Anasayfa / Şirket Haberleri / VeriFone ve Turkcell’den Dev İşbirliği

VeriFone ve Turkcell’den Dev İşbirliğiVeriFone Türkiye

Elektronik ödeme sistemleri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden VeriFone ile Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji operatörü Turkcell önemli bir işbirliğine imza attı. Türkiye’nin en büyük bankacılık-dışı projesi olan uygulama sayesinde Turkcell, bayii ve abone merkezlerinde nakit kontör yüklemesini POS terminalleri üzerinden gerçekleştirerek kazı konuş kart dönemini kapattı.
VeriFone ve Turkcell işbirliği ile gerçekleştirilen, Türkiye’nin ilk nakit kontör yükleme projesi olma özelliği taşıyan projede tüm güvenlik detayları en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Müşteri arzu ederse, numarasını söyleme gereği duymaksızın PINpad üzerinden tuşlama ile yükleme yapabiliyor. Projede kullanılan VeriFone’un PINpad’leri sayesinde dünyada ilk kez müşterilerin GSM numaralarını söylemeden, tuşlama yaparak işlemlerini sonlandırmaları sağlanıyor. 16.000 adet GPRS POS cihazı ve 16.000 adet PINpad ile devam eden proje, son kullanıcıya hizmet veren Turkcell noktalarında uygulanıyor.

Turkcell Bireysel Satış – Distribütör Yönetimi Müdürü Ender Tunç proje ile ilgili ‘VeriFone’un geleceğe dönük bakış açısıyla ürettiği çözümler müşterilerimize sunduğumuz ödeme alternatiflerinin her geçen gün çeşitlenmesini sağladı. Projede bugün itibariyle 6 farklı uygulama çalışıyor. Ancak VeriFone ile hazırladığımız bu platformda POS terminalinin bilinen ve bilinmeyen tüm kabiliyetlerini kullanıcılarımıza sunuyor olacağız.’ dedi.

VeriFone İş Geliştirme Müdürü Ayhan Erdoğan yapılan iş birliği ile ilgili:’ ‘Dünyanın lider POS üreticisi firmalarından biri olarak her geçen gün önemli bir projeye daha imza atıyoruz. Turkcell ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği sayesinde, Turkcell kullanıcılarına kolay ve güvenli bir ödeme platformunda, hayatlarını kolaylaştıracak her türlü hizmeti sunuyoruz. Turkcell’in bilgi birikimi ile her gün bu hizmetlere bir yenisini daha ekliyoruz.’ dedi.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Doğru finans yönetimi eşittir başarı

BEMA İnşaat, Emlak Konut, TOKİ ve Kiptaş ile yürüttüğü projelerle adını duyurdu. Yönetim Kurulu Üyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir