Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Uzaktan Kumandalı Otomobil Yaptı Yatırım Bekliyor

Uzaktan Kumandalı Otomobil Yaptı Yatırım BekliyorHaydar Bozkurt Kendi İmkanları İle Uzaktan Kumandalı Otomobil Yaptı Yatırımcı Bekliyor

Toplam 400 TL’ye mâl oldu… 80 kilometre hız yapabiliyor! Onu 27 yaşındaki bir genç geliştirdi…

Kırıkkale’de ilkokul mezunu bir vatandaş hurdacılardan temin ettiği malzemelerle kendi otomobilini yaptı. Toplam 400 TL’ye mal olan otomobil uzaktan kumanda ile çalışıyor, saatte yaklaşık 80 kilometre hız yapabiliyor.
Kırıkkale’de elektrik tesisatçılığı yapan Haydar Bozkurt (27) isimli bir vatandaş kendi otomobilini kendi yaptı. Otomobilin tamamını hurdalıklardan topladığı malzemelerle yaptığını ifade eden Bozkurt, otomobilin motor kısmını 130 TL’ye, direksiyon kutusunu da 20 külah dondurma karşılığında temin etti. Tekerleklerinden, kornasına, aynasından direksiyonuna kadar tamamı 400’TL’ye mal olan otomobil, uzaktan kumanda ile çalışıyor, saatte 80 kilometre hız yapabiliyor. İlkokul mezunu olan Bozkurt, şimdilik tek
kişilik olan otomobili geliştirmeyi düşünüyor.

Otomobil yapma fikrinin nerden doğduğunu açıklayan Bozkurt, “Hep hayalimde bir otomobil vardı. Alma imkanım olmadığı için kendi otomobilimi kendim nasıl yaparım diye düşündüm. Bir gün hurdacının önünden geçerken bir motosiklet motoru gördüm. Önce motoru aldım. Ardında da yine hurdacılardan hurda profil ve demir malzemeler aldım. Evimde oluşturduğum mini atölyede başladım otomobili yapmaya. Yaklaşık bir haftada kendi otomobilimi yaptım. Bazı eksiklikleri var ama zamanla bu eksiklikleri gidererek geliştireceğim” dedi.

400 TL’lik ilginç otomobilin görenlerin dikkatini çektiğini söyleyen Bozkurt, trafik polisi ile arasında geçen diyaloğun da espri konusu olduğunu ifade etti. Kendisini yolda çeviren polisin otomobil için teneke dediğini söyleyen Bozkurt, “Bir gün yolda gidiyordum. Bir polis arkadaş beni durdurdu. Sen mi yaptın bunu dedi. Bende evet ben yaptım dedim. İyi al da şu tenekeni kaybol buradan dedi” şeklinde konuştu.

  İşte birbirinden ilginç yepyeni iş fikirleri

İHA
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Kilosu Bin Euro Olan Trüf Mantarı Yetiştirmek

Kilosu 100 euro‘dan başlayıp 3500 euro‘ya kadar çıkıyor. Türkiye’nin iklim şartları, yetiştirmek için çok elverişli. …

Bir yorum

  1. Yurdum insanının elinde daha fazla olanak olursa hem gönüm olarak hemde teknolojik olarak daha ileri seviyelerde icatlar yapacağından eminim. Bu bile neler yapabileceğimizn bir kanıtır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir