Anasayfa / Şirket Haberleri / Virgin Megastore, Demirören Alışveriş Merkezi’nde ki Mağazasını Kapattı

Virgin Megastore, Demirören Alışveriş Merkezi’nde ki Mağazasını KapattıVirgin Megastore, Demirören Alışveriş Merkezi’nde ki Mağazasını Kapattı

Türkiye’ye gelişi büyük heyecan yaratan dünyaca ünlü elektronik ve kitap zinciri Virgin Megastore, Demirören Alışveriş Merkezi’nde 17 Mart 2011 ’de açtığı mağazasını kapattı. Mağaza içerisinde kitap, CD dışında yer alan elektronik ürünler, yine Demirören içinde yer alan Satürn mağazasıyla rekabet içine girmişti.
Görüşünü aldığımız birçok perakendeciye göre, Virgin, yanlış bir lokasyonda tüketiciye “merhaba” dedi. Virgin için en uygun lokasyon cadde üzerinde konumlanmaktı. Markayı Türkiye’ye getiren Demirören Grubu basına yaptığı açıklamada, Virgin’in durumu ile ilgili olarak markanın ana sahibi Fransız Lagardere Group’un Demirören AVM’nin inşaatının gecikmesiyle birlikte Virgin Megastore’un konseptini aceleye getirdiğini, bu haliyle de istenilen başarının elde edilemediği ifadesine yer verdi.

İstiklal Caddesi’nde cadde mağazacılığı çok güçlü. Burada yer alan kitap ve CD zincirlerinin Virgin gibi bir devin karşısında gerilemediği, aksine satışlarının arttığı belirtiliyor. Örneğin D&R 17 Mayıs’ta taşındığı 325 metrekarelik mağazasıyla buradaki gücünü pekiştirdi. Bu zincirlerde hem kitap hem de CD çeşitliliği tüketicinin tercihi.

  Çift Geyik Karaca Türk Cumhuriyetlerinde Mağaza AçacakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir yorum

  1. sadece Beşiktaş’ı değil Virgin gibi bir firmayı da batırmış. şaşırmadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir