Anasayfa / Kariyer ve İş / Vatan Bilgisayar Eleman Alımı 2012

Vatan Bilgisayar Eleman Alımı 2012Vatan Bilgisayar 2400 Elaman Alacak

Elektronik perakende zinciri Vatan Bilgisayar’ın Genel Müdürü Hasan Vatan, 2012’de agresif büyüme hedeflediklerini belirterek, “45 olan mağaza sayımıza, 55 yeni mağaza ekleyeceğiz. 2 bin 600 olan çalışan sayımızı da 5 bine çıkaracağız. 2 bin 400 yeni istihdam yaratacağız” dedi.

Vatan Bilgisayar haftada bir mağaza açacak
2012’de ‘haftada bir, ayda dört mağaza’ sloganıyla yola çıktıklarını kaydeden Vatan, “Teknoloji hiperstore’u açarak sektörde en hızlı büyüyen perakende noktası olamayı amaçlıyoruz. Bilgisayar, notebook, yazıcı ürün segmentlerinde sektörde önlerdeyiz. Bu yıl, bu ürün gamlarına ek olarak ev teknolojisi, küçük ev aletleri ve cep telefonu, kamera, fotoğraf makinesi gibi alanlarda da liderliği hedefliyoruz” diye konuştu.
Vatan Bilgisayarı Caddelere açıyoruz
Hasan Vatan, önümüzdeki günlerde sırasıyla Çorlu, Ümraniye, Pendik, ve Adana mağazalarını ‘haftada bir hiperstore’ hedefi doğrultusunda hizmete alacaklarını bildirdi. Bütün mağazalarını özsermayeyle açtıklarını da vurgulayan Vatan, şöyle konuştu: “Alışveriş merkezleri dışında mağaza açma sistemimizi devam ettireceğiz. Sadece birkaç alışveriş merkezinde varız onun dışındaki mağazalarımız hep caddelerde.”

İnternet satışında artış
2012 yılında perakendede her alanda büyüme hedefi koyduklarını aktaran Vatan, geçen yıl satışlarda yüzde 36, internet satışlarında ise yüzde 56 büyüme oranını yakaladıklarını 2012’de ise yüzde yüz büyüyeceklerini kaydetti. Vatan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Web sitemizle teknoloji mağazacılığını sanal ortama taşıdık. İnternet satışlarındaki büyüme yüzde 56’ya ulaştı. Sitede günlük ziyaretçi sayısı ise 300 bin kişiye çıktı.”

Vatan Kart sayısı 4 milyona çıkacak
HASAN Vatan, 50 bin tüketiciye ücretsiz bilgisayar eğitimi vermek ve Vatan Card sayısını 4 milyona ulaştırmak istediklerini dile getirdi. Vatan, “Vatan Card sahibi sayısı geçen yıl 1 milyon 900 bin oldu. Yılda altı kez alışveriş yapan Vatan Card sahibi müşterilerimiz var” dedi.

Eğitim akademisiyle yönetici yetiştiriyor
HASAN Vatan, 2012’de açılacak 55 hiperstore ile birlikte 2 bin 400 yeni eleman alacaklarını hatırlatarak, “Mağaza müdürlerimizi kendi içimizde yetiştiriyoruz. Şirket içinde kurulan eğitim akademisi ile 55’i müdür olmak üzere 300 yönetici yetiştireceğiz. Yöneticilerimizi kendi içimizden çıkarmaya önem veriyoruz” diye konuştu.

Hürriyet

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir