kullanılan ahşap paletleri geri kazanarak, her 3 ağaçtan birinin kesilmesinin önüne geçiyor. Yine bu firmanın geri dönüşümden elde edilen malzemelerle ürettiği suni çim, pek çok ünlü futbol kulübünün antrenman sahasında kullanılıyor. Fuarda stand açan Konya merkezli bir başka firma ise kendi icadı olan makine sayesinde her ebattaki tüm kullanılmış lastikleri, 15 saniye içinde geri dönüşüme hazır hale getiriyor. REW İstanbul’da dikkat çeken standlardan birinde ise Kızkulesi, Sultanahmet camii gibi objelerin elektronik atıklardan yapılan resimleri ve yine elektronik atıktan yapılan büyük bir at arabası sergileniyor.

70’e yakın yabancı firmanın doğrudan katıldığı, 23 ülkeden toplam 307 firmanın yer aldığı fuarı, Almanya Hessen Eyaleti Ekonomi, Ulaşım ve Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Steffen Saebisch, beraberindeki heyetle birlikte ziyaret etti.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 3 salonda birden gerçekleştirilen REW İstanbul 2011, çevre teknolojilerinin yanı sıra, sektörün önemli gündemlerini konu alan panellere de ev sahipliği yapıyor.
Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir