Şirket Haberleri

Yapı Kredi Leasing’den Rekor Büyüme

Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Nurgün Eyüboğlu

Yapı Kredi Leasing, 2010 tarihli mali tablolarında konsolide bazda 112 milyon TL vergi öncesi  kâr açıklayarak sektör liderliğini sürdürdü. Bir önceki yıla göre vergi öncesi kârını yüzde 13 oranında arttıran Yapı Kredi Leasing, sektör üzerinde bir performans göstererek yüzde 72 oranında rekor bir büyümeye de imza attı.
Yapı Kredi Leasing’in 2010 performansıyla ilgili değerlendirmede bulunan Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Nurgün Eyüboğlu, geçtiğimiz yıl müşteri ilişkilerinin derinleştirilmesine ve yeni iş modellerine odaklanarak hem büyüme hem de kârlılık açısından sektördeki en güçlü performanslardan birini elde ettiklerini belirtti. Demir-çelik, otomotiv sanayi, petrol, inşaat sektörlerinde başarılı ve büyük projeler gerçekleştirerek şirketin vergi öncesi karını bir önceki yıla göre yüzde 13 oranında arttırmayı başardıklarını kaydeden Eyüboğlu, pazar paylarını yüzde 16’dan yüzde 19,2’ye yükselttiklerini de ekledi.

Eyüboğlu, sözlerine şöyle devam etti: “2010’da Green for Growth Fund, enerji verimliliği projelerine yönelik 20 milyon Euro tutarında uzun vadeli kredi anlaşması imzaladık. KOBI’lerin enerji verimliliği sağlayan yatırımların finansmanında kullandırılan kredi, GGF’in Türk Leasing sektörüne sağladığı ilk kredi olma özelliğini taşıyor. Sağlanan bu kredi uluslararası finans kurumlarının Türkiye ve Yapı Kredi Leasing’e olan güvenini ve inancını pekiştiriyor.

2011 yılı ise müşterilerimizin taleplerini doğru analiz edip çözüm üreteceğimiz, yenilikçi hizmetler sunacağımız ve liderlik çıtasını yukarıya taşıyacağımız bir yıl olacak. Leasing sektörünün lider kuruluşu olarak, yeni müşteri kazanımının yanı sıra, müşterilerimizle ilişkilerimizi daha da derinleştirmek üzere yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirmeye devam edeceğiz. 2011’de de sektörün üzerinde bir performans göstererek liderliğimizi sürdüreceğiz.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu