Anasayfa / Teknoloji / Yeni Clio 4 Resimleri

Yeni Clio 4 ResimleriFRANSA eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin tüm baskılarına rağmen, Haziran ayından itibaren 200 milyon Euro yatırımla Bursa’da üretilmeye başlanan Clio 4 gün yüzüne çıktı. Aracın Türkiye’de yılın son çeyreğinde satışa çıkması bekleniyor.

Bursa’da yılda 160 bin adet üretilecek Clio 4’ün yerlilik oranı artırılarak daha çok sayıda yerli yan sanayi firmasıyla çalışılmaya başlandı.

Yeni Clio 4’ün en önemli üretim üssü olan Bursa dışında, Fransa Flins fabrikasında da Clio 4 üretimi yapılacak. Renault yeni Clio’dan dünya çapında yılda 350 bin adetlik satış yapmayı planlıyor.
Renault’un yeni yüzü

Clio 4, markanın yeni tasarım anlayışını yansıtan ilk model unvanını da taşıyor. LED’li geniş farları, sportif hatları, keskin bakışları ve ızgarasındaki büyük marka amblemiyle yeni Cilo, sınıfındaki en sportif modellerden biri olacak.

Geniş bir motor seçeneği bulunacak yeni otomobilde, 1.2 lt benzinli ve 1.5 dCi motorun farklı güçlerdeki versiyonları kullanılacak. Ancak Clio 4’ün en fazla dikkat çeken yeni motoru, 900 cc hacimli, 3 silindirli 108 beygir güç, 160 Nm tork üretecek, turbo beslemeli benzinli motoru olacak.

Araç bu motorla 100 km’de 4.3 litre yakıt tüketecek. 1.dCi motorun yakıt tüketimi de 100 km’de 3.2 litre.

  2015 Paris Otomobil Fuarında Yeni Çıkan Araba ModelleriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerli Telefon Pazarı ve Yerlilik Oranları

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “iPhone boykotu” çağrısı ve yerli üretim telefonların kullanımını teşvik eden konuşmasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir