Anasayfa / Haberler / Üniversite tercihinde optisyenlik ve çağrı merkezi yöneticiliği

Üniversite tercihinde optisyenlik ve çağrı merkezi yöneticiliğiTercih döneminde öğrenciler, geleceğin kapısını aralayacak en önemli karar aşamasında iken önlerinde de birçok üniversite ve bölüm alternatifleri bulunuyor. Okan Üniversitesi’nde açılan optisyenlik ve çağrı merkezi yöneticiliği bölümleri de bunlardan biri.

Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, “Mezunlarımızın daha kolay iş bulmalarını ve kariyer hedeflerine daha çabuk ulaşmalarını istiyoruz. Bu nedenle ihtiyaç gördüğümüz alanlarda bölümler açıyoruz. Optisyenlik ve çağrı merkezi programı da bunlardan sadece birkaçı. Mezuniyet sonrası istihdam desteği garantisi vereceğiz. Bu nedenle öğrencilerimiz iş bulma kaygısı yaşamayacak” dedi.
Çağrı merkezi hizmetleri sektörünün son yıllarda çok büyük bir ivme kazandığını anlatan Bekir Okan, “Amacımız, her geçen gün bir yenisi açılan çağrı merkezlerinde yöneticilik pozisyonuna gelebilecek nitelikli gençler yetiştirmek. Maltepe Kampusu’nda kurduğumuz Call Center Laboratuvarı’nda öğrencilerimiz pratik yaparak iş yaşamına hazırlanıyor, mezun olduklarına hemen çalışmaya başlayabilecek seviyeye ulaşıyor” diyor.

Bu yıl ilk öğrencilerini alacak optisyenlik bölümü ile de gözlük üretimi yapan ve satan işletmelerde görevli çalışanları, kendi alanlarından mezun önlisans diplomalı sağlık teknikerleri haline getirmek amaçlanıyor. Meslek yüksekokulu bünyesinde açılacak program için Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği ile de işbirliği imzalandı. Programla, görme kusurlarının giderilmesi için düzenlenen reçeteye uygun olarak görme gereçlerinin hazırlanması alanında eğitim alan sağlık teknikeri yetiştirmek hedefleniyor.

  En ucuz uçak biletini bulan sitelerYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir