Anasayfa / Ekonomi-Finans / Yapı Kredi’den İki Yeni Yatırım Fonu Seçeneği

Yapı Kredi’den İki Yeni Yatırım Fonu SeçeneğiYapı Kredi, Türkiye’nin yatırım ortamına artan güven ve düşük faiz seviyesi neticesinde, yükselen risk iştahı ve getiri beklentisine sahip yatırımcılar için mevcut yatırım fonlarına göre daha uzun yatırım perpektifi ile yönetilen Yapı Kredi B Tipi Çok Uzun Vadeli Tahvil ve Bono Fonu ile Yapı Kredi B Tipi Performans Odaklı Değişken Fonu’nun satışına başladı.

Yapı Kredi Portföy Genel Müdürü Gülsevin Yılmaz, ‘Finans piyasalarındaki gelişmeler ile düşük faiz ortamı, yatırımcıların ilgisini kontrollü risk alarak getiriye odaklanan fonlara çekiyor. Bu çerçevede Yapı Kredi olarak müşterilerimize farklı yönetim stratejilerine sahip iki yeni yatırım fonu sunuyoruz. B Tipi Performans Odaklı Değişken Fonu, aktif yatırım yönetimi anlayışı ile herhangi bir karşılaştırma ölçütüne bağlı kalmaksızın orta ile uzun vadede sürekli, yüksek getiri potansiyelini hedefleyerek tahvil, bono, hisse senedi ve dövize yatırım yapabilme özelliğine sahip.
Uzun vadeli yatırım perspektifi olan Çok Uzun Vadeli Tahvil ve Bono Fonumuz ise uzun vadeli yatırım perspektifi ile ağırlıklı olarak sabit kuponlu ve uzun vadeli tahvil ve bonoların yanı sıra getiri potansiyeli gördüğümüzde değişken faizli veya enflasyona endeksli tahvil ve bonolara da yatırım yapabiliyor. B Tipi Performans Odaklı Değişken Fon ile Çok Uzun Vadeli Tahvil ve Bono Fonu’nun farklı yatırım stratejileri ve performans hedefleriyle fon dünyasına yeni bir soluk getireceğine inanıyorum’ dedi.

Yapı Kredi B Tipi Performans Odaklı Değişken Fon ve Yapı Kredi B Tipi Çok Uzun Vadeli Tahvil ve Bono Fonu’nun alım satım işlemleri Yapı Kredi şubelerinin yanı sıra Telefon/İnternet Bankacılığı aracılığı ile de yapılabilinecek.

Yapı Kredi Portföy Yönetimi A.Ş. Hakkında:

Kurumsal yatırım kararı alma süreci, aktif yönetimi ve yönettiği ürünlerde optimal getiriyi sağlama prensibiyle, farklı risk tercihlerine hitap eden, geniş yelpazedeki yatırım ürünlerinin yönetimini gerçekleştiren Yapı Kredi Portföy Yönetimi, bireysel ve kurumsal yatırımcılara sunduğu özel ve yenilikçi finansal çözümler ile varlık yönetiminde müşterilerinin vazgeçilmez iş ortağı olmayı hedeflemektedir.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir