Anasayfa / Şirket Haberleri / VODAFONE / KİLİT STRATEJİ, AVRUPA’DA ŞAMPİYON YAPTI

VODAFONE / KİLİT STRATEJİ, AVRUPA’DA ŞAMPİYON YAPTI2006    yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren ve o günden bu yana ülkeye 11 milyar TL’yi aşkın yatırım yapan Vodafone Türkiye, Nisan-Haziran 2012 döneminde tüm zamanların en yüksek servis gelir seviyesi olan 1.2 milyar TL’ye ulaştı. Özellikle Serpil Timuray’ın CEO’luk görevine gelmesiyle birlikte elde edilen bu ivme son 10 çeyrektir devam ediyor ve şirket, Vodafone iştirakleri içinde Avrupa’nın büyüme şampiyonu oldu.
Türkiye’deki operasyonun yüzde 18.7’lik büyüme oranı ile servis gelirleri bazında ikinci, konuşma bazında üçüncü, abone tabanıyla müşteri bazında Vodafone Grubu ülkeleri içinde yedinci sırada yer alıyor. Bu konuyla ilgili olarak kurumsal açıklamayı yapan Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, “Nisan 2011-Mart 2012 dönemini kapsayan 11/12 mali yılı içinde, toplam gelir büyümesinde Vodafone Türkiye yüzde 28.1 büyürken, Vodafone Group yüzde 2.2 büyüdü” diye konuşuyor.

Vodafone Türkiye’nin son dönemde elde ettiği ve artan servis gelirleri, büyüyen müşteri tabanı ve uluslararası organizasyonlarda aldığı ödüllerle taçlandırdığı başarısının, temelde 2009 yılında devreye aldığı, sürdürülebilir büyümeye odaklı stratejik programın ürünü olduğunu da dile getiren Öğüt, konuşmasını şöyle sürdürüyor:

“2009 yılında, kilit stratejilerimizi yeniden gözden geçirerek, müşterilerimizi segmentiere ayırmak, her bir segmenti ihtiyaçları paralelinde, kaliteli ve yenilikçi teknolojilerle buluş-turmak, böylelikle memnuniyet seviyelerini artırmak şeklinde bir strateji belirledik.

Müşterilerimizin bizi deneyimle-yebileceği her noktada memnuniyetlerini garantilemek adına büyüme stratejimizi; çağrı merkezlerimiz, satış noktalarımız ve tüm diğer temas noktalarımızı kapsayacak şekilde kurguladık.”

  Karemel Lab Bakery CafeYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir