Anasayfa / Haberler / Winklevoss İkizleri Facebook Davasını Yine Kaybetti

Winklevoss İkizleri Facebook Davasını Yine KaybettiOlimpik kürekçi ve ikiz olan Tyler ve Cameron Winklevoss, Mark Zuckerberg’in Facebook fikrini kendilerinden çaldığı iddiasıyla dava açmışlardı. “The Social Network” filminin de konusu olan dava 6 yıldan sonra ikizlerin aleyhine sonuçlandı.

2008’de Facebook ile anlaşmaya giden ikizler, sosyal ağın değerinin o dönem hesaplanandan çok daha büyük olduğu iddasıyla anlaşmayı bozmak için mahkemeye başvurdular. Amaçları anlaşmayı bozarak Zuckerberg’e yeniden dava açmak ve firmadan daha büyük bir pay alabilmekti.
İkizler, Facebook’un 2008’de yapılan anlaşma sırasında firmanın gerçek değeri konusunda bilgi sakladığını ve mahkemeyi yanılttığı iddasıyla anlaşmayı bozmak istediler. Yargıç Alex Kozinski ikizlerin aleyhine karar vererek şu açıklamayı yaptı:

“Winklevosses ikizleri, avukatları ve finans danışmanlarıyla birlikte bir anlaşmaya imza attılar. Şimdi bu anlaşmayı bozmak istiyorlar. Bu anlaşmayı bozmak için herhangi bir temelleri olmadığını düşünüyoruz ve davayı kapıtıyoruz.”

Fakat ikizler Facebook’un peşini bırakmayacak gibi görünüyor.

2003 yılına dayanan anlaşmazlık Winklevosses ikizlerinin Zuckerberg ile ilk Harvard Connection sonra da ConnectU adını verdikleri bir sosyal ağ programı hazırlaması için anlaşmasına dayanıyor. İddaya göre Zuckerberg bu programı yazmak yerine kendi projesi üzerinde çalışıyor. Zuckerberg, 2004 yılında Facebook’u kurmasının ardından ConnectU fikir sahipleri tarafından dava edildi. 2008’de ise Zuckerberg ikizlerle anlaşmaya varmıştı. Bu anlaşmayı bozmak isteyen Winklevosses ikizlerinin talebi yeniden reddedildi.

  Yüz Yıl Önceki Kehanetleri Doğru ÇıktıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Kavun Üreticileri Rekolteden ve Fiyatlardan Memnun

Birçok tarım ürününün üreticisi dert yanarken kavun üreticileri rekolteden ve fiyatlardan memnun. Tarlada 1.5 TL, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir