Teknoloji İnovasyon

Uzaktan Kumandalı Lüks Yat RMK 4500

Lüks yat RMK 4500, “insansız makine dairesi” sayesinde uzaktan kumanda ile makine dairesi dışından kontrol edilebiliyor
RMK Marine, Nazenin V ve Oyster Sarafin’den sonra inşa ettiği RMK 4500 ile uluslararası süper yat sektöründe iddiasını sürdürüyor. Ünlü tasarımcı Ron Holland’ın tasarımını yaptığı süper yat geçtiğimiz günlerde denize indirildi.  İç dekorasyon tasarımı Design Unlimited, ana dizaynı Ron Holland ve tüm detay dizaynları RMK Marine tarafından gerçekleştirilen süper yat, bir ekip çalışmasının ürünü… 2012 başında teslim edilmesi planlanan RMK 4500’ün tüm mobilyaları RMK Marine tersanesindeki marangoz atölyesi tarafından üretildi.

KİŞİYE ÖZEL YAŞAM ALANLARI
Süper yatta, 4 misafir kamarası, bir VIP odası ile tekne sahibinin odası olarak tasarlanan master kamara bulunuyor. Tekne sahibinin kullanım alanı olan özel güvertede iki banyo, bir giyinme odası ve  ayrı bir  dinlenme mekanı yer alıyor. Süper yatın en önemli özelliklerinden biri ise, kişiye özel alanları ve özel yaşamları koruyan bir tasarıma sahip olması. Kaptan kabinleri ve köprü arasında yer alan özel geçişler, tekne sahibi ve mürettebatın alanlarını birbirinden ayırıyor.

İNSANSIZ MAKİNE DAİRESİ
Teknolojiye önem verilen süper yatta, “insansız makine dairesi” sayesinde tekneyi uzaktan kumanda ile makine dairesi dışından kontrol etmek de mümkün. Tamamen otomatik olan “hidrolik yüzme platformu” ise, hem denize girmeyi kolaylaştırıyor hem de deniz oyuncaklarını indirip kaldırmak için kullanılıyor. Misafir kabinlerinde tamamen ayna görünümünde olan ancak çalıştırıldığında televizyon işlevini gören “mirror TV’ler” teknoloji ve lüksü birleştirmiş. LÜKS DEKORASYON
Süper yat RMK 4500’ün iç tasarımında “venge” ve “dişbudak” ağaçları, bazı mobilyalarda ise bütün kapılarda da kullanılan ceylan derisinin tabaklanmış hali olan “parchment” kullanılmış. İç duvarlarına krem ve kemik tonlarında el dokuması ipek kumaşlar döşenen süper yatın kabinlerindeki banyo taşlarında “lime stone” ve “pebble stone” tercih edilmiş. Süper yattaki her kabin için özel zemin mermeri ve granit seçilip,  master  banyosunda ise özel tasarım paneller kullanılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu