Şirket Haberleri

Yandex ile Türk Twitter kullanıcısı, Tweet aratabilecek

Yandex, Twitter’a da El Attı

Her şeyi Bulun sloganı ile Türkiye’de hızla büyüyen Yandex arama motoru, yeni hizmeti ile beraber arama sonuçlarına Tweet’leri de ekleyecek. Gelişmeler haberimizde.

Türkiye’ye yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Yandex, sosyal medya hizmetlerine de başlıyor. Artık Yandex ile 4 milyona yakın Türk Twitter kullanıcısı, Tweet aratabilecek.

Twitter’da paylaşılan mesajları Yandex arama bölümüne ekleyerek, kullanıcılar tarafından daha kolay bulunabilir kılan Yandex’in yeni hizmeti, tüm Türk kullanıcıların mesajlarını içeriyor. Sadece Türkçe tweetler aranmayacak. Popüler yabancı tweetler de arama sıralarında çıkacak. Ayrıca herkese açık olmayan mesajlar ve tweetler, arama kapsamının dışında tutularak, kullanıcı mahremiyeti de korunmuş olacak.
Bir Twitter kullanıcısı hakkında bilgi arandığında, ilgili Twitter hesabına yönlendiren bir bağlantının yanı sıra, hesaba ait kısa bilgilere yani takipçi sayısı, kaç tweet attığı gibi bilgilere ve aratılan hesaptan atılan en son üç tweet’e de Yandex arama sonuçları sayfasından ulaşılabiliyor. Deneme olarak ben de kendimi arattım.

Arattığınız Twitter hesabını Yandex üzerinden takip edebilir, favorilerinize ekleyebilir, tweetleri RT yapabilir, cevaplayabilirsiniz.

Klasik Yandex arama üzerinden bu bilgilere ulaşabildiğiniz gibi, twitter.yandex.com.tr üzerinden, twitter için özel hazırlanan arama sayfasına ulaşabiliyorsunuz. Burada aramalar Twitter kullanıcı adlarına, hashtag’lere ve tweetlere göre yapılabiliyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu