Anasayfa / Haberler / Yakaza Ensemble 2011’i Konserle Açıyor

Yakaza Ensemble 2011’i Konserle Açıyor
Yakaza Ensemble

Geleneksel enstrümanlarla elektronik tınıları birbiri içine geçiren ve enstrüman zenginliğiyle dikkat çeken Yakaza Ensemble A.K. Müzik’ten çıkan A’Mak-ı Hâyal albüm konseriyle 4 Ocak 2011’de Oyun Atölyesinde!

Ceren Erendor (viyolonsel, yaylı tanbur), Eray Düzgünsoy (afgan rebabı,dombra, kudüm), Fakih Kademoğlu (ney, shakuhachi, saron) ve Ömer Sarıgedik’ten (elektronikler, bas) oluşan Yakaza Ensemble albümleri ‘Amak-ı Hayal’ henüz dinleyiciyle buluşmadan verdiği konserlerle adından söz ettirmiş, geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmıştı.

Albümün çıkışıyla Türkiye sınırlarından taşan topluluk prestijli festivallere konuk olarak kabul edildi. 2 Ekim’de Almanya’da düzenlenen Ruhr Trienalle kapsamında konser veren Yakaza Ensemble, 6 Kasım’da ise, Macaristan’da düzenlenen World Music Festival’de sahneye çıktı!Her iki konserde de büyük ilgi gören topluluk önümüzdeki yıl için Finlandiya, Japonya, Amerika, Avusturya ve Slovakya’dan konser teklifleri aldı.

Konser: Yakaza Ensemble – A’mak-ı Hayâl
Yer: Oyun Atölyesi (Dr. Esat Işık Cad. No:3 Moda-Kadıköy)
Tarih: 4 Ocak 2011
Saat: 20.30

Ceren Erendor Viyolonsel, yaylı tanbur
Eray Düzgünsoy Afgan rebabı, dombra, kudüm
Fakih Kademoğlu ney, shakuhachi, saron
Ömer Sarıgedik Elektronikler, bas

A.K. Müzik Hakkında:

A.K. Müzik Yapım Organizasyon, 6 Mayıs 2000 tarihinde Ayşe Nur Küçüköncü ve Kerim Selçuk tarafından başta müzik olmak üzere kültür ve sanat alanında düzeyli ve kaliteli faaliyetlerde bulunmak üzere kurulmuştur. 2002 yılında, klasik müzik alanında önemli bir arşive sahip bulunan Supraphon firmasının Türkiye temsilciliğini üstlenmiştir. Ardından çağdaş ve klasik müzik alanında uzmanlaşan Schott-Wergo firmasının Türkiye temsilciliğini yapmaya başlamıştır. Bu iki firmayla birlikte birçok albüm Türkiye’de ilk defa müzikseverlerle buluşmuştur.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir