Anasayfa / Emlak Haberleri / Varyap Grand Tower’da 349 Bin TL’ye Satılık Daireler

Varyap Grand Tower’da 349 Bin TL’ye Satılık Daireler

Son olarak “Dünya’nın En İyi Mimari Projesi” seçilen Varyap Meridian, uluslararası prestijli gazetelerde de haber konusu oldu

Varyap, sadece Türkiye ile değil dünya ile boy ölçüşecek projelere imza atıyor. Gayrimenkul alanında Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) iştiraki Emlak GYO’nun Hasılat Paylaşımı modeliyle inşa edilen Varyap Meridian 2012’de tamamlanacak. Varyap Meridian, mimaride mükemmeliyet geleneğini devam ettirerek, sürdürülebilir ticari tasarım konusunda sektörde yeni bir standard oluşturmayı vaat ediyor. Uluslararası birçok ödüle değer bulunan Varyap Meridian’ın başarısı bu ödüllerle sınırlı kalmadı. Proje, Herald Tribune, New York Times ve CNN International’ın ardından son olarak Fransa’nın en yüksek tirajlı ve dünyanın en itibarlı günlük gazetelerinden Le Monde’da haber konusu oldu. 5 rezidans kulesi, 1.500 konut, 5 yıldızlı otel, ofisler, konferans salonları ve iş merkezinden oluşan Varyap Meridian, Boğaziçi’nden, Prens Adaları’na, Marmara Denizi’ne kadar uzanan panoramik İstanbul manzarası ile öne çıkıyor.

450 FARKLI DAİRE SEÇENEĞİ
Varyap Meridian’da, stüdyo’dan 5+1’e, 45 metrekareden 240 metrekareye kadar 450 farklı tipte daire bulunuyor. Geniş lobileri, cafe, fitness salonu, sauna, buhar odasından oluşan sosyal tesisi, kapalı ve açık havuzları dışında, rekreasyon alanlarıyla Varyap Meridian daire sakinlerini hayatın tam içine davet ediyor. Birinci etap satışlarının yüzde 100’ünün tamamlandığı Varyap Meridian’da, ikinci etapta ise son 15 daire kaldı. Üçüncü etapta yer alan ve Türkiye’nin ilk yeşil gökdeleni olan 61 katlı Varyap Grand Tower’da ise daire satışları devam ediyor. Üç etapta tamamlanacak olan Varyap Meridian’da, ilk daireler sahiplerine 2011 yılının son çeyreğinde, Varyap Grand Tower ise 2012’nin son çeyreğinde teslim edilecek.

% 100 PRİM BEKLENİYOR
Proje, başladığından bu yana artan satış ve prim performansı ile sadece Türkiye’de değil dünyada da yatırımcıların ilgisini çekiyor. Mevcut satış fiyatlarında 2011 sonuna kadar yüzde 100’e yakın artış sağlanması öngörülüyor. Projeye değer katan bir başka unsur ise deprem bölgelerinde kullanılan C60 betona yer verilmesi. Uzun vadede ortak alanların güneş panelleri ve rüzgar türbinleriyle üretilecek enerjiyle aydınlatılması ise enerji maliyetlerini azaltması açısından önem taşıyor.

2 yılda, 10 uluslararası ödül rekoru Varyap Meridian’ın
2009 yılında temeli atılan Varyap Meridian, kısa sürede uluslararası birçok ödüle değer görüldü. Gücünü, LEED kriterleri olarak tanımlanan standartlara uygunluğundan alan Varyap Meridian, geçtiğimiz iki yıldan bu yana Avrupa’dan gelen 10’uncu ödülün sahibi oldu. Son olarak geçtiğimiz Kasım ayında 131 ülkeyi geride bırakarak, dünyanın en iyisi seçilen Varyap Meridian, şampiyonlar liginde kupayı alarak “Dünyanın En İyi Mimari Projesi” seçildi.

Dünya ile boy ölçüşen yeni projeler yolda…
Sektöründe güvenilirlik ve yenilikçilik değerleriyle öne çıkan Varyap’ın 2011 yılı gündeminde, mimari ve tasarım özellikleriyle adından çok söz ettirecek iki yeni projesi bulunuyor: Batı Ataşehir Varyap Merkez Alışveriş ve Kültür Merkezi ve GAP İnşaat Konsorsiyumu ile birlikte Doğu Ataşehir’de inşa edilecek olan, konut projesi. Varyap’ın, GAP İnşaat Konsorsiyumu ile birlikte yapacağı konut projesi, 100 bin metrekarelik bir alan üzerinde konuşlanacak. Şimdiden “kentsel tasarım harikası” olarak nitelendirilen bu proje kapsamında, konut ve residansın yanı sıra, ofis, otel ve bir alışveriş merkezi yer alacakMimari kimliğe uygun “Varyap Yaşam ve Sanat Merkezi”
Estetik ve sanattan yoksun yapıların günümüzün yaşam alanlarını yansıtamayacağına ve mimari bir kimliğin de sanatın katkısı olmadan gerçekleşemeyeceğine inanan Varyap, tüm projelerine sanatı entegre etme misyonu ile hareket ediyor. Varyap, geçtiğimiz aylarda İstanbul Bağdat Caddesi, Şaşkınbakkal’da açtığı Varyap Yaşam ve Sanat Merkezi’ni İstanbullularla buluşturdu. Topluma kazandırılan her bir sanat eserini, yaşama sunulan en büyük değer olarak gören Varyap, farklı aktivitelerle konuklarını Varyap Yaşam ve Sanat Merkezi’nde buluşturuyor.

20 binden fazla kişiye istihdam sağlıyor
Varlıbaş Holding bugün 7 bine yakın çalışanı, alt yükleniciler ve çözüm ortaklarıyla birlikte, 20 binden fazla kişiye doğrudan ya da dolaylı olarak istihdam sağlıyor. Uzmanlığa verilen önem, teknik bilginin gücü ve yenilikçiliğin yanı sıra, ilkeli ve şeffaf çalışma prensipleri, Grubun iş yapma biçimi ve başarısının omurgasını oluşturuyor.

Çevre dostu, tasarruflu proje
ABD’deki Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından geliştirilen LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) kriterlerine uygun olarak tasarlanan Varyap Meridian, bu tasarımıyla Türkiye’nin ilk büyük ekolojik karma inşaat projesi olarak, Türkiye’nin mimari tarihine imza atıyor. Tasarım aşamasında alınan önlemler, çevreci malzeme seçimi, atık yönetimi ve elektriğin bir kısmının rüzgar ve güneş enerjisinden yararlanılarak üretilmesi ile Varyap Meridian’da, yüzde 40’a varan enerji ve su tasarrufu sağlanacak. Proje, bu yanıyla, sakinlerine yüksek konforun yanısıra minimum tüketim maliyeti sağlıyor. Projeyi yeşil bina sınıfına alan en önemli detayların başında ise atık maliyetlerinin yüzde 50 – 90 arasında, CO2 salınımının yüzde 35 oranında azaltılması ve su harcamalarında yüzde 30 oranında tasarruf sağlaması yer alıyor.

En prestijli yapılarlarda VARYAP İMZASI
35 yıllık geçmişiyle Varyap, ülke ekonomisine katkıda bulunurken, eğitim, kültür ve sanat alanlarında, sosyal sorumluluk projelerini desteklemeye ve topluma katma değer sağlamaya devam ediyor. Varlıbaş Holding’in inşaat, taahhüt ve gayrimenkul şirketi Varyap, bugün sadece Türkiye’de değil, dünya yapı sektörünün standartlarını belirleyen prestijli projeleriyle öne çıkıyor. Grubun, bugün taahhüt alanında gurur duyduğu projeleri arasında yer alan TT Arena Spor Kompleksi ve İstanbul Adalet Sarayı, bu yıl tamamlandı. Danıştay Başkanlığı Hizmet Binası ile Tekirdağ Ceza ve İnfaz Kurumu Kampusü ise 2012 yılında tamamlanacak. Varyap, Trabzon Belediye Hizmet Binası inşaatını geçtiğimiz yıl tamamlamıştı. Yine Trabzon da inşa edilen Varlıbaş Atapark AVM de geçtiğimiz ekimde hizmete açılmıştı.

En düşük konut kredisi Varyap’ta
Varyap Meridian’da Abank, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden, yüzde 1 peşinat ve yüzde 0.44’den başlayan faiz oranıyla ev sahibi olunabiliyor. Varyap Grand Tower’da, 3.000 TL peşinat ödenerek, Türkiye’nin en düşük konut kredisiyle daire sahibi olma şansı sürüyor. Varyap Grand Tower’daki stüdyo ile 5+1 arasındaki dairelerin satış fiyatları ise 349 bin TL ile 2 milyon 102 bin TL arasında değişiyor. Varyap Meridian’daki dairelerin yüzde 80’inde, 5 ile 24 metrekare arasında kat bahçeleri yer alıyor. 38 teraslı dairenin bulunduğu projede, teras büyüklükleri ise 4 ile 65 metrekare arasında değişiyor. Varyap Meridian’ın tasarımı gereği, her kattaki dairelerin planları birbirinden farklı tasarlandı.

360 derece İstanbul keyfi
Varyap Grand Tower sakinleri, İstanbul’un panaromik manzarasına hakim son kattaki özel tasarımlı Executive Lounge’da İstanbul’u en yüksekten seyredecek. Bilardo masaları, oturma ve TV alanları, çocuk oyun alanı, kuaför ve yönetim ofisinin yer alacağı lobi alanında misafir ağırlanabileceği gibi komşularla sohbet edilip, günün maçı izlenebilecek.

Kaynak: Sabah
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir