Anasayfa / Kariyer ve İş / Yased Koza Projesi İle Öğrencilere Staj İmkanı

Yased Koza Projesi İle Öğrencilere Staj İmkanıMasraflar şirketten!

Büyük şehirlerde okumayan öğrencilerin staj deneyimiyle tanışmaları güç olabiliyor. “Büyük şirketlere başvursak da bizi almazlar” gibi bir önyargı söz konusu. Keza Anadolu’dan İstanbul’a gelmek, temel yaşam masraflarını karşılamak gibi zorluklar da var.
Monster Gelişen Pazarlar Başkan Yardımcısı Ebru Çapa, bu bağlamda Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED) başlattığı ve Monster’ın da desteklediği KOZA projesinin önemine dikkat çekiyor. Üniversite öğrencilerine çokuluslu şirketlerde staj olanağı sağlayan proje, bir ay ya da 45 günlük staj seçenekleri sunuyor. YASED ve YASED üyesi şirketler öğrencilerin ulaşım ve konaklama masraflarını karşılıyor, staj ücretlerini ödüyor. Diğer taraftan Monster, üniversite öğrencileriyle bir araya geliyor, bu buluşmalarda işverenlere de yer veriyor.

KOZA projesi Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane, Malatya, Kastamonu, Sinop, Çankırı, Ardahan, Kars, İğdır, Ağrı, Van, Hakkari, Şırnak, Siirt, Bitlis, Muş, Erzurum, Bayburt, Bingöl, Batman, Mardin, Diyarbakır, Tunceli, Erzincan, Elazığ, Şanlıurfa, Adıyaman, Kilis ve Gaziantep olmak üzere 33 ili kapsıyor.

  İş Görüşmesini Nasıl Garantiye Alırsın?Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Konferanslara Katılarak Parlak Bir CV Yazmak

Parlak ve ilgi çekici bir CV yazmak. Orijinalinin simülasyonu olan Model Birleşmiş Milletler (MUN) konferansları …

Bir yorum

  1. ya ben başvuru tarihin kaçırdım 30 marta kadar biliyodum tekrar başvuru yapma imkanım varmı koza projesine katılmayı çok istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir