Anasayfa / Emlak Haberleri / Yatırımcı ofis ve ev ofislere yöneldi

Yatırımcı ofis ve ev ofislere yöneldiYatırımcı ofis ve ev ofislere yöneldi

İş dünyasının ihtiyacı olan A sınıfı ofis üretimi hızla artıyor. Ofise yatırım yapan yatırımını kısa sürede kazanca dönüştürebiliyor. Konut ile ofisteki KDV oranı eşitlenince gerçek yatırımcı ofis ve ev ofis projelerine yöneldi…

ofis ev

2013’ün en gözde gayrimenkul yatırımı ofis ve ev ofisler oldu. Yılbaşından itibaren konutta KDV oranının yüzde 18’e çıkması ile birlikte gayrimenkul yatırımcısı ofis yatırımına yöneldi. Ofis ve ev ofislerde KDV oranının hep yüzde 18 olduğunu ifade eden gayrimenkul uzmanları, “Şartların eşitlenmesi ofis projelerine yaradı” diyor.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gerçek gayrimenkul yatırımının ticari gayrimenkule yapılan yatırım olduğunu vurgulayan uzmanlar, önümüzdeki günlerde özellikle ofis, rezidans ve alışveriş merkezi gibi karma projelerin daha da artacağı görüşündeler. Son yıllarda ağırlıklı olarak İstanbul’da inşa edilen bu tarz karma projelerin, önümüzdeki yıllarda Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya gibi büyükşehirlere de yayılacağı tahmin ediliyor.

A SINIFI OFİSLER ARTIYOR

İstanbul Maslak’ta merkezi iş aksı üzerinde A sınıfı ofis stokunun neredeyse yüzde 95’i dolmuş durumda. A sınıfı ofis kullanıcı kitlesi ise giderek artıyor. İstanbul’da mevcut ofis stokunun yüzde 90’dan fazlasının 250 metrekare veya daha büyük ofis alanlarından oluştuğunu ifade eden uzmanlar, durumu şöyle özetliyor: “Firmaların yüzde 10’dan azı büyük ofise ihtiyaç duyuyor. Firmaların çoğu bu yüzden ev olarak inşa edilmiş apartman dairelerinde faaliyet göstermek zorunda kalıyor.”

İstanbul’un küresel ölçekte artan önemi nedeniyle uluslararası şirketler Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu bölge merkezi olarak burayı seçmeye devam edecek gibi görünüyor. Ofis beklentilerini doğru algılayan gayrimenkul geliştiricileri, gelecekte çok daha geniş kitlelere hitap edebilecek.

Sadece ofis değil, son yıllarda konut projelerinde yer verilen ev ofislere de ilgi giderek artacak. Amerika’da evden çalışanların sayısının 20 milyona ulaştığını ifade eden uzmanlar, son üç yıl içinde İstanbul’da ev ofislerin sayısının hızla arttığını vurguluyor. Tasarımcı, grafiker, gazeteci, dil öğretmeni, pazarlamacı, programcı, tercüman gibi mesleklerde çalışanlar, son yıllarda ev ofisleri tercih eder hale geldi.

Son yılların en gözde yatırım aracı olarak görülen ofis ve ev ofis projelerini inceledik…

VAZO KULE

DAP Yapı’nın İstanbul Maltepe’de inşa ettiği Vazo Kule projesinde, iki rezidans ve bir ev ofis bloğu bulunuyor. 99 ev ofis bulunan projede, 53 ile 94 metrekare arasında farklı ofis seçenekleri sunuluyor. İstendiğinde birleştirilerek daha büyük metrekarelerde elde edilebilen projede, ev ofislerin fiyatı 254 bin ile 563 bin TL arasında değişiyor. “Avantajlı Yönetim Sistemi” ile asistan çalıştırma ihtiyacını ortadan kaldıran proje, buna ilişkin masraflardan tasarruf etmenizi sağlıyor. Gelen telefonları özel tanımlanan hizmet hattı numarasıyla ve firmanızın adıyla açan asistanlar, notlarınızı, postanızı, günlük randevu akışınızı, ziyaretçilerinizi, çay kahve ikramını, ofis temizliğini organize etmenin ötesinde sinema, restoran, uçak bileti gibi rezervasyon işlemlerinizi de yapıyor.

Satış ofisi: 444 33 39 Web: vazokule.com.tr

NİDAKULE

Tahiııcioğlu Gayrimenkul’ün İstanbul Göztepe’de inşa ettiği NidaKule’de satışlar tamamlandı. 25 katlı projede ofislerin kiralama süreci devam ediyor. 29 bin metrekarelik bir alanda yer alan ofislerin metrekare fiyatı 25 ile 30 dolar arasında. Bahçe katında her tür teknik donanıma sahip üç adet toplantı salonu bulunan NidaKule’de, profesyonel ikram servisi, fitness salonu, sauna ve masaj, kafeterya ve restoran, coffee shop, kuaför, lostra, kuru temizleme ve ofis depola gibi hizmetler bulunuyor.

Satış ofisi: 0212 325 28 00 Web: nidakulegoztepe.com

PALLADIUM TOWER

Yine Tahincioğlu Gayrimenkulun Ataşehir’de inşa ettiği 43 katlı Palladium To-wer projesinde, 55 bin metrekare kiralanabilir alan bulunuyor. Akıllı bina sistemi ile LEED Gold sertifikasına sahip olan proje Feng Shui felsefesine uygun olarak tasarlanmış. Yapıda 180 ile bin 350 metrekare arasında farklı büyüklükte ofis seçenekleri sunuluyor. Tam kat ya da altı ofise kadar bölünebilen modüler yapıya sahip ofis katlarının satış fiyatı ise 890 bin ile 1 milyon 500 bin dolar arasında değişiyor. 150 kişilik fuaye alanı bulunan projede, 11 toplantı ve seminer salonu, kafeterya, spor salonu, market, kırtasiye, lostra, kuru temizleme, kuaför ve iş stresinden uzaklaşmak isteyenler için 170 metre yükseklikte İstanbul Lounge yer alıyor.

Satış ofisi: 444 48 46 Web: paliadiumtower.com

BULVAR 216

Özak GYO’nun Ataşehir Finans Merkezi’nde inşa ettiği Bulvar 216 projesi, sekiz katlı tek blokta 31 ofis ve 35 dükkandan oluşuyor. 100 ile 2 bin metrekare arasında değişen farklı büyüklükte ofis seçeneği sunulan projede, dükkanların büyüklüğü 100 ile 3 bin metrekare arasında değişiyor. Emlak Konut GYO ile ortak üretilen projenin bu ay içinde satışa çıkması bekleniyor. Ön talep toplanan ve henüz fiyat açıklanmayan projede, metrekare satış fiyatının minimum 3 bin dolar olması bekleniyor. Alışveriş merkezi, restoran, kafe ve aktivite alanları bulunan projede, ofislere özel teraslar, 600 araçlık otopark, her cepheden araç girişi ve 24 saat güvenlik hizmeti var.

Satış ofisi: 0216 688 32 16 Web: bulvar216.com

KURİŞ KULE KARTAL

Kılıçoğlu Delta’nın inşa ettiği Kuriş Kule Kartal projesinde, 29 katlı tek bir blokta 190 ofis, 30 mağaza ve dört katlı otopark bulunuyor. 85 ile 870 metrekare arasında farklı büyüklüklerde ofis seçenekleri sunulan projede, metrekare fiyatları 6 bin 600 TL’den başlıyor. 360 derecelik panoramik manzarası ile dikkat çeken projede, sağlık merkezi, özel klinik, optik, görüntüleme tanı ve tedavi merkezleri, medikal, eczane, banka, kafe ve fast food alanları bulunuyor.

Satış ofisi: 0216 370 04 00 Web: kuriskule.com

HELİS BEYAZ OFİS

Helis Yapı’nın Kartal’da inşa ettiği Helis Beyaz Ofis projesi, sekiz katlı iki blokta 65 ofisten oluşuyor. Projede, 120 ile 320 metrekare arasında farklı büyüklükte ofis seçenekleri sunuluyor. Satışa sunulan 160 metrekare büyüklüğündeki ofislerin fiyatları ise 660 bin ile 740 bin TL arasında değişiyor. Her katta 50 metrekare kat bahçesi bulunan projede, ofisleri 2 bin ile 7 bin TL arasında kiralamak da mümkün.

Satış ofisi: 0216 353 41 01 Web: helisbeyazofis.com

LAPİS HAN

Gürallar Yapı’nın Kartal’da inşa ettiği Lapis Han projesinde, 160 ofis ve 22 mağaza yer alıyor. 57 ile 2 bin metrekare arasında farklı büyüklükte ofis seçenekleri sunulan projede, metrekare fiyatları 4 bin 900 TL’den başlıyor. Projeden yüzde 10 peşinatla ve yüzde 50 banka kredisi kullanarak, kalan bakiyeyi teslim tarihine kadar üçer aylık dilimler halinde ödeyerek ofis sahibi olabilirsiniz. Kat bahçeleri ve dikey bahçeler bulunan projede, kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, masaj odası ve sauna gibi sosyal olanaklar var. Projede, çocuklar için de kreş ve etüt odaları bulunuyor.

Satış ofisi: 444 65 77 Web: lapishan.com

İZPARK

Ege Yapı Grup’un Kartal’da 15 katlı iki kule ile iki ve beş katlı bloklardan oluşan lzPark projesinde, 66 ofis ve 28 ev ofis bulunuyor.

44.5 ile 726 metrekare arasında farklı büyüklükte ofis seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 320 bin ile 192 bin TL arasında değişiyor. Yüzde 30 peşinat 18 ay sıfır faizle ya da yüzde 50 peşinat. 30 ay vade farksız ödeme seçeneği sunulan projeden, banka kredisiyle de ofis sahibi olunabiliyor. Kapalı ve açık otopark alanları bulunan projede, arşiv odası, lostra, kuru temizleme, copy çenter, teras bahçesi, restoran ve kafe gibi sosyal olanaklar var.

Satış ofisi: 444 53 43 Web: izpark.com.tr

CAPITAL TOWER

Mutiıı inşaat, Uzman İnşaat ve Miltaş İnşaat Ortaklığı’nın Güneşli’de inşa ettiği Capital Tovver’da, 16 katlı tek blokta 100 ofis ve dört shovvroom bulunuyor. 126.7 ile 248 metrekare arasında farklı büyüklüklerde ofis seçeneği sunulan projede, metrekare fiyatları 5 bin 286 TL’den başlıyor. Her katta kat bahçeleri sunulan projede, peşin alımlarda yüzde 5 indirim uygulanıyor.

Satış ofisi: 0(212) 471 47 00 Web: capitaltower.com.tr

VARYAP GRAND TOWER

Varyap Meridi-an’in 61 katlı kulesi Varyap Grand Tower, ofis ve otel bloğu olarak tasarlandı. Toplam 412 bağımsız ünite bulunan ofis katlarında, 55.01 ile 79.35 metrekare arasında farklı ofis seçenekleri sunuluyor. Fiyatlar, 448 bin 500 ile 686 bin 500 TL arasında değişiyor. Kapalı otopark bulunan projede, sauna, fit-ness salonu, açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, güvenlik ve buhar odası gibi sosyal olanaklar sunuluyor.
Satış ofisi: 444 40 30 Web: varyapmeridian.com

BATIŞEHİR

EgeYapı Group’un İstanbul Bağcılar’da inşa ettiği Batışehir Projesi’nde, 14 farklı tipte 3 bin 250 konutun yanı sıra otel, re-zidans ve ofis seçenekleri sunuluyor. 50-59 metrekare, 100-199 metrekare ve 200 metrekare ve üzerinde ofis seçenekleri sunulan projede, metrekare fiyatları 3 bin 900 ile 4 bin 550 TL arasında değişiyor. Açık hava çarşısı, tenis kortları, çim saha, güneşlenme terasları, göletler ve bitki yetiştirme bölümlerinin yer aldığı 100 bin metrekarelik bir yeşil alan bulunan projede, kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, spa, sauna, squash, basketbol, mini golf ve voleybol sahalarına da yer verilmiş.

Satış ofisi: 444 53 43 Web: batisehir.com

MALL OF İSTANBUL

  Basın Ekspres Yolu Yatırımcının Gözünü Kamaştırıyor

Torunlar GYO’nun Ikitelli’de insa ettiği Mail of Istanbul projesi, AVM, ofis, otel ve bin 200 rezidans daireden oluşuyor.

166.6 ile 311 metrekare arasında farklı ofis seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 668 bin ile 1 milyon 842 bin TL arasında. Projede yüzme havuzları, jakuzi, çocuk oyun alanları, yürüme ve koşu parkurları, dinlenme köşeleri, toplanma alanları, süs havuzları, tenis kortları, basketbol ve voleybol sahası gibi sosyal donatı alanları var. AVM içinde ise temalı eğlence parkı, snowpark (kar parkı), 18 salonlu sinema, temalı müze, yöresel mutfakların bir arada sunulacağı Gourmet Çenter ve botanik park gibi farklı alanlar var.

Satış ofisi: 444 26 64 Web: mallofistanbul.com.tr

RİTİM İSTANBUL

Dumankaya İnşaat’ın tstanbul Maltepe’de inşa ettiği Ritim İstanbul projesi, akıllı ofis ve ev ofisler ile banka ve sigorta şirketlerinin yer aldığı iş yerleri ve 147 mağazaya ev sahipliği yapan bir AVM ’den oluşuyor. 30 Nisan’a kadar kampanya yapan firma 35 ile 95 metrekare arasında 4 farklı büyüklüklerdeki ev ofisleri 161 bin tl den başlayan fiyatlarla satışa sundu. Firma ayrıca peşine yüzde 10 indirim ve 36 ay faizsiz taksit imkanı da sunuyor.

Özel güvenlik, resepsiyon/sekreterlik hizmeti, arşiv odaları, kopyalama merkezi, bilgi teknolojisi hizmetleri, otopark ve vale parkı gibi çeşitli hizmetler sunulan projede, özel bekleme alanları, ofis temizliği, kuru temizleme, terzi, lostra, cam/çilingir hizmetleri, tadilat ve tamirat hizmetleri var.

Satış ofisi: 0216 511 58 00 Web: ritimistanbul.com

ZORLU ÇENTER

Zorlu Grubu’nun İstanbul Zincirlikuyu’da inşa ettiği Zorlu Center’da, rezidans, alışveriş merkezi, otel, performans sanatları merkezi ve ofisler yer alıyor. Yatay sistemde düzenlenen 20 bin metrekare ofis ve ev ofis seçenekleri sunulan projede, metrekare fiyatları 15 bin dolardan başlıyor. Özel terasları ve ortak kullanım alanlarına sahip olan ve 2 milyar 500 milyon dolar değerinde olduğu belirtilen ofis bloğuna yabancı fonların da talip olduğu söyleniyor.

Satış ofisi: 0212 336 91 60 Web: zorlucenter.com.tr

İSTANBLOOM

Esin Yapı’nın Zincirlikuyu’da inşa ettiği 46 katlı Istanbloom projesinin, 34 katı konut, üç katı penthouse, üç katı ofis, iki katı teknik ofis ve sosyal kat ve dört katı ise otopark olarak planlandı. 10 adet home ofis bulunan projede 1 + 1 ve 2+1 tipi seçenekler mevcut. Ev ofislerin metrekare fiyatı ise 6 bin 500 ile 7 bin 500 dolar arasında değişiyor.

Satış ofisi: 0212 274 72 79 Web: istanbloom.com

NEF KAĞITHANE 11

Timur Gayri-menkul’ün Kağıthane’de inşa ettiği Nef Kağıthane 11 projesinde, konutların yanı sıra altı loft kattan oluşan ofis bölümleri de bulunuyor. Standardı 80 metrekare olan ofisler, ihtiyaca göre istenilen büyüklüğe çıkarılabiliyor. İnşaatı tamamlanan projede, 59 metrekare büyüklüğündeki loft daire 360 bin TL’den satılıyor. Projede kafe, restoran ve sanat merkezi gibi mekanlar da bulunuyor.

Satış ofisi: 0212 325 11 11 Web: nefkagithane.com

NEF OFFİCES 09

Timur Gayrimen-kul’ün İstanbul 4 Levent’te inşa ettiği Nef Offices 09 projesinde, 14 katlı iki blokta 362 ofis bulunuyor. 52 ile bin 368 metrekare arasında farklı ofis seçenekleri sunulan projede, ofislerin yüzde 90’ı satılmış. Ofislerin metrekare satış fiyatı ise 5 bin 400 dolardan başlıyor. Projede concierge, sekreter, office keeping, shuttle gibi hizmetler bulunuyor.

Satış ofisi: 0212 325 11 11 Web: nefoffices09.com

KAĞITHANE OFİSPARK

Tekfen’in İstanbul Kağıthane’de inşa ettiği Kağıthane Ofis-park’ta, 76 bağımsız birim bulunuyor. Dört blok olarak A sınıfı ofis konseptiyle inşa edilen projede, ofislerin büyüklüğü 230 ile bin 600 metrekare arasında. Metrekare fiyatları ise 3 bin 900 ile 4 bin 200 dolar arasında değişiyor. Ancak bu fiyatlara KDV’de eklemeniz gerekiyor. Temizlik, güvenlik, catering, restoran, alışveriş alanı, depo, arşiv, bakım ve tamirat gibi hizmet ve olanaklar sunulan projede 550 araçlık otopark katı bulunuyor. Satış ofisi: 0212 294 48 68 VVeb: kagithaneofispark.com

OFİSİM İSTANBUL

Özkartallar ve Yapı Yatırım’ın kurduğu Öz Yapı İş Ortaklı-ğı’nm İstanbul Maltepe’de inşa ettiği Ofisim İstanbul projesi,

22 katlı üç bloktan oluşuyor. Projenin ikinci kulesinde kalan son 20 ofisin satışı hala devam ediyor. 209 adet bağımsız bölüm ve mağazalardan oluşan projede, ofislerin dekorasyonu da tamamlandı. Ofislerin metrekare satış fiyatı 5 bin 200 TL’den başlıyor. Projede, fitness salonu, sauna, kuaför, lostra hizmetlerinin yanı sıra toplantı salonları ve arşiv odaları bulunuyor. Satış ofisi: 0216 515 15 55 VVeb: ofisimistanbul.com

İTOWER BOMONTİ

Sinpaş GYO ve Fer Yapı Ortaklığı’nın İstanbul Bo-monti’de inşa ettiği ITovvcr Bomonti projesi, 30 katlı tek bir blokta 232 ofisten oluşuyor. 60 ile 800 metrekare arasında farklı büyüklükte ofis seçenekleri sunulan projede, ofis fiyatları 362 bin dolardan başlıyor. Kat bahçeleri, depolama alanları, hobi salonu, spor merkezi, çarşı, otopark, özel yemek salonları, copy çenter, toplantı salonları, arşiv odaları, lobi ve danışma, VIP Lounge gibi sosyal imkanlar sunulan projede firma, yatırımcılara 24 ay kira garantisi veriyor.

Satış ofisi: 444 93 37 Web: itowerbomonti.com

İSTANBUL VİZYON PARK

Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin Yenibosna’da inşa ettiği İstanbul Vizyon Park projesinde, yedi ofis bloğu ve 807 bağımsız birim bulunuyor. 2010 yılında inşaatına başlanan ve 2011 yılında sahiplerine teslim edilen projede, 38 ile 126 metrekare arasında farklı ofis seçenekleri sunuluyor. Sahipleri tarafından satışa sunulan ofislerin fiyatı, bulundukları kat ve komu-na göre 130 380 bin dolar arasında değişiyor. Ofis başına bir otoparkın düştüğü projede, toplantı odaları, spa salonları ve bir de alışveriş merkezi bulunuyor.

Satış ofisi: 0212 603 11 11 Web: istanbulvizyonpark.com.tr

ARİSTA BOMONTİ

Ar Şirketler Grubu’nun Şişli Bomonti’de inşa ettiği Arista Bomonti projesi, beş kat kapalı otopark, iki kat mağaza ve 21 ofis katından oluşuyor. 177 ile 206 metrekare arasında farklı ofis seçenekleri sunulan projede, her katta dört bağımsız bölüm bulunuyor. Projenin metrekare fiyatlar ise 4 bin ile 5 bin dolar arasında değişiyor. Firma, kendi bünyesinde 48 aya kadar vade seçeneği sunuyor. Arista yat ile Boğaz?ı geçmek, körükten başlayan Vip transfer, Rolls Royce ve özel şoför eşliğinde havaalanına ulaşım, kuaför, restoran&bar, fitness&spa, back-up ve 24 saat güvenlik hizmeti gibi olanaklar sunulan projede, “Maliyetine lüks”, yani kullandığın kadar öde sistemi geçerli.

Satış ofisi: 444 44 96 Web: aristalife.com

KARTAL KULE

EA İnşaat’ın İstanbul Kartal’da 22 katlı tek bir blok olarak inşa ettiği Kartal Kule’de, 205 bağımsız bölüm bulunuyor. 55 ile 135 metrekare arasında farklı büyüklükte ofis seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 365 bin ile 900 bin TL arasında değişiyor. Firma, yüzde 30 peşin ödeyene 24 ay vadesiz taksit olanağı sunuyor. Kartal Adliye-si’ne kesintisiz shuttle servisi konan projede, vale parking, kuru temizleme, copy çenter, hobi odaları, kütüphane, terzi, eczane, kuaför, lostra salonu ve banka ATM’leri mevcut.

Satış ofisi: 444 26 01 Web: kartalkule.com

SARPHAN FİNANS PARK

Sarp Group’un Ataşe-hir’de inşa ettiği Sarphan Finans Park projesinde, 20 katlı otel, 13 katlı ofis ve 54 katlı rezidans blokları bulunuyor. 74 ile 118 metrekare arasında farklı büyüklerde ofis seçeneği sunulan projede, fiyatlar 940 bin ile bir milyon 480 bin TL arasında değişiyor. Kat bahçeleri, lobi, resepsiyon, merkezi ısıtma, süs havuzları ve dükkanların yanı sıra dört katlı otopark bulunan projede bir de AVM yer alıyor.

Satış ofisi: 444 47 33 Web: sarphanfinanspark.com.tr

WORK-SQUARE

MVK Yapı’nın İstanbul Kurtköy’de iş dünyasının ihtiyaçlarına göre tasarladığı Work -Square, 351 daireden oluşan bir ev ofis projesi. 1 +0’dan 3+1’e kadar farklı ev ofis seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 1/1 bin 206 TL’den başlıyor. Yüzde 1 KDV avantajıyla satış yapan firma, daire tutarının yüzde 75’e kadar olan kısmını anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla 60 aya kadar vade farkı olmaksızın taksitlendirme imkanı sunuyor. Ev ve ofis yaşamını birleştiren projede toplantı salonları, yüksek güvenlik sistemi, teknik altyapı desteği gibi kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik unsurlar rezidans konforuyla bir arada sunuluyor. Projede lobi, resepsiyon, fitness salonu, spa, kapalı havuz ve her daireye özel depo alanı var.

Satış ofisi: 0216 702 11 11 Web: work-square.com

NEXT LEVEL

Pasifik İnşaat’ın Ankara’da inşa ettiği ofis, rezidans ve AVM projesi Next Level’da, 165 ile 2 bin 700 metrekare arasında farklı büyüklüklerde ofis seçenekleri sunuluyor. Yüzde 80’i satılan projede, 198 metrekare büyüklüğündeki ofislerin fiyatı KDV hariç bir milyon 372 bin TL ve 321 metrekare büyüklüğündeki ofislerin fiyatı da KDV hariç 2 milyon 415 bin TL olarak belirlenmiş.

Eskişehir Yolu ile Konya

Yolu’nun kesiştiği noktada inşa edilen projenin ofis bloğunda, resepsiyon hizmeti, teknik servis, business club, arşiv odaları, yiyecek ve içecek servisi, güvenlik ve kopyalama hizmeti gibi olanaklar sunuluyor. Her iki katta bir kat locaları ve teraslar bulunan ofis bloğunda, cafe bar, toplantı odaları ve fuaye alanına yer verilmiş.

Satış ofisi: 0312 284 47 47 Web: nextlevel.com.tr

Bülent Ekimci / Para Dergisi
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir