Anasayfa / Kariyer ve İş / Vanda 3 Bin Kişiye İş İmkanı

Vanda 3 Bin Kişiye İş İmkanıVan Depremzedelerinden 3 Bin Kişiye 8 Ay İş İmkanı, Van Depremzedelerine İş İmkanı, Üç bin depremzedeye sekiz ay iş

Üç bin depremzedeye sekiz ay iş verilecek!
Bakan Çelik, “Bu zor şartlarda, kış gününde böyle bir afetle karşı karşıya kalan vatandaşlarımızın bu şekilde istihdamı, eve aş götürmeleri sağlanmış olacak”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in 8 ay süreyle istihdam edilecek 3 bin depremzede sayısının 5 bine çıkartılacağına ilişkin açıklamalarının hatırlatılması üzerine, buradaki yardımların dizaynı, yıkıntılardan vatandaşın kurtulması ve acil işlerin görülmesi çerçevesinde ‘toplum yararına çalışma’ adı altında birçok vatandaşın istihdam edeceklerini söyledi.

Van’a 3 bin kişinin toplum yararına çalışma kapsamında istihdamı ile ilgili ekip gönderdiklerini kaydeden Çelik, şunları söyledi: “Dün itibarıyla yönetmelik değişikliği yaparak, toplum yararına çalışmanın süresini 6 aydan 8 aya çıkardık. Bu zor şartlarda, kış gününde böyle bir afetle karşı karşıya kalan vatandaşlarımızın bu şekilde istihdamı, eve aş götürmeleri sağlanmış olacak.”

Bakan Çelik, bu kapsamda istihdam edilenlerin sayısının ihtiyaç halinde 5 bine çıkarılması konusunda önlerinde engel olmadığını söyledi.

  Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Personel AlımıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir