Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Web Sitesinin Değeri 20 Milyon Dolar Oldu

Web Sitesinin Değeri 20 Milyon Dolar OlduYıllık fotoğrafını beğenmedi, 20 milyon dolar kazandı
Okulda çekilen yıllık fotoğrafını beğenmeyen genç kız, milyoner oldu. Amerika’da yaşayan Catherine Cook ve kardeşi David, okullarının yıllıklarında yer alan fotoğraflarından hiç memnun değillerdi.

En sonunda kendi istediği yıllık fotoğraflarını kullanabileceği bir site kurmaya karar veren Catherine, yatak odasında hazırladığı sitenin bu kadar büyüyeceğini hiç tahmin etmiyordu.

Myyearbook.com adlı siteyi hazırlayan Catherine’in internet sitesi altı yıl içerisinde 25 milyon kullanıcıya ulaştı ve Amerika’nın en çok ziyaret edilen 25 sitesinden biri oldu. Sitesinin bu kadar popüler olması, değerini de artırdı ve şimdi Catherine tam 20 milyon dolarlık (Yaklaşık 31 milyon lira) bir sitenin sahibi.
Bu başarısı, Catherine’in şimdiden Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’le kıyaslanmasına sebep oluyor.
“Herşey çok çabuk oldu” diyen Catherine, sözlerine şöyle devam ediyor: “Bir an ne yapsak diye düşünüyorduk, bir an sonra 250 bin dolarlık bir yatırımcımız oldu. Erkek kardeşim Geoff, daha önceki sitesinin başarısından çok memnundu ve bize yatırım yapmaya karar verdi”
“Siteyi kurduktan sonra, tanıtımını yapmak için kampüste çılgın tişörtler giydik, ardından da sitemizi ülkenin dört bir yanındaki okulların kullanımına açtık”

Sitenin başarısının ardından, okul arkadaşlarının bir kısmının kıskançlığına maruz kaldığını söyleyen Catherine’e sitesi başarılı olsa bile, MySpace ile asla yarışamayacağı da söylenmiş, ancak site şu anda MySpace’in ziyaretçi sayısının dörtte birine yetişmiş durumda ve Catherine’in tam 100 çalışanı var.(Milliyet)

  Otellere özel uygulama platformu sunuyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir