Anasayfa / Şirket Haberleri / Yangın kâbus yaşattı imdadıma Aksigorta yetişti

Yangın kâbus yaşattı imdadıma Aksigorta yetiştiYangın kâbus yaşattı imdadıma Aksigorta yetişti

Yangın sonucu oluşan hasarları sigorta sayesinde telafi eden Fulya Akın, “Sigortayla ilgili fikrim ilk defa bu sefer değişti” dedi.

EV sahibi olmak kolay değil. Hele bir de özene bezene yaptırdığınız, her aşamasını takip ettiğiniz ve dilediğiniz gibi şekillendirdiğiniz bir eviniz varsa, başına bir şey gelmesi kâbusunuz olabilir. Ancak tüm bunları düşünmeden huzur içinde yaşamak istiyorsanız, değer verdiğiniz şeyleri sigorta ile koruma altına alabilirsiniz…

Ayın memnun sigortalısı Fulya Akın da geçtiğimiz aylarda evinde çıkan yangın nedeniyle kâbus gibi günler yaşamış ancak sigortası kısa sürede imdadına koşmuş. Yangın sonucu oluşan hasarları, Aksigorta’dan yaptırdığı poliçe sayesinde kısa sürede atlattığını belirten Akın, “Her zaman sigorta yaptırırdım ama hep endişe taşırdım. Çünkü sigorta sektörüne fazla güven-mezdim. Ancak meydana gelen olay sonrasında gördüğüm yaklaşım, özel sigortalarla ilgili fikrimi tamamen değiştirdi. Hatta sigortayla ilgili fikrim ilk defa bu sefer değişti” diyor.

Evi bir anda duman kapladı

Uzun yıllardır oturdukları evi eşiyle birlikte çok özenerek yaptırdıklarını ifade eden Akın, “Ailecek evi seven insanlarız ve kızlarımızla birlikte vakit geçirmekten büyük keyif alıyoruz” şeklinde konuşuyor. Akın, başlarına gelen olayı ise şöyle anlatıyor: “Bir akşam ailece yemeğimizi yedik, televizyon seyrettik ve yattık. Gece telefonumu güvenlik aradı ve ‘Evde yangın var” dedi. Yataktan fırlayıp kapıyı açtığımda, alevlerin üst katların merdivenlerine kadar ulaştığını gördüm. Kapkara dumanlar her tarafı öyle bir sarmıştı ki, alt kata inemiyorduk. Alevlerin çıktığı alan dahil birçok yer ahşap kaplama olduğundan yanıyordu. Eşim çocukları üstteki pergoladan dışarı çıkardı. Ben dc evdeki anons sistemi sayesinde, alt katta kalan yardımcımız ve eşine seslendim. Güvenlik bu arada itfaiyeyi aradı. Bu arada yardımcılarımız ve güvenlikler de, bahçedeki havuzun suyu ile yangını söndürdü.”

  Karafırın Şube sayısını 50’ye çıkaracakYangının, yılbaşı zamanından kalan ağaç süslemelerinin yaptığı kontak sebebiyle çıktığını söyleyen Akın, “Yangın sadece belli bir noktada oluştu ama bütün evi is kapladı. Kokudan dolayı evin içinde duramıyorduk. Bu yüzden de olay sonrasında bir süre yakınlarımızda kaldık” diyor.

Evlerini Ak Sigorta’dan sigortalatan ve sigortacılara karşı her nedense negatif bir düşüncesi olması nedeniyle, acentelerine bir gün sonra haber verdiklerini belirten Akın, “Eksperler gelip çalışma yaptılar ve konuyla hemen ilgileneceklerini söylediler. Ayrıca çalıştıkları restorasyon firması BMS Türkiye bize yönlendireceklerini ifade ettiler. Ben söylenenleri inandırıcı bulmuyordum. Ancak sonra arkadaşlar gelip incelediler ve hasarı en kısa sürede gidereceklerini söylediler” şeklinde konuşuyor.

Aksigorta, talebimizi anlayışla karşıladı

Akın, “Evimizin bazı bölümlerinde kendi ustalarımızla çalışmak istedik. Sigorta şirketimiz Aksigorta ve restorasyon firması BMS Türkiye, bu talebimizi anlayışla karşıladı. Biz de özel yapım ahşap merdivenlerimizi ve boyamızı BMS Türkiye’nin yardımıyla kendi ustalarımıza yaptırdık. Sigorta şirketinden, hasar tamamlandıktan sonra bile aksayan bir şey olup olmadığını sormak için defalarca aradılar” şeklinde konuşuyor.

BMS Türkiye ekibi, işini sevgiyle ve ilgiyle yaptı

Restorasyon firması BMS Türkiye’nin yirmi kişiye yakın bir ekiple eve girdiğini ve yaklaşık on günlük ciddi bir çalışma yaptıklarını ifade eden Akın, “Verilen hizmetten çok memnun kaldım. Evi çok güzel toparladılar. Ayrıca her aşamada arayıp bilgi aldılar. İşlerini sevgiyle ve ilgiyle yaptılar. Bu kadar büyük bir evde, eşyaları taşırken bir tane şey kırmadılar, zarar
vermediler. Evim eski haline geldi, ne isten ne de is kokusundan bile eser kalmadı” diyor.

BMS Türkiye ekibinin sempatik ve güler yüzlü çalışanlardan oluştuğunu belirten Akın, ekip çalışanlarının tek bir firmaya bağlı olduklarından sorumluluk bilinciyle ve sistemli çalıştıklarını söyleyerek, sözlerine çok sadık olduklarını da dile getiriyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir