Anasayfa / Haberler / Yangın bize ders oldu konut sigortası yaptırdım

Yangın bize ders oldu konut sigortası yaptırdımYangın bize ders oldu konut sigortası yaptırdım

Tatil yaparken evinde çıkan yangının yarattığı hasarı BMS Türkiye ile restore eden Kemal Temel, “Yangın bize ders oldu, hemen konut sigortasını yaptırdım” diyor.

YAZ sıcaklarında hepimiz tatile gitmenin fırsatını bulup, bir an önce kendimizi serinletecek yerlere kaçmaya çalışıyoruz. “Aman, su vanasını kapattık mı?”, “Kapıyı kilitledik mi?” gibi düşüncelerle birlikte, tatil beldelerinin yolunu tutuyoruz. Yolculuk boyunca yaşadığımız bu stres, tatil mekanına ulaştığımızda, artık yerini huzura bırakıyor. Tam da tatilin keyfini çıkarmaya başlayacakken, birden komşumuz bizi arıyor ve evimizde yangın çıktığını söylüyor… İşte o anda, yaza dair bütün hayallerimiz bir anda yıkılıveriyor.

Kemal Temel de ailesi ile tatil yaparken, evinde çıkan yangının haberini, evdeki bakıcıdan alıyor. Elektrikli şofben nedeniyle çıkan yangının hasarını, üretici firmanın karşıladığını söyleyen Kemal Temel, “Bu, bana çok büyük bir ders oldu, yangının ertesi günü hemen konut sigortamı yaptırdım” diyor.

Kemal Temel evinde çıkan yangının sebebini, olay sonrasını ve özel sigortalarla ilgili görüşlerini ŞEMStYE ile paylaştı.

Evin her yeri is olmuştu
Temel, başlarına gelen olayı şöyle anlatıyor: “Eşim ve oğlum ile tatildeydim. Evimizin bakıcısı bizi arayıp, çiçekleri sulamak için eve girdiğinde evin duman altında olduğunu söyledi. Komşular da aynı esnada arayıp, evimizde yangın olduğunu bildirdi. Neyse ki yangın kendi kendine sönmüş ve daha büyük facialara yol açmamış.” Ardından komşuların eve girerek, yangının nereden çıktığını araştırdıklarını söyleyen Temel, “Yangının elektrikli şofbenden kaynaklandığını fark etmişler” diyor. Bunun üzerine elektrikli şofben üreticisi firmayı aradıklarını söyleyen Temel, “Konuyla ilgileneceklerini ve en kısa zamanda ekspertiz firmasını bize yönlendireceklerini söylediler” şeklinde konuşuyor. Ertesi gün, mühendislerin evde yaptıkları incelemeler sonucu, yangının elektrikli şofbenden kaynaklandığının kesinleştiğini belirten Temel, “Ekspertiz firması beni aradı ve restorasyon firması BMS Türkiye ile hasarın restore edilebileceğinden bahsetti” diyor.

  Üniversite tercihinde optisyenlik ve çağrı merkezi yöneticiliği

Restorasyon firmasının geleceği gün, tatilden ancak dönebildiklerini ifade eden Temel, evi ilk gördüklerinde şok geçirdiklerini belirterek, “Evde banyo diye bir şey kalmamıştı ve bütün perdeler, halılar berbat durumdaydı. Genel anlamda her yer is olmuştu ve özellikle de çocuk odası ile salon çok kötü durumdaydı. Psikolojik olarak çok sarsıldık” şeklinde konuşuyor.

Restorasyon firmasının söyledikleri saatte geldiğini söyleyen Temel, “BMS Türkiye ekibi bugüne kadar gördüğüm en profesyonel ekipti. Hepsi gerçekten işe uygun kıyafetle, restore sırasında gereken tesisatıyla ve makinesiyle beraber gelmişlerdi” diyor. Restore sırasında firmanın sürekli her konuda kendisini bilgilendirdiklerini anlatan Temel, aldığı hizmetten çok memnun olduğunu dile getirdi.

Evimi hemen sigortalattım

Yangının ertesi günü sigorta şirketini arayarak konut sigortası yaptırdığını söyleyen Temel, “Yangının ertesi günü tatilden dönmeden, evimi hemen sigortalattım. Özellikle bir gün bile kaybetmeden sigortayı başlatmak istedim çünkü bu olay benim için büyük bir ders oldu. Konut sigortam her şeyi kapsıyor, hatta uçak düşmesi gibi riskleri de poliçeme kattım. Uçak bile düşerse evim artık sigortalı” diyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir