Anasayfa / Şirket Haberleri / Yazılımcı Microsoft mu, cihazcı Microsoft mu?

Yazılımcı Microsoft mu, cihazcı Microsoft mu?Microsoft muDünyadaki en büyük teknoloji şirketi Microsoft’ta büyük bir dönüşüm kararı alındı. Şirket, artık bir yazılım şirketinden çok cihaz ve servis şirketi olmaya doğru evrilecek. Bu kararı önceki hafta ABD’nin Houston kentinde toplanan 16 bin iş ortağma bizzat anlatan Başkan Steve Balhııer, “Şirketin artık bir yazılım şirketi olmaktan çıkarak bir cihaz ve servis şirketi olma yolundaki adımları hızla tamamlıyoruz” dedi.

Microsoft, önceki hafta dünyadaki tüm iş ortaklarını ABD’nin Houston kentinde bir araya getirdi. Microsoft Worldwide Partner Conference için dünyanın 150 ülkesinden yaklaşık 16 bin iş ortağı Houston’da, dünyanın en etkin teknoloji markasıyla gelecekte nasıl bir yol haritasıyla yol alacaklarını öğrendi.
Bu yol haritasını iş ortaklarına Microsoft Dünya Başkanı Steve Ballmer anlattı. Kentin basket takımı Houston Rockets’in maçlannı oynadığı Toyota Center’ın dev salonunu hınca hınç dolduran iş ortaklan, Bili Gates ile birlikte Microsoft hikayesini yazmış yöneticiyi, pür dikkat dinledi.

BALLMER KAHİN Mİ?

“Bundan altı yıl önce sizi Boston’da toplamıştık. Hatırlayın” dedi. “Bulut teknolojisi demiştim. Gelecek burada demiştim. Fazla ilgi görmedi. Hatta biraz müstehzi ifadelerle karşılaştım” sözleriyle şirketin bugün bulut teknolojisinde geldiği noktaya anlatan Ballmer, bulut teknolojisi kavramının hala bulanık gibi göründüğüne bakılmaması gerektiğini, gelecekte tüm şirketlerin bunun üzerinde bir yapılanma ile yürüyeceklerini hatırlattı. Ballmer şunlan söyledi: “Şimdilik bu kavram biraz bulanık görünse de, belki de önümüzdeki 5, 10 veya 20 yıl içinde tüm şirketler kendilerini genel buluaın içinde bulacak. Bu da siz hizmet sağlayıcılan ve bu alanda çalışan diğer herkesi kapsamlı servisleri daha iyi hizmet kalitesiyle, daha ucuza ve daha verimli sunma konusunda büyük bir baskı altında tutuyor. Biz sunduğumuz genel bulut hizmetlerini çok düşük gecikme süreleriyle, doğru güvenlik ve mahremiyet çözümleri eşliğinde nasıl sunabiliyoruz? Dünyanın neresinde olursa olsun bilgiyi nasıl hızla ulaştırabiliyoruz? Çünkü biz bunu sağlayacak altyapıya büyük yatırım yapıyoruz.”

  Golden Rose Farları ile Büyüleyici Bakışlara Sahip OlacaksınızYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir