Anasayfa / Şirket Haberleri / Veri Depolama Cihazı Lideri Seagate

Veri Depolama Cihazı Lideri SeagateVeri depolama cihazı liderlerinden Seagate kendi hedeflerini aştı

Teknoloji pazarı geçtiğimiz yılı yaklaşık olarak yüzde 20’lik büyüme performansı gerçekleştirerek şimdiye kadar en iyi dönem olan 2007 yılının üzerinde yer aldı. Bu durum 2011 yılında markaların beklentileri daha da artıyor.
Çeyrek değerlendirmelerini gerçekleştiren, veri depolamanın global pazardaki söz sahibi Seagate üç ayda, 49 milyon disk sattı ve 2,7 milyar dolar gelir elde etti. İlk çeyrekte brüt marj olarak %18’i hedefleyen Seagate, bu satıştan % 19,1’lik bir brüt kar, 93 milyon dolar net gelir ile hedefin üzerinde bir rakama ulaştı. Hissedarlarının değerini en üst düzeye çıkarmak olduğunu belirten Seagate, hisse başına da 0,21 dolar seyreltilmiş kazanç bildirdi.

Seagate Başkanı ve Genel Müdürü Stephen Luczo gelecek dönemler ile ilgili olarak da “Nakit miktarının daha da ileriye götürülmesi için birçok farklı stratejileri değerlendirmeye devam edeceğiz” diye belirtiyor. Piyasa dinamiklerindeki değişikliklere hızlı cevap verebilmek, fırsatlardan yararlanmak ve gelecekteki büyüme yatırımları için tedbirli nakit politikası uygulayacaklarının da altını çiziyor.

Seagate şeffaflık gereği olarak da www.seagate.com da yer alan yatırımcı ilişkileri sekmesinden de mali tabloyu sunuyor.

  Tekstilci Denizli Er-Bakır’la gülüyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir