Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Wii Oyunlarını Bilgisayarımda Nasıl Oynarım

Wii Oyunlarını Bilgisayarımda Nasıl Oynarım

Wii Oyunlarını PC’nizde Oynayın!

Efsane konsol Nintendo Wii’nin oyunlarını PC’nizde çalıştırmaya ne dersiniz? İşte bunun yolu!

Nintendo Wii, tüm zamanların en başarılı oyun konsolu olarak tarihe geçecek. 2006’dan bu yana piyasada olan cihaz, devrim yaratan hareket denetimleri sayesinde oldukça iyi satış yaptı. Wii’nin şu an oldukça geniş bir oyun koleksiyonu bulunuyor ve Dolphin sayesinde bu oyunları Windows veya Mac bilgisayarınızda daha yüksek bir çözünürlükte oynamanız mümkün. Hatta PC’nize birden fazla Wiimote ve sensör bar bağlayarak Wii deneyimini tam olarak yaşayabilirsiniz. Oyunları rahat bir biçimde oynayabilmek için bir Wiimote denetimine ve bir bluetooth algılayıcısına ihtiyacınız var.Dolphin’in son sürümünü bu adresten indirebilirsiniz. Resmi sistem gereksinimleri çok fazla şey söylemese de SSE2 destekli hızlı bir işlemciye ve Pixel Shader 2.0 veya üzerini destekleyen bir ekran kartına ihtiyacınız var.

Yapmanız gerekenler ve indirme bağlantısı burada!

İşletim sisteminiz için ilgili sürümü indirdikten sonra dosyanın içeriğini bir klasöre çıkartın. Şimdi bu klasör içerisinden Dolphin.exe’ye çift tıklayarak Dolphin’i çalıştırabilirsiniz.

Eğer Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package’ın eksik olduğuyla ilgili bir mesaj alırsanız, gerekli paketi buradan (32 bit64 bit) indirebilirsiniz.

Wii oyununuzu çalıştırmak için orijinal oyun disklerini veya imaj dosyalarını kullanabilirsiniz. File’a ardından Boot From DVD Drive’ı seçin veya Open’a tıklayarak sabit diskinizdeki Wii oyun imajını seçin. Eğer emülatör çok yavaş çalışıyorsa, bu sayfadaki ipuçları size yardımcı olabilir.

 
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir