Anasayfa / Kariyer ve İş / Uneco LED İnside, Kastamonuda 300 Kişiye İş İmkanı Sağlayacak

Uneco LED İnside, Kastamonuda 300 Kişiye İş İmkanı Sağlayacak300 kişiye iş verecek

TÜRKİYE, aydınlatmaya yılda 1.5 milyar euro harcıyor. Bu çok ciddi bir rakam. Bu nedenle dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tasarruflu ampullere yöneliş var. LED teknolojili ampuller aydınlatma maliyetlerini yüzde 40-70 arasında düşürüyor. LED ampuller ağırlıklı olarak Uzakdoğu ülkelerinden geliyor. Kastamonu merkezli Uneco LED İnside yaptığı yatırımla LED modülü üretmeye başladı. 20 kişinin çalıştığı tesiste iki yıl içinde yapılacak yatırımlarla çalışan sayısı 300’e ulaşacak.

led aydinlatma
Cree ve Osram gibi ampul markalarına hizmet verdiklerini söyleyen Uneco LED Inside’ın genç patronu Erdem Ünal, “Aydınlatma sektörüne modül sağlıyoruz. Yatırıma 1 milyon TL ile başladık. Önümüzdeki dönemde 7 milyon TL’lik daha yatırım yapacağız” dedi. 2013 yılını 5 milyon TL ciro ile kapattıklarını söyleyen Ünal, 2014 yılında yüzde 60 büyüyerek 8 milyon TL’nin üzerinde ciro hedeflediklerini söyledi, ihracat konusunda da çalıştıklarını söyleyen Ünal, “Cree ve Osram ile anlaşmalarımızı yaptık. İhracat çalışmalarını gelişmiş ülkelere yönelik yapıyoruz. Almanya ve Fransa’daki firmalarla görüşmeler yapıyoruz” diye konuştu.

  Teknolojinin kadın liderleriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir