Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Vestel (FATİH) Projesine Akıllı Tahta Sistemleriyle Aday Oldu

Vestel (FATİH) Projesine Akıllı Tahta Sistemleriyle Aday OlduVestel, Türkiye’deki 600 bin sınıfı bilişim teknolojileriyle donatmayı hedefleyen Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) projesine akıllı tahta sistemleriyle aday oldu. Şirket, bu amaçla geliştirdiği akıllı tahta sistemini CeBIT 2011’de sergiliyor. Vestel İcra Kurulu Başkan Vekili ve Dış Ticaret Başkanı Turan Erdoğan, yaklaşık 1.5 milyar TL’ye malolması beklenen FATİH Projesindeki akıllı sınıflarda akıllı tahta sistemleri ile yer almak istediklerini belirterek, “FATİH Projesi’ne akıllı tahtalarımızla adayız.
Bu projeye yönelik Milli Eğitim Bakanlığı ile geliştirdiğimiz öğrenci bilgisayarlarını da sisteme entegre ettik” diye konuştu. Vestel’in geliştirdiği akıllı tahtalar şu özellikleriyle öne çıkıyor: 55 ile 70 inç arasında ekrana sahip. LED aydınlatma kullanılarak, sınıf gibi aydınlık ortamlarda da net görüntü elde ediliyor.

Dokunmatik tahtalara, elle veya kalemle yazı yazılabiliyor.
Öğrenci bilgisayarlarıyla da entegre çalışabilen sistemde, öğretmen, sınıftaki öğrencileri akıllı tahta ile kontrol edebiliyor.
İçinde Vestel’in tasarladığı Atom bilgisayar bulunan tahta ile kablosuz ağlardan internete bağlanılabiliyor.Hürriyet

  3D yazıcıda zirveye oynuyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir