Anasayfa / Haberler / Vitamin Öğretmen’in Yarışmasıyla Öğretmenler Sınırlarını Aşıyor

Vitamin Öğretmen’in Yarışmasıyla Öğretmenler Sınırlarını Aşıyorhttp://basinbulteni.sirkethaberleri.com/files/news/53167/headline_document1.jpg

Türk Telekom grup şirketlerinden Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliği ile Vitamin Öğretmen portalı üzerinden “Öğretmenler Üretiyor Ders İşleyiş Yarışması” düzenliyor. Öğretmenlerin, öğrencilerinin konuları kolayca anlamalarını ve öğrenmelerini sağlayan, özgün ve yaratıcı ders işleyişlerini ortaya çıkarmalarının amaçlandığı yarışmaya Türkiye genelindeki kamu/özel ilköğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji ile 8. sınıf TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinin konularında hazırladıkları videolar ile katılabilecek. Öğretmenler, kendi branşlarında seçecekleri bir konuda en doğal halleriyle çektikleri 5-10 dakikalık ders işleyiş videolarını www.VitaminOgretmen.com portalı üzerinden göndererek yarışmaya başvurabiliyor.

“Öğretmenler Üretiyor Ders İşleyiş Yarışması” ile öğretmenler, kendi ders işleyişlerini sergileme olanağına kavuşacak. Meslektaşları kadar velilerin ve öğrencilerin de ufkunu açacak olan bu farklı ve özgün ders işleyiş örnekleri, öğretmenlik mesleğinin liderlik, yaratıcılık ve sanat olduğunu gözler önüne serecek. Bu yarışma ile ders işlerken ezberden uzak, farklı, heyecan verici, harekete geçirici bir tarz uygulayan öğretmenlere ulaşmak ve diğer öğretmenlerin bu ders işleyişlerinden ilham almalarını sağlamak mümkün olabilecek.

Sebit Genel Müdürü Ahmet Eti, yarışmayla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Öğretmenlerimiz ders işleyişlerini, diğer meslektaşlarının uyguladıkları farklı teknikleri görerek, izleyerek, deneyerek geliştirebilir. Böyle bir paylaşım kültürünün öğretmenlik mesleği içinde oluşturulması teknoloji ile artık çok daha kolay ve yaygın hale gelebilmekte. Çağımızın getirdiği ileri düzey teknolojik gelişmelerden yararlanarak öğretmenler arası paylaşımı oluşturma yönündeki bu adımımızın ülkemizdeki eğitim sistemine önemli bir katkı sağlayacağı inancındayız. Sınıfta, okulda, okul dışında öğrenmeyi ve öğrenme ortamlarını zenginleştirmeyi amaç edinmiş öğretmenlerimize ulaşmayı hedefliyoruz. Tüm öğretmenlerimizi bu özel uygulamaya ve paylaşım ortamına katılmaya davet ediyoruz.”
Öğrencilere yaratıcı yaklaşımlar sunan, ilham veren ve kalıcı öğrenme sağlayabilen öğretmenleri arayan yarışma büyük ödüller sunuyor:
• Branş bağımsız belirlenecek ilk 5 kişiden her birine 5.000TL + Amerika’da 1 haftalık çalıştay
• Her dersten ilk 5 kişiye dizüstü bilgisayar + 5 yıldızlı bir tesiste 1 hafta tatil
• Her dersten ilk 50 kişiye Öğretmen Mesleki Gelişim Eğitimi Projesi (ÖMGEP) katılımı + 1 yıllık ücretsiz TTNET ADSL
• Kazanan öğretmenlerin sınıflarına akıllı tahta + öğrencilerine Vitamin
• Tüm bu ödüllerin yanı sıra kazanan öğretmenlerin okullarından 50’sine, başvuru sırasına göre, Öğretmen Akademisi Vakfı’nın (ÖRAV) Öğretmenin Sınırı Yok projesi dâhilinde gerçekleştirilen Öğrenen Lider Öğretmen Eğitimi.

  Hangi Üniversite, Hangi Fakülte Kaç Öğrenci Alıyor?

Ayrıca, yoğun medya desteğinin olduğu projede tüm katılımcılara 28 Şubat 2011 tarihine kadar ücretsiz Radikal Gazetesi aboneliği sağlanacak. Öğretmenler eğitsel konularla ilgili sorularını yarışmaya online olarak gönderebilecek. Bu sorular, akademisyenler ve eğitim uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından Radikal Gazetesi’nin Öğretmenler Üretiyor köşesinde cevaplanacak.

20 Aralık 2010 tarihinde başlayan başvurular, 28 Şubat 2011 tarihine kadar mesleki gelişim ve paylaşım portalı Vitamin Öğretmen (www.VitaminOgretmen.com) üzerinden elektronik ortamda yapılabilecek. Öğretmenlerin, videolarını ilköğretim düzeyinde, öğretim programına uygun ve en az bir öğretim kazanımı ile ilişkilendirerek hazırlamaları gerekiyor.

Yarışma hakkında her türlü bilgiye www.VitaminOgretmen.com adresinden ulaşılabilir ya da ogretmenleruretiyor@sebit.com.tr adresine e-posta gönderilebilir.

Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş Hakkında:

Türk Telekom’un yüzde yüz iştiraki olan Sebit A.Ş., teknolojiyi kullanarak eğitim sürecini daha etkin hale getiren çözümler üreten bir eğitim şirketidir. Sebit, çalışmalarına ilk olarak 1988 yılında TÜBİTAK’ın içinde bir araştırma laboratuarında başlamıştır. Eğitimde teknoloji kullanımı ve Türkçe içerik geliştirme konusunda kurulmuş olan Bilgisayar Destekli Eğitim Laboratuarı, sekiz yıllık AR-GE çalışmasının ardından TÜBİTAK Bilim Kurulu kararı ile 1996 yılında resmen özelleştirilmiş ve eğitim teknolojilerinde edinilen ciddi birikim ile Sebit kurulmuştur. Şirket, 2007 yılı sonunda Türk Telekom bünyesine katılmasıyla birlikte dünyada yaygınlaşma ve yeni iş modelleri geliştirme konusunda hızla ilerlemiş, eğitim teknolojilerinin okul uygulamaları alanında inovasyon yapan ve bunu bir telekom hizmeti olarak sunan lider şirketlerden birisi haline gelmiştir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir