Anasayfa / Haberler / Ünlü İş Adamlarının Hobileri ve Koleksiyonları

Ünlü İş Adamlarının Hobileri ve Koleksiyonlarıİş dünyasının önde gelen patron ve yöneticileri aynı zamanda iyi birer koleksiyoner. Kimi resim, kimi klasik araba maketi biriktiriyor. Kibritten ayakkabıya, kurbağa biblolarından anahtara farklı koleksiyonları olanlar da var.

koleksiyon

TÜRKİYE’NİN önde gelen holding ve şirketlerinin patron ve yöneticilerinin hayatlarının yalnızca ‘iş’ olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Ailelerine vakit ayıran, farklı sivil toplum kuruluşlarında sosyal görevleri olan iş aktörleri, hobilerine de zaman ayırmayı ihmal etmiyor. İş dünyasının önde gelen patron ve yöneticileri aynı zamanda iyi birer koleksiyoner. Çoğunun ortak zevki tablo. Klasik, çağdaş, modern ve güncel sanatçıların eserlerini koleksiyonlarına katıyorlar. Para kadar bilgi de gerektiren bu hobiyi öylesine ilerletenler var ki, bunları kamuoyuyla paylaşmak için müze bile kuruyorlar. Çoğu sahip olduğu bu eserlerin maddi değerini tam olarak bilmiyor.
Yalnızca resim değil tombaklardan el yazması eserlere, hat çalışmalarından antik sikkelere kadar her eserin meraklısı var. İş dünyasının önde gelen aktörlerinin klasik otomobil tutkusu da dikkate değer. Kimi kendine klasik otomobil alıyor, kimi model araba biriktiriyor. İşle, kalemden kibrite, model arabadan ayakkabıya ilginç hobileri olan iş insanları ve koleksiyonları…

kolek6

  Türk gazına Macar deposuYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir