Anasayfa / Emlak Haberleri / Yaşamı Kolaylaştıran Ofis Projeleri

Yaşamı Kolaylaştıran Ofis Projeleri

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde, iş dünyasının değişen ihtiyaçlarına yönelik yeni ofis projeleri inşa ediliyor. A sınıfı ofis projelerinde fitness salonları, dinlenme alanları, kat bahçeleri ve toplantı salonları gibi iş dünyasının günlük yaşamını kolaylaştıran pek çok detay dikkat çekiyor…

İSTANBUL, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde ofis ihtiyacı artıyor. Buna bağlı olarak da ofis pazarı her geçen gün büyüyor. Zincirlikuyu-Maslak arasındaki merkezi iş alanında (MIA) yoğunlaşan İstanbul ofis pazarı, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Fulya, Kağıthane, Kartal, Levent, Ataşehir, Kozyatağı, Altunizade, Kavacık, Ümraniye, Maltepe, Küçükyalı, Fikirtepe ve Bayrampaşa’ya doğru yayıldı. İstanbul’da durum böyle iken Ankara’da yeni ofis projelerinin Söğütözü’nde, İzmir’de ise Bayraklı’da yükseldiği gözleniyor.

ofis projeleri

A sınıfı ofis binası arzının 2014 yılı ilk çeyreğinde 3.4 milyon metrekareye ulaştığını belirten uzmanlar, inşaatı devam eden projel&P’ le birlikte ofis stokunun 4.3 milyon metrekareye ulaşacağını tahmin ediyor. 2014’te pazara katılacak A smıfı ofis stokunun yüzde 41’lik kısmı MİA’da (merkezi iş alanı) yer alıyor. Stoka yeni katılacak A sınıfı ofis binalarının yüzde 24 u ise Kartal, Ataşehir, Kağıthane ve Fikirtepe semtlerinde inşa ediliyor.

TALEP İKİNCİL BÖLGEYE KAYDI

Yeni projelerle birlikte ofis stokunun artması, ofis pazarındaki rekabeti de artırdı. Zincirlikuyu, Levent ve Maslak gibi bölgelerde yükselen kira bedelleri, tasarruf yapmak isteyen ofis kullanıcılarım Kağıthane, Ümraniye, Ataşehir, Kozyatağı, Maltepe, Kartal ve Küçükyalı gibi yeni ofis bölgelerine yöneltiyor. Zincirlikuyu-Maslak arasında ofislerin metrekare kirası 35-48 dolar arasında. Kağıthane, Ümraniye, Maltepe ve Kartal gibi semtlerdeki A sınıfı ofislerin kira bedeli, Zincirlikuyu ile Maslak arasındaki ofislere göre çok daha uygun.

Ticari gayrimenkul üzerine finansal ve profesyonel hizmetler veren JLL Türkiye uzmanları, merkezi iş alanındaki ofis kiralarının metrekaresi 35 ile 48 dolar arasında değişirken, ikincil bölgelerde A sınıfı ofislerin 20 ile 30 dolar arasında kiralanabildiğim söylüyor. Uzmanlar, Kağıthane, Ümraniye, Ataşehir, Kozyatağı, Maltepe, Kartal ve Küçükyalı gibi bölgelerde ofis projelerine talebin arttığını vurguluyor.

OFİS TERCİHİNDE YENİ TREND

İstanbul, Ankara ve İzmir’de art arda yeni A sınıfı ofis projeleri yükseliyor. Kurumsal imajlarına önem veren ve çalışma alanlarındaki konfor standardını arttırmak isteyen firmalar, şirketlere prestij kazandırdığı için genellikle A sınıfı ofisleri tercih ediyor. Gcııiş kat planları olan ve açık ofis sistemine uygun A sınıfı ofislere talep giderek artmakta. Ortalama bin 300 ile 2 bin 500 metrekarelik açık ofisleri tercih eden şirketlerin sayısında ise artış var.

Finansal hizmetler alanında faaliyet gösteren firmalar, danışmanlık şirketleri ve hukuk büroları, ağırlıklı olarak Zincirlikuyu, Levent ve Maslak arasında A sınıfı ofisleri tercih ediyor. İstanbul’un ofis anlamında en çok talep gören ve merkezi iş alanı olarak belirlenen Zincirlikuyu-Maslak hattının dışında, Anadolu Yakası’nda Ümraniye-Ataşehir ve Avrupa Yakası’nda da Kağıthane gibi ikincil bölgelerde A sınıfı ofislere talebin arttığı gözleniyor. Özellikle uluslararası firmaların, kira bedelleri ve ulaşım kolaylığı nedeni ile Kağıthane’ye giderek artan oranda talep gösterdiği belirtiliyor. Raylı ulaşım sisteminin devreye girmesi ile Maltepe, Küçükyalı ve Kartal gibi semtler de yükselişe geçmiş.

Ofis konforu ve teknolojisi konusunda çıtayı yükselten şirketlerin son yıllarda yatay, geniş kat planları olan, açık ofis sistemine uygun alanları tercih ettiğini gözlediklerini vurgulayan uzmanlar, ofis binalarında yer alan kuaför, lostra, kuru temizleme. market ve spor salonu gibi sosyal alanların da önem kazanmaya başladığını belirtiyor.

PROJELERDEKİ YENİLİKLER

Türkiye’de ve özellikle de İstanbul’da konuttan bozma binalarda varlık gösteren ofislerde, hem is sahiplerinin hem de çalışanların memnun olduklarını söylemek mümkün değildi. Türkiye’de gayrimenkul sektörünün gelişmesi ile ofis kullanımı için özel ticari projeler de üretilmeye başladı. İstanbul’da üç milyon metrekareyi aşan ofis pazarında değişim hızla devam ediyor. Yeni ofis projelerinde toplantı salonu, fuaye alanları, fitness salonu, dinlenme alanları, açık ve kapalı otoparklar, güvenlik, vale, lobi ve resepsiyon hizmetlerinin hemen hemen hepsi bulunuyor. Yeni projelerde çalışma hayatında ihtiyaçları karşılamaya yönelik bu tarz unsurların talebi artırdığı gözleniyor.

OFİSLERİN YÜZDE 76’SI KİRADA

Araştırma şirketi Akademetre’nin işyeri sahipleri arasında yaptığı araştırmaya göre ofislerin yüzde 76,3’ü kiracı, geri kalanı ise mülk sahibi. İkinci bir ofise sahip olanların oranı ise sadece yüzde 2.8. İş sahiplerinin yüzde 61’i mevcut ofisinden memnun değil. Firmaların yüzde 25.3’ü ofislerinin küçük olması, eski bir yapıda bulunması, çevresinin gürültülü olması ve asansörlerinin yetersiz olması gibi fiziksel yapı sorunlarından şikayetçi. Yüzde 16.3’ü otopark olmaması, yüzde 7.7’si ulaşımın zor olması, yüzde 7’si lokasyonun doğru olmaması, yüzde 4.3’ü ısıtma sistemlerinin yetersiz olması, yüzde 4’ü kiranın yüksekliği, yüzde 3’ü yetersiz güvenlikten dolayı memnuniyetsizliğini dile getirmiş. Araştırmaya katılanların yüzde 39’u ofislerinden şikayeti olmadığını belirtmiş. Mevcut ofislerin altyapıları-da oldukça yetersiz olduğu ortaya çıkmış.

“MODERN ÇALIŞMA ORTAMI”

Ofis olarak kullanılan mevcut binalardan yüzde 7()’dcn fazlasında, toplantı salonu, sigara içme alanı ve ofise özel depo bulunmuyor. Yüzde 35.7’sinde ise otopark bulunmuyor. Ofislerin yetersizliği, yeni ofis satın almak isteyen işyeri sahibini “modern çalışma ortamına” geçme fikrine yönlendiriyor. İşyeri sahipleri kiradan çıkmak, yatırım yapmak, güvenliği ve otoparkı olan bir ofiste çalışmak, metrekare büyütmek, kolay ulaşım sağlamak, merkezde yer almak, yaşadığı yere yakın olmak, depreme dayanıklı bir binaya geçmek, büyüyerek yeni bir şube açmak, kamu kurum ve kuruluşlarına yakın olmak ve lokasyon gibi nedenlerden dolayı ofislerini değiştiriyor.

İş sahiplerinin yüzde 53’ü peşin para ile yüzde 28.3’ü peşin para ve banka kredisi ile yüzde 17.3’ü yalnızca banka kredisiyle ve yüzde 1.3’ü de leasing yoluyla yeni bir ofis almak istediğini belirtmiş. Ev ofis ve rezidans konseptli ofis projesi tercih edenlerin oranı ise yüzde 40’a çıkmış.

İstanbul, Ankara ve İzmir’deki satılık ve kiralık ofis projelerini, özelliklerini ve fiyatlarını araştırdık…

Alaaddin AKAR / Sarp Group Yönetim Kurulu Başkanı
Ticari alanlar yüzde 100 prim yaptı

İstanbul Finans Merkezi’nde yer alan projemiz bölgede iş kurmak, geliştirmek ya da yatırım yapmak isteyen çevrelere benzersiz avantajlar sunuyor, Sarphan Finans Park, İstanbul’un prim rekortmeni iş ve yaşam merkezlerinin başında geliyor. Ticarî alanlar henüz aktif hale gelmeden yüzde 100 prim yaptı. Merkez tamamlandığında, hem daha yüksek prim getirecek hem de eşsiz fırsatlar sunacak.

Sait Erdal METİNER / Kuyaş Gayrimenkul Yön. Krl. Başkanı
“Fiyatlar üç yılda yüzde 100 arttı”

Sanayi alanlarının imara açılarak iş merkezi ve konutlara dönüştürülmesi ile pek çok büyük inşaat firması ardı ardına projelerini hayata geçirdi. Yenibosna’da arsa, konut ve ofis fiyatları hızla arttı. Son sekiz yılda arsa fiyatları 20 kat değerlendi. Beş yıl önce 2 bin TL olan konutların metrekare fiyatı ikiye katlanarak ortalama 4 bin TL’ye, ofislerin metrekare fiyatları da yine ikiye katlanarak 3 binden 6 bin TL’ye yükseldi. İstanbul genelinde amortisman süreleri 20 yılı bulurken, bu bölgede yapılan yatırım 150 ile 200 ay arasında geri dönüyor. Yatırımını kira ile amorti etmek isteyen yatırımcılar, daha çok Basın Ekspres Yolu’ndaki projeleri tercih ediyor. İstanbul Vizyon Park projesinde üç yıl önce bin 750 dolar olan ofis metrekare fiyatları bugün 3 bin 500 dolara çıktı.

Mehmet BAYRAKTAR / Bayraktar İnşaat Yön. Krl. Başkanı
“Artık tek başına plaza inşa etmek yetmiyor”

Ankara’da ofis ihtiyacı İstanbul’dan daha fazla. Çünkü bürokrasinin ve iş dünyasının kalbi Ankara’da atıyor.

Tamamladığımız projelerimizle, ofis ihtiyacının belirli bir kısmını karşıladık.

Ankara’da iki yeni ofis projesi inşa ettik. Modüler olarak tasarladığımız ofislerimiz 100 metrekareden başlayıp 5 bin 176 metrekareye kadar büyüyebiliyor. Bu sebeple projemiz her sektörden büyük firmaların markajı altında. Artık plaza yapmak da yetmiyor.

İçerisine ofis sahiplerini ve çalışanlarını mutlu eden donatılar koymak gerekiyor. En büyük sorun yüksek aidatlar. Biz yeşil ve akıllı bina sistemleriyle Ankara’nın en düşük aidattı projelerini hayata geçirdik. Tüketicilerin yaşamını kolaylaştıran donatılar ekledik. Plazalardaki suni iklimlendirmenin yol açtığı sağlık problemlerini de ortadan kaldıracak şekilde açılır camlar dizayn ettik.

TRIOS 2023

Pulsar Inşaat’ın İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde inşa ettiği Trios 2023 projesi, 250 atölye, 45 mağaza ve 100 ofis bulunan 11 katlı iki bloktan oluşuyor.

100 ile bin metrekare arasında farklı büyüklükte ofis seçenekleri sunulan projede, metrekare satış fiyatları 2 bin 860 TL’den başlıyor.

Güvenlik, sekre-tarya, temizlik, ofis boy gibi hizmetler sunulacak olan projede, restoran, sinema salonu, misafir ağırlama alanı, fıtness salonu, SPA, kuaför, okuma odası, toplantı odaları, showroom gibi donatı alanları bulunuyor.

Satış ofisi: 0212 67118 78

NİDA KULE ATAŞEHİR

Tahincioğlu Gayrimenkul’ün İstanbul Ataşehir’de inşa ettiği Nida-kule Ataşehir A Plus ofis projesi, 190 ofis, 21 ticari alan ve bir adet konferans salonundan oluşuyor. 30 katlı bir ofis kulesi, üç katlı yatay ofis ve mağazaların yer aldığı projede, 135 ile bin 150 metrekare arasında farklı büyüklükte ofis seçenekleri sunuluyor. Projede, metrekare satış fiyatları 5 bin 500 TL’den başlıyor.

Teras bahçeleri ve otopark alanlarına yer verilen projede, ısıtma ve soğutma tesisatı, kesintisiz elektrik enerjisi sağlayacak güçte jeneratörler, temiz hava sağlayan havalandırma sistemi bulunuyor.

Satış ofisi: 444 48 46

RIVER PLAZA

Özdilek Holding’in Levent Büyük-dere Caddesi’nde inşa ettiği 32 katlı River Plaza’da yaşam başladı. 35 bin metrekare kapalı alana sahip projede, 200 metrekare ile bin 369 metrekare arasında ofis seçenekleri sunuluyor. Yüzde 35’lik doluluk oranına ulaşan projede, ofisler metrekaresi KDV hariç 40-45 dolardan kiralanıyor.

Metro hattına bağlantısı bulunan plazada çalışanlar, kompleks içindeki Wyndham Grand İstanbul Levent Otel ve ÖzdilekPark İstanbul AVM’nin sunduğu tüm hizmetlerden yararlanabiliyor. Ofis kullanıcılarına özel 2 bin 800 metrekarelik yeşil teras alanları ve kafe alternatifleriyle dikkat çeken projede, bisiklet ve motosiklet park alanları, elektrikli araç şarj istasyonları ve heliport gibi donatı alanları var.

Kiralama ofisi: 0212 334 78 00

SARPHAN FINANSPARKSarp Group’un Ataşehir’de inşa ettiği Sarphan Finanspark projesinde, C blokundaki ofis alanlarından sonra B bloktaki 39 ile 212 metrekare büyüklüğündeki 58 ofis de satışa çıktı. 13 katlı ofis bloğu ve 20 katlı otel bloğundan oluşan projede, ofis fiyatları 620 bin ile bir milyon 500 bin TL arasında değişiyor. Peşin ödemelerde yüzde 10 indirim uygulanan projede, yüzde 50 peşin ödeyene diğer yüzde 50 için 12 ay faizsiz taksit ödeme seçenekleri sunuluyor.

Her türlü ihtiyacı karşılayarak iş hayatını kolaylaştırmak üzere tasarlanan projede, ofislerde ses yalıtımı ve her ofisin bodrum katta kendine ait özel depo alanı bulunuyor. Ofis bloğunda bulunan üç adet panoramik asansör, katlar arasında yolculuk yapanlara muhteşem bir manzara sunuyor.

Satış ofisi: 444 47 33

İSTANBUL VİZYON PARK

Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin (KU-YAŞ) Yenibosna’daki İstanbul Vizyon Park projesi, ofis, atölye, rezidans, otel ve alışveriş merkezinden oluşuyor. Beş ofis ve çok amaçlı iki blok bulunan projede, 34.57 ile 345.69 metrekare arasında ofis seçenekleri sunuluyor.

Projede, metrekare satış fiyatları ortalama 3 bin 500 dolar seviyesinde.

A sınıfı akıllı ofislerin yer aldığı projede, üretime uygun çok amaçlı atölyeler, dinlenme alanları, beş katlı otopark, toplantı salonları, asistan hizmeti, iklimlendirme, kesintisiz enerji, mağaza ve restoranlar yer alıyor.

Satış ofisi: 444 53 91

ATAŞEHİR HEADOFİS

Setra Group, Türkiye’nin ilk ve tek head ofis projesini hayata geçirdi. Şirketlerin merkez ofisleri için tasarlanan Ataşehir Head Ofis, 300 ve 400 metrekarelik geniş ofis seçenekleri sunuyor. Ofislerin metrekare satış fiyatları, bulundukları kat ve özelliklerine göre 3 bin ile 5 bin 350 dolar arasında değişiyor.

ll’inci kattan itibaren adalar ve deniz manzarası bulunan projede, LEED Gold standardındaki mimarisi ve her kattaki kat bahçeleri ile dikkat çekiyor.

Ataşehir’in merkezi noktalarından birinde ve çevre yoluna 500 metre mesafedeki konumuyla avantaj sağlayan projede, birinci bloktaki ofisler sahiplerine teslim edilmeye başladı. İkinci bloktaki ofisler ise Mart 2015’te teslim edilecek.

Satış ofisi: 0216 484 04 84

AKPLAZA

Akdağlar İnşaat’m Piyalepaşa’da inşa ettiği ilk yatay ofis projesi AkPla-za, büyük ofis alanları ile yatırımcının ilgisini çekmeyi amaçlıyor. Enerji verimliliği ve tasarruf sağlayan uygulamaları ile ekonomik açıdan büyük bir avantaj sağlayan projede, her katta 363 ile 3 bin 500 metrekare arasında ofis seçenekleri sunuluyor. Satılık ofislerin metrekare fiyatı 3 bin 500 dolardan başlayan projede, kiralık ofislerin metrekaresi 22-25 dolar.

Üç bloktan oluşan projede, 4 metre yüksekliğinde ofis katları, akıllı çağırma sistemine sahip 13 adet asansör, 550 araçlık kapalı otopark, kat bahçeleri, fiber internet, kuaför, lostra, kuru temizleme gibi hizmet alanlarına yer verilmiş.

Satış ofisi: 0212 250 31 26

MASLAKNO/1

Koçkaya Holding ile Saral Şirketler Grubu ve Altınbaş Holding ortaklığı ile inşa edilen Maslakno/1 ofis plaza projesinde kiralamalar başladı. A ve A+ ofislerden oluşan 26 katlı projede, 3 milyon 500 bin metrekarelik kiralık ofis alanı bulunuyor. Ofis kiralarının metrekaresi 35 dolardan başlıyor.

Yüksek tavanları, geniş ve yeşil kat bahçeleri, yürüyüş parkurları, açılır kapanır pencereleri ve bin 42 metrekarelik ofis katlarıyla kiracılarına hizmet veren projede, lobi katı ile birlikte toplam 20 ofis katı bulunuyor. Bir katı yönetim ofisi ve beş katı otopark olarak kullanılan projede, kafe, kuaför, kuru temizleme, sağlık hizmetleri, kiralık server odaları ve depolar, otopark, vale, oto yıkama ve kısa süreli araç kiralama hizmetleri sunulacak.

Kiralama ofisi: 0212 286 43 86

SINGATURE FERKO

Ferko İnşaat, İstanbul Levent’te Metrocity ve Kanyon arasında kalan araziye Singature Ferko ofis projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Firma, 350 milyon dolarlık yatırımla 11 dönüm arazi üzerinde biri 30 diğeri altı katlı ofis blokları inşa edecek. 30 katlı bloğun 25 katım satmayı planlayan Ferko İnşaat, altı katlı bloktaki ofislerle beraber 30 katlı bloktaki 10 bin metrekareyi ise kiralayacağını açıkladı. Ön satışı yapılan projedeki ofislerin metrekare satış fiyatları 7 bin 500 ile 11 bin dolar arasında değişiyor. Projedeki kiralık alanların metrekare fiyatları 40-45 dolar arasında.

Klasik iş ortamı anlayışını yok eden ferah ve modern ofisler bulunan proje, içindeki ‘Kent Bahçesi’ ile dikkat çekiyor. Bu konsept ile oluşturulan yeşil alan, kafe ve restoranlar ofis çalışanlarının motivasyonunu yükseltmek için tasarlanmış.

Satış ofisi: 0212 268 11 44

BUSINIST OFFICE

Selimoğlu Group, Vartaş ve Rochel’in İstanbul Fikirtepe’de inşa ettiği Businist Office projesi, 116 bin metrekare arazi üzerinde üç kule olarak yükselecek. 393 ofis ve 22 ticari alan bulunan projede, kat bazında bin 250 metrekare büyüklüğünde ofis alanları bulunuyor. 45 ile 320 metrekare arasında farklı büyüklüklerde ofis seçenekleri sunulan projede, ofislerin metrekare satış fiyatları 4 bin ile 6 bin dolar arasında değişiyor.

Çalışma verimliliğini artırmak ıçin güneşin olumsuz etkilerini azaltacak yönlendirmeler yapılan projede, kat bahçeleri ve çarşı katında mağazaların yanı sıra kafe ve restoranlar, arşiv depoları, kuru temizleme, terzi, lostra, kuaför, kırtasiye, copy çenter (baskı merkezi), eczane, vale, fitness salonu, eğlence merkezi, kreş ve sağlık merkezi gibi donatı alanlarına yer verilmiş.

Satış ofisi: 0216 407 24 00

NUROLTOWER

İSTurol GYO’nun İstanbul Şişli’de inşa ettiği Nuroltower projesinde, 243 ev ofis, 36 ticari ünite ve 12 ofis bulunuyor. 32 katlı tek blok olarak yükselen projede, ev ofislerin fiyatları 468 bin ile bir milyon 200 bin dolar arasında değişiyor.

Ekim 2014’te sahiplerine teslim edilmesi planlanan projede, kapalı otopark, toplantı salonları, banka ATM’leri, kuaför, eczane, kafe ve sky lounge gibi sosyal donatı alanları bulunuyor.

Satış ofisi: 444 64 96

DEKON PLUS

Dekon înşaat’m İstanbul Ataşehir’de inşa ettiği Dekon Plus, hem ev hem de ofis kullanımına uygun olarak inşa edilecek. Ayrıca dükkan alanları da bulunan projede, 50 ile 126 metrekare arasında 1 + 1 ve 2+1 ev ofis seçenekleri sunuluyor. Home ofislerin satış fiyatı, 250 bin ile 630 bin TL arasında değişiyor. Peşin ödemeye yüzde 10 indirim uygulanan projede, yüzde 40 peşinata 36 ay faizsiz taksit seçeneği var.

Satış ofisi: 0216 364 71 00

TOWN OFİS

Keleşoğlu İnşaat’m İstanbul Yenibosna’da inşa ettiği 13 katlı Town Ofis projesinde, 74 ofis ve 13 dükkan yer alıyor. 87 ile 126 metrekare arasında farklı büyüklükte ofis seçenekleri sunulan projede, metrekare fiyatları 2 bin 300 ile 2 bin 800 dolar arasında değişiyor. Projede, 162 araç kapasiteli bir otopark bulunuyor.

Satış ofisi: 0212 653 50 00

VARYAP PLAZA PENDİK

Varyap İnşaat’m Pendik’te inşa ettiği Varyap Plaza Pendik projesinde, 278 bağımsız bölüm bulunuyor. 32 bin metrekare kapalı alana sahip dokuz katlı ofis projesinde, 69 ile 287 metrekare büyüklüğünde ofis seçenekleri sunuluyor. 60 ay sıfır faizle taksit kampanyası olan projede, fiyatlar 266 bin ile bir milyon 205 bin TL arasında değişiyor.

Anadolu Yakası’nın ilk A tipi yatay ofis projesinde, Marmara Denizi ve Adalar manzarasında çalışma olanağı sunuluyor. Projede, kafe, restoran, eczane, kuru temizleme, fotokopi merkezi, toplantı salonları, kuaför, yapı ve gıda marketi gibi sosyal donatı alanlarına yer verilmiş.

Satış ofisi: 0216 494 22 88

Mert Döküm İnşaat’m İstanbul Halkalı Atakent’te inşa ettiği Rota Office projesi, yedi ofis, 84 ev ofis ve 50  dükkandan oluşuan projede, fiyatlar 255 bin ile 429 bin TL arasında değişiyor.

Satış ofisi: 0212 472 76 82

ECLIPSE MASLAK

Artaş Grubu’nun İstanbul Maslak’ta inşa ettiği Edipse Maslak projesinde, 34 bin metrekare ofis alanı bulunuyor. 135 ile bin 516 metrekare arasında farklı büyüklükte ofis seçenekleri sunulan projede, fiyatlar bir milyon 316 bin ile 12 milyon 995 bin TL arasında değişiyor.

Projeden, yüzde 25 peşinat, aylık 0.99 faiz oranı ve 60 ay vade ile ofis sahibi olmak mümkün.

7/24 kontrollü araç ve yaya giriş çıkışı bulunan proje, güvenlik personeli, kapalı devre güvenlik kamerası sistemi, görüntülü intercom sistemi, yangın ve duman alarmı gibi sistemlerle donatılmış.

Satış ofisi: 0212 285 44 54

VIA FLAT & VIA GREEN

Bayraktar İnşaat, Ankara’da Eskişehir Yolu üzerinde Via Fiat ve Via Green ofis projelerini inşa ediyor. 25 bin 542 metrekare kiralanabilir alan bulunan ve toplam 68 ofis bulunan Via Fiat projesinde, 100 ile 5 bin 176 metrekare büyüklüğünde ofisler yer alıyor. Altı toplantı odası ve çalışanlara hizmet edecek 11 kafe/restoran bulunan Via Flat’ta ofislerin metrekaresi ortalama 40 TL’den kiralanıyor.

Ankara’nın ilk LEED sertifikalı projesi olma özelliğine sahip olan Via Green, 128 ofis, 11 dükkan ve üç mağazadan oluşuyor.

Klima kullanımım azaltan, yağmur suyunu biriktiren bir yapı olarak tasarlanan Via Green’de 59 ile 521 metrekare arasında farklı büyüklükteki ofislerin metrekare satış fiyatları 6 bin 500 ile 8 bin TL arasında değişiyor. Biriken yağmur sularıyla çevre ve peyzaj sulamasının yapıldığı projede, kat bahçeleri de balkonlu ofisler bulunuyor.

Satış ofisi: 444 62 29

BESA KULE

Besa Grup’un Ankara Çukurambar’da inşa ettiği Besa Kule, kavisli formda ve hançer şeklindeki özel mimarisi ile dikkat çekiyor. 7 bin 590 metrekare arsa üzerinde inşa edilen iş merkezinde, yatay ve dikey konumlu iki kulede 104 ofis bulunuyor. Her kattaki terasları ve B bloktaki iç bahçesi bulunan projede, 72 ile 214 metrekare arasında farklı büyüklükte ofis seçenekleri var. Ofislerin satış fiyatı 700 bin TL’den başlıyor. A ve B blokta ayrı ayrı resepsiyon hizmeti verilen projede, alışveriş katında 25 mağaza bulunuyor. Projede, 24 saat güvenlik hizmeti sunulacak.

Satış ofisi: 444 80 00

ANKARA SKY TOWER

Uzaltaş A.Ş. ve Öztürk Group işbirliğinde kurulan OP Grup A.Ş.’nin Konya Yolu’nda inşa edeceği Ankara Sky Tower projesi, 150 metre yüksekliği ile dikkat çekiyor. Iş ve yaşam merkezi konsepti ile inşa edilecek olan projenin, Ankara’nın sembol yapılarından biri olacağı açıklandı. Bölge analiz edilerek ihtiyaca yönelik olarak MSA Mimarlık tarafından tasarlanan proje, inşa edildiği bölgede mimari olarak fark yaratacak, tş performansını arttıracak detaylara ve işletme maliyetini düşürecek çözüm önerilerine sahip olacak projenin, önümüzdeki aylarda satışa çıkması planlanıyor.

İrtibat tel: 0312 222 39 39

ARMA KULE

Akgül ve Doğukan Grup’un Ankara Çukurambar’da inşa ettiği Arma Kule, iki kulede 156 ofis ve yatay mağazalardan oluşuyor. 90 ile 262 metrekare arasında farklı büyüklükte ofis ve dubleks ofis seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 537 bin ile bir milyon 600 bin TL arasında değişiyor. Ortak alanları arasında kat bahçeleri ve toplantı salonları bulunan projede, tüm ofisler balkonlu olarak inşa ediliyor.

Satış ofisi: 0312 287 65 65

MİSTRAL İZMİR

Mistral Yapı’nın İzmir Körfezi’nde inşa ettiği Mistral İzmir projesi, konut ve ofis bloğu ile bir çarşıdan oluşuyor. 48 katlı ofis kulesinde 153 ofis bulunan projede, 65 ile 950 metrekare büyüklüğünde farklı ofis seçenekleri sunuluyor. Projede, ofislerin metrekare fiyatı 2 bin 750 dolardan başlıyor.

Dört metrelik kat yüksekliği ile iş dünyasına ferah bir çalışma ortamı sunmayı amaçlayan projenin, girişinde 340 metrekarelik bir lobi yer alacak. Farklı katlarda ofis sahiplerinin kullanımı için özel olarak tasarlanmış toplantı alanları bulunan projede, dinlenme amaçlı lobilere de yer verilmiş. Projenin çarşı kısmında ise kafe, giyim ve elektronik mağazaları bulunuyor.

Satış ofisi: 0232 421 50 80

PROFA PLAZA

Propa inşaat tarafından İstanbul Büyükdere Caddesi üzerinde inşa edilen Propa Plaza, Zincirlikuyu’da müstakil konumda A sınıfı ofis binası olma özelliğini gösteriyor. Toplam kapalı alanm 13 bin metrekare olduğu projede, toplam kiralanabilir alan 9 bin metrekare. Binada her kat için 800 metrekare alan ayrılmış. Her bir kat esnek olarak dört bölüme bölünebiliyor. Zemin artı dokuz kat olan projedeki katların yüksekliği 3.80 metre. Tam donanımlı dekorasyona hazır ofislerin kiralık alanlarının metrekare fiyatı aylık 35 dolar.

Satış ofisi: 0212 347 39 90

PARKORAN OFİS

ParkOran Konutları bünyesinde, Mesa ve Aktürk inşaat işbirli-ğiyle hayata geçen ParkOran Ofis, iş yaşamını çağdaş ve konforlu yapılara taşıyor. Ankara’nın Oran semtinin kent merkezine yakınlığıyla sağladığı lokasyon avantajının yanı sıra, bölgeye nefes aldıran ODTÜ ormanı, konfor için üretilmiş modern detaylar, donanımlı altyapı ve çevre düzenlemesi projenin diğer özellikleri olarak öne çıkıyor. Projede, iletişim altyapısından kapalı otoparka, izolasyondan yangın ve güvenlik sistemlerine kadar birçok unsur, kalite ve ileri teknolojiyle çözümlenmiş.

Toplam 146 bin metrekare alan üzerinde 22 kattan oluşan tekli blokta, 114 ile 185 metrekare arasında değişen 60 adet A+ ofis bulunuyor. Projede, büyüklükleri 76 ila 544 metrekare değişen, kiralanabilir toplam metrekare alanı bin 472 metrekare olan 12 mağaza da yer alıyor. Ofislerin satılık fiyatı metrekare başına 7 bin 687 TL, kiralık fiyatı ise 45 TL.

Satış ofisi: 0312 490 8181

D PLAZA

1993 yılında Dedeman Madencilik Turizm Sanayi tarafından İstanbul Gayrettepe Yıldız Posta Caddesi’nde yaptırılmış olan D Plaza, 2012-2013 yıllarında renovasyon ve modernizasyon çalışmaları yapılarak bugünkü halini aldı. Binanın bugünkü sahibi olan 3DE3 Gayrimenkul, katların şerefiyesine göre metrekaresine 29 ile 33 dolar arasında kira bedeli belirledi. Kiralamanın yeni başladığı 12 katlı projede her kat 674 metrekare. Binanın toplam kapalı alanı ise 8 bin 88 metrekareden oluşuyor. Akıllı bina olarak tasarlanan yapıda dükkan ve bankalar için bin 704, otoparklar için ise toplam 2 bin 427 metrekare alan ayrıldı.

Satış ofisi: 0212 216 06 76

BÜLENT EKİMCİ
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir