Anasayfa / Şirket Haberleri / Üstün Plastik Etiketli Kutu Kapak İhracatında Türkiye Birincisi

Üstün Plastik Etiketli Kutu Kapak İhracatında Türkiye BirincisiARAP KÜLTÜRÜ ÇOK BASKIN
Üstün Plastik Genel Müdürü Ahmet Gülbahar

1985 yılında kutu ve kapak ihtiyaçlarına cevap vermek üzere kurulan Üstün Plastik, gıda ile temasa uygun, IML (Kalıp içi etiketleme) etiketli kutu kapak ihracatında Türkiye birincisi olarak dikkat çekiyor.

2010 yılında girdiği Senegal, kısa sürede şirketin ihracatında yüzde 5’lik bir paya ulaşmış.

Üstün Plastik Genel Müdürü Ahmet Gülbahar, Senegal ve bölge ülkelerine girme nedenini bu tip ülkelerde kaliteli hizmetin ve ürünlerine daha hızlı kabul görüyor olmasında görüyor.

Örneğin Senegal’de IML etiketli ürünlere olan talep gün geçtikçe artıyor ve bu ihtiyaç henüz bölgesel bazda giderilebilmiş değil. Bunun sonucunda da üst sınıf ürünlerinin ambalajları için Üstün Plastik ile irtibata geçen şirketler zamanla tüm ürünlerine ait ambalajlan şirketten almaya başlamış.
Gülbahar, Senegal’de iş dünyasının büyük oranda bu ülkeye Lübnan’dan göçmüş Araplar’ın kontrolünde olduğunu söylüyor. Ayrıca her ne kadar birçok etnik gruptan meydana gelmiş olsa da Fransızca’nın ana dil olduğuna da dikkat çekiyor.

Senegal’i diğer Afrika ülkelerine kıyasla nispeten daha güvenli ve serbest piyasa koşularının olduğu bir ülke olarak gören Gülbahar, bölgesel fuarlara katılmanın doğru partneri bulmakta en iyi yol olduğunu dile getiriyor. Ülkeyi özellikle Batı Afrika’ya açılan bir kapı olarak da görülmesi gerektiğini söylüyor.

Fakat bir de uyarısı var. Her ne kadar nispeten güvenli olsa da Senegal’in tek başınıza dolaşabileceğiniz tarzda bir ülke olmadığına da belirtiyor.

BAŞARI İÇİN NE ÖNERİYOR?

■    Bölgesel fuarlara mutlaka katılın.

■    Doğru iş ortağını bulmak için bolca görüşme yapın

■    Doğru fiyat ve kaliteli ürüne odaklanın.

■    Teslimatı zamanında yapın ve verdiğiniz taahhütleri yerine getirin.

  Ataç İnşaat, Gizel Elektrik'i Devralacak

■    Senegal’i çevre ülkelere açılan anahtar bir ülke olarak da değerlendirin.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir