Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Yahoo’nun Arama Reklam Pazarındaki Payı

Yahoo’nun Arama Reklam Pazarındaki PayıE-marketer’ın yaptığı araştırmaya göre Yahoo’nun arama reklam pazarındaki payı bu yıl içinde tek haneye düşebilir.
Arama reklam pazarında 2010 yılında yüzde 10,4’lük bir paya sahip olan Yahoo’nun bu payı bu yıl itibariyle yüzde 8,1’e düşebilir. Kan kaybedeceği tahmin edilen Yahoo’nun karşısında gücünü giderek artıran Bing’in ise 2010’daki yüzde 10,2’lik payını 2011’de yüzde 10,8’e çıkarması öngörülüyor. Arama devi Google’ın ise yüzde 71,4 ile aslan payını yüzde 75,2’ye çıkarması bekleniyor.

2012 tahminlerini de sıralayan eMarketer’e göre Yahoo’nun 2012’de düşüşü devam edecek ve arama reklam pazarındaki payı yüzde 6,5’e düşecek. Bing 2012’de yükselmeye devam ederken, Google’ın payı yüzde 76,6 oranına yükselecek.

Yahoo Bing’le 2009 yılında yaptığı 10 yıl sürecek anlaşma ile arama sonuçlarında Bing’den destek almaya başlamıştı. Google ile de benzer bir işbirliğine giden Yahoo, arama devinin hızlı yükselişi ve başarısına kimseyi ortak etmek istememesi üzerine bu işbirliğini sonlandırmak zorunda kalmıştı.

  Fırsat sitesi nasıl reklam mecrası oldu?Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Reklam Metnini Unutun Hadi Birkaç GİF Yapalım

Reklamcılar, markalı video küpleri Tenor’un arama sonuçlarına yerleştirmek için altı basamaklı meblağları gözden çıkarıyor. Sevgililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir