Anasayfa / Şirket Haberleri / Yapı Kredi Sigorta’dan ‘Sağlık Poliçe Primi Koruma’sı

Yapı Kredi Sigorta’dan ‘Sağlık Poliçe Primi Koruma’sı

Yapı Kredi Sigorta’dan ‘Sağlık Poliçe Primi Koruma’sı

İŞSİZ kalma veya geçici iş göremezlik durumunda sağlık sigortalılarının poliçe prim taksitleri, “Sağlık Poliçe Primi Koruma Teminatı” ile Yapı Kredi Sigorta güvencesinde ödenecek. Yapı Kredi Sigorta, “Sağlık Poliçe Primi Koruma Tcmina- .

tı’yla “sigorta ettiren”in işsiz kalması veya geçici iş göremezlik durumlarında sağlık poliçesi primlerini güvence altına alacak.Can Sağlığı Sigortası poliçelerine, ek bir maliyet yaratılmadan dahil edilen Sağlık Poliçe Primi Koruma Teminatı ile sigorta ettiren kişilerin işsiz kalması veya geçici iş göremezliği durumunda kalan poliçe prim taksitleri, Yapı Kredi Sigorta tarafından karşılanacak. Yeni ek teminatın 1 Temmuz 2012’den sonra düzenlenen tüm poliçelere dahil edilmesine başlandı.

Teminattan yararlanabilmek için sigorta ettirenin tüzel bir kişi olmaması, hastalık veya kaza sonucu aralıksız 30 günden uzun süreli geçici iş göremezliliğinin oluşması ya da işverenin mevzuata göre haklı oldukları dışında bir sebeple işten çıkarılması ve işsizliğin en az 30 gün devam etmesi şartı aranıyor. Söz konusu riskler gerçekleştiğinde, riskin gerçekleştiği ay ve sonrasındaki prim taksitleri, 10 bin liraya kadar bir defada kapatılacak.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir