Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Windows 8’in sistem gereksinimleri

Windows 8’in sistem gereksinimleriMicrosoft’un dünya çapındaki iş ortaklarının bir araya geldiği konferansta Windows 8 için gerekli olan sistem gereksinimleri konusunda bilgi verildi.

Windows 8Konferansta verilen bilgilere göre Windows 7’yi çalıştırabilen her bilgisayar Windows 8’i de çalıştırabilecek.

“Windows 8 çok geniş bir aralıktaki konfigürasyonlarda çalışabilecek, Windows 7’nin sistem gereksinimleri Windows 8 için de geçerli olacak. Belki daha düşük sistem gereksinimi bile olabilir. Windws 8’in kullanıcıların sistemlerine göre kendisini ayarlayabilme yeteneği olacak” diyen Microsoft Başkan Yardımcısı Tami Reller böylece kafalardaki sorulara cevap vermiş oldu.
Windows Vista ve Windows 7’nin sistem gereksinimleri birbirinin aynısı olduğu için bu açıklama aynı zamanda Windows Vista çalıştırabilen bilgisayarların Windows8’i de sorunsuz çalıştırabileceği anlamına geliyor.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net’in haberine göre, Windows 7 ‘nin minimum sistem gereksinimleri; 1 GHz işlemci, 1 GB bellek, 16 GB disk alanı ve DirectX9 uyumlu ekran kartı olarak açıklanmıştı.

Bilgisayardan performanslı bir şekilde yararlanabilmek için açıklanan minimum sistem gereksinimlerinin komik olduğunu düşünebilirsiniz fakat özellikle Netbook üreticileri ve düşük konfigürasyonlu ofis bilgisayarı üreticileri için Windows 8’in ek bir külfet getirmeyecek olması iyi bir haber

  Güvenlik Pazarı Akıllı Teknolojilerle BüyüyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir