Anasayfa / Şirket Haberleri / Vodafone, Guinness Rekorlar Kitabı’na Girmeye Hak Kazandı

Vodafone, Guinness Rekorlar Kitabı’na Girmeye Hak KazandıGuinness Rekorlar Kitabı, Vodafone, Vodafone Professionals (VPRO) portalı, Vodafone kurumsal satış temsilcisi, Kurumsal Satış Kanalı, vPRO nedir?

Vodafone, satış kanalındaki bayi çalışanlarının bağlılığı ve gelişimini sağlamak üzere hayata geçirdiği Vodafone Professionals (VPRO) portalı üzerinden 1.023 çalışanı ile Dünyanın En Geniş Katılımlı Online Sınavı’nı yaparak, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazandı.

Türkiye’nin dört bir yanından 1023 Vodafone kurumsal satış temsilcisi, 30 Aralık 2011 tarihinde saat 08.30–09.30 saatleri arasında, Guinness World Records Türkiye Temsilcisi ve Hakemi Şeyda Subaşı’nın gözlemleriyle, vpro.com.tr üzerinden aynı anda Dünyanın En Geniş Katılımlı Online Sınavı’nı gerçekleştirmek üzere yarıştı.
İstanbul Nizamoğlu Kurumsal Satış Kanalı’nda yapılan gözlemde, bir saat boyunca hem sınavın içeriği hem de uygulanma şekli gözlemlendi. Sınavın içeriği Vodafone’un ürün ve servisleriyle ilgili. Her ay düzenli olarak yapılan bu sınavda amaç çalışanların bilgisini test etmek. Türkiye’nin 30 farklı şehrinde, 70 kurumsal bayide gerçekleştirilen bu rekor denemesinde
Vodafone’un kurumsal satış kanalı çalışanları, Guinness Rekorlar Kitabı’na isimlerini yazdırmaya hak kazandılar. Bu rekor, en son 877 katılımcı ile 21 Ekim 2010’da Almanya’da Yahoo Cisco Network Academy, allvatar.com ve eGames Media tarafından düzenlenen bir organizasyon ile kırılmıştı.

vPRO nedir?
vPRO, Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren Vodafone Kurumsal Satış Kanalı çalışanlarının, pazarlama ve satış faaliyetlerinde ihtiyaç duyabilecekleri tüm bilgi ve destek gereksinimlerini karşılayacak şekilde, Aplimax’ın yazılım ve geliştirme desteğiyle tasarlandı. 1 Haziran 2008’de canlıya alınan portal, Türkiye genelindeki 70 kurumsal satış kanalında çalışan satış temsilcileri ve ofis yöneticileri ile Vodafone markasını müşteri karşısında en efektif şekilde temsil edebilecek yetkinlikte bir ekip oluşturmak hedefiyle hayata geçirildi. Vodafone Türkiye Satış ve Müşteri Operasyonlarından Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Sinan Kızıldağ, kurumsal satış kanalı çalışanlarının müşteri deneyiminin en önemli parçalarından birini temsil ettiğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti: “vPRO, bir yandan kurumsal satış kanalı çalışanlarımızın kafalarındaki tüm soru işaretlerine yanıt bulabilecekleri, tüm bilgi ve içeriklerin bir arada yer aldığı bir platform sunarken, diğer yandan vizyonumuzu efektif şekilde hayata geçirebilmemiz adına bir rehber niteliği taşıyor.”
Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir